19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

20 Mayıs 2019 Pazartesi 00:10
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

MOSKOVA (AA) - Rusya'nın başkenti Moskova'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, törenle kutlandı.

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği tarafından büyükelçilik binasında gerçekleştirilen törene, Büyükelçi Mehmet Samsar ve çok sayıda davetli katıldı.

Kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Büyükelçi Samsar, yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın, Türk milletinin onur ve asaletiyle Mustafa Kemal Atatürk rehberliğinde şaha kalkışının başlangıcı olduğunu söyledi.

Milli Mücadele'nin, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu olduğunu belirten Samsar, "19 Mayıs, sadece Türk Milli Kurtuluş Hareketi'nin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerinin milletler ailesi içinde yerini almasının adıdır." dedi.

Büyükelçi Samsar, binlerce şehit vererek, yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin, gençlere emanet olduğunu ifade etti.

Program, Rusya'da eğitim gören Türk öğrencilerin, Milli Mücadele hakkında konuşmalarıyla devam etti.

Tören sonrası tüm katılımcılar iftar yaptı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi 00:10

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Haziran 2019