• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

2015'te PKK'nın bile üstlendiği eylemlere ilişkin skandal ifadeler! PKK değil, IŞİD yaptı!

Habertürk canlı yayınında konuşan Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, 2015 yılında seçime giden süreçte, PKK'nın bile 'biz yaptık' diyerek üstlendiği terör olaylarının IŞİD tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti.

Yeniakit Publisher
2021-06-11 23:25:00 - 2021-06-14 18:26:15

 Yeniakit.com.tr 

Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, Habertürk canlı yayınında HDP'nin kapatılması tartışmalarına ilişkin konuştu. Gezici, PKK terör örgütünü güzellemeye çalışırken skandal ifadelerle AK Parti iktidarını suçladı. 2015 yılındaki seçimleri gündeme getiren Gezici, "7 Haziran'dan 1 Kasım'a giden süreçte, Türkiye'de bombalar patladı. Birileri patlattı. O dönem HDP, yüzde 13,1'den yüzde 10,8'e geriledi. Burada duygusal manipülasyon devredeydi. Yani seçmen manipüle edildi." dedi.

'Bombaları patlatan IŞİD'di'

2015 Kasım seçimleri sürecinde yaşanan terör eylemlerinin IŞİD tarafından gerçekleştirildiğini iddia eden Gezici, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun şu sözlerini hatırlatarak, IŞİD ile AK Parti iktidarını ortaklık etmekle suçladı: "Hatta o dönemin Başbakanı, 'Bombalar patladıkça oylarımız artıyor' demişti." HDP seçmeninin olumsuz etkilenmesi için onların manipüle edildiğini öne süren Gezici, "Haziran'dan Kasım'a giden süreçteki patlayan bombaları, 'PKK patlatıyor' dediler. Halbu ki bunu patlatan IŞİD'di. IŞİD'in ifade edilmesi gölgede bırakıldı. Bu bombaların patlamasıyla birlikte toplumda duygusal manipülasyon oluştu. Ve seçmen HDP'den biraz koptu. HDP'ye, Kürt olmayıp, demokrasi kaygısıyla oy veren bir kitle var. Bunlar CHP'ye döndüler." ifadelerini kullandı.

'AK Parti PKK ile hareket etti'

Çözüm sürecine ilişkin de AK Parti iktidarını hedef alan Gezici, "HDP'nin bu kadar büyümesinin temel sebeplerinden birisi AK Parti'dir. AK Parti çözüm sürecinde PKK ile birlikte hareket etti. O süreçte HDP ve PKK ciddi olarak kamudan yüz bulmuştur." diye konuştu.

'HDP eşittir PKK dememiz yanlış olur'

Gezici, sözlerini şöyle tamamladı: "İşimize geldiği zaman HDP'yi kullanıyoruz. İşimize geldiği zaman terörle görüşebiliriz. Milli bir mesele olduğu zaman 'ben konuşurum'. Azerbaycan, Doğu Akdeniz, Libya için 'ben konuşurum' O yüzden biz HDP'yi konuşurken 'HDP eşittir PKK' dersek bu yanlış olur."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

büyük resim

Bu Gezici denen tipte yüz olsa her seçimden önce uyduruk anketler ve sonuçlar açıklayıp halkı aldatmaya çalışıp sonuçlar açıklanıp rezil olduktan sonra çıkıp konuşmaz. yüz yok yüz yüzsüzlük tavan yapmış.
 • Yanıtla

Millet

Ahlaksız, cibilliyetsiz, pkk yı da deaş ı da kuran Abd ye bir kelime edebiliyormu. Hain tasmalı hiç.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23