THY- Noukşot

İmzalar bugün atılacak! Türkiye ile Kazakistan arasında 1,7 milyar dolarlık anlaşma

Türkiye - Kazakistan Yatırım Forumu öncesinde açıklamalarda bulunan Kassymbek, "Bugün 20'den fazla evrak imzalanacak. Bunların toplam miktarı 1,7 milyar dolar civarında olacak" dedi.

12 Eylül 2018 Çarşamba 12:19
İmzalar bugün atılacak! Türkiye ile Kazakistan arasında 1,7 milyar dolarlık anlaşma

Kazakistan Yatırımlar ve Kalkınma Bakanı Zhenis Kassymbek, Türkiye'nin Kazakistan için ilk 10'daki yatırımcılardan biri olduğunu belirterek, "Bugün 20'den fazla evrak imzalanacak. Bunların toplam miktarı 1,7 milyar dolar civarında olacak." dedi.

'KARDEŞ ÜLKE TÜRKİYE'

Ankara'daki JW Marriott Hotel'de yapılan Türkiye - Kazakistan Yatırım Forumu öncesinde açıklamalarda bulunan Kassymbek, kardeş ülke Türkiye'nin Kazakistan için çok önemli yatırımcılardan biri olduğunu söyledi.

Kassymbek, Türkiye'nin Kazakistan için ilk 10'daki yatırımcılardan biri olduğuna işaret ederek, "Bugün 20'den fazla evrak imzalanacak. Bunların toplam miktarı 1,7 milyar dolar civarında olacak. Bunlar makine, kimya, gıda, ulaştırma ve maden sektörleri gibi çeşitli sektörlerde olacak." ifadelerini kullandı.

İmza töreninde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kazakistan Cumhuriyeti Başbakan 1'inci Yardımcısı Askar Mamin ve Enerji Bakanı Kanat Bozumbayev'in bulunduğu pek çok davetlinin yer alması bekleniyor.

Haber Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 12:19

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    20 Kasım 2018