'20 yıl sürecek Çin-ABD ticaret savaşına hazır olun'

Alibaba Group Holding'in kurucusu Ma, insarların Çin ile ABD arasında 20 yıl sürebilecek bir ticaret savaşına göre hazırlık yapmaları gerektiği uyarısında bulundu.

20 Eylül 2018 Perşembe 08:07
'20 yıl sürecek Çin-ABD ticaret savaşına hazır olun'

Hangzhou'da düzenlenen Yatırımcılar Zirvesi'nde konuşan Jack Ma, ekonomik durumun iyi olmadığını ve bunun uzun sürebileceğini vurguladı ve "20 gün, 20 ay değil; belki de 20 yıl sürecek bir ticaret savaşı" dedi.

Ma, onyıllarca sürebilecek bir ticaret savaşında Çin'in Afrika, Güney Asya ve Avrupa'yı kapsayan modern zamanın "İpek Yolu"na ihracata odaklanması gerektiğini vurguladı.

Jack Ma ayrıca, ticari gerilimler nedeniyle Alibaba'nın artık ABD'de "1 milyon istihdam yaratma" sözünü yerine getiremeyebileceğini de ekledi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Eylül 2018 Perşembe 08:07

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mart 2019