Seçim 2019 Sayfası

2. Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim, Ekonomi ve Siyaset Kongresi

17 Nisan 2019 Çarşamba 17:13
2. Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim, Ekonomi ve Siyaset Kongresi

ANKARA (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle 2. Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim, Ekonomi ve Siyaset (KAYES) Kongresi düzenlendi.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, kongre, Sudan, Cezayir, Polonya, Makedonya, Yunanistan, Hindistan, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan ile Kırgızistan'dan temsilcilerin katılımıyla 11-12 Nisan'da Kahramanmaraş'ta gerçekleştirildi.

"Türkiye'nin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Uluslararası Ticaret ve Lojistik" temasıyla gerçekleştirilen kongrede, toplamda 28 farklı oturum yapıldı, 127 bildiri sunuldu. Kongre kapsamında Kahramanmaraş'a özel iki özel oturum düzenlendi. Birinci özel oturumda Türkoğlu Lojistik Merkezi'nin aktif hale getirilmesi kararlaştırıldı.

İkinci özel oturum ise Sudan ve Cezayir ticari müşavirleri, Ticaret Bakanlığı ve Eximbank temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. Afrika kıtasıyla yatırım ve ticari ilişkilerin ele alındığı oturum, "Uluslararası Ticaret" başlığıyla gerçekleştirildi.

Kongreye dünyadan ve Türkiye'deki farklı üniversitelerden birçok akademisyen katılarak, uluslararası ticaret ve lojistik konuları hakkında çalışmalar sundu, teorik ve uygulama alanında önemli katkılar sağladı.

Öte yandan kongre kapsamında katılımcı ülkelerin bazılarıyla Mevlana Programı ve Erasmus anlaşmaları imzalanarak eğitim-öğretim, araştırma geliştirme ve kültürel iş birliklerinin sürdürülmesi için bir adım daha atıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2019 Çarşamba 17:13

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Nisan 2019