21 öğretim görevlisi işine geri döndü

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde (DAÜ) 2011 yılında işlerine son verilen ve 18 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilen Vakıf Yöneticiler Kurulu toplantısında alınan kararla görevlerine geri dönen 21 öğretim görevlisi için Senato Salonunda iş sözleşmesi imza töreni düzenlendi.

05 Ekim 2015 Pazartesi 08:56
21 öğretim görevlisi işine geri döndü

Törene öğretim görevlilerinin yanı sıra, DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Sözen,Prof. Dr. Bekir Özer, Prof. Dr. Salih Katırcıoğlu. DAÜ-VYK Üyesi Osman Pekineli, DAÜ Akademik Personel Sendikası (DAÜ - SEN) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hasan Ulaş Altıok ve sendika üyeleri ile DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdür Vekili Murat Aktuğralı katıldı.

Törende bir konuşma yapan DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam, uzun süredir birçok kişiyi sıkıntıya düşüren konunun burada mutlu sona ereceğini vurguladı. DAÜ'nün son derece önemli bir kurum olduğuna değinen Prof. Dr. Osam, Mevcut olan yeni yönetimin insana değer veren, hak- adalet gibi kavramları önemseyen bir yönetim olduğunun altını çizdi.

Prof. Dr. Osam, söz konusu sıkıntının sona erebilmesi için rektörlük ile birlikte DAÜ-VYK ve DAÜ-SEN'in de yoğun çabaları olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Osam, DAÜ'nün üzerine düşen sosyal sorumluluğu göz ardı etmeyeceğini aktararak görevlerine geri dönen herkese "Yuvaya Hoşgeldiniz" dedi.

egitimrehberi / 5 Ekim 2015

Günün Özeti

Günün Özeti