1500 Afrikalı öğrenci TDV’nin iftarında buluştu

TDV, Sudan'da Uluslararası Afrika Üniversitesi öğrencilerine iftar verdi.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:22
1500 Afrikalı öğrenci TDV’nin iftarında buluştu

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sudan’ın başkenti Hartum’daki Uluslararası Afrika Üniversitesi öğrencilerine iftar verdi.

Üniversite yerleşkesinde düzenlenen iftara, Türkiye’nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Hartum Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Bülent Dadaş, bazı öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. 

Büyükelçi Neziroğlu, iftarda yaptığı konuşmada, Afrika ve Sudan halkını kardeş olarak gördüklerini belirterek, Sudan’daki hayır hizmetlerine katkı sunan herkese teşekkür etti. Neziroğlu, öğrencilere Türkiye burslarına başvurmaları tavsiyesinde bulundu.

Din Hizmetleri Müşaviri Dadaş da yaptığı açıklamada, TDV’nin, Türkiye’deki kardeşleriyle dünyanın farklı coğrafyalarındaki muhtaç ve mağdur olan insanlar arasında din, ırk, mezhep farkı gözetmeksizin köprü vazifesi gördüğünü, dünyanın 90 ülkesinde insanlığın hizmetinde olduğunu ifade etti.

Dadaş, “Vakfımızın önem verdiği ülkelerden biri de Sudan. Bugün Afrika’nın farklı bölgelerinden gelen üniversite öğrencilerine iftar verdik. Bu ay içerisinde 7 bin kardeşimizle iftar yapmış olacağız. Yetimlere elbise yardımlarımız olacak. Ramazan boyunca bin 500 gıda paketi dağıtacağız” diye konuştu.

İftara, Uluslararası Afrika Üniversitesinde eğitim gören, Afrika’nın farklı bölgelerinden bin 500’e yakın öğrenci katıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mayıs 2019