"15 Temmuz Haçlı seferidir"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım:- "15 Temmuz bize göre Haçlı seferidir. Haçlılar şekil değiştirmiş, kılık değiştirmiş, 40 yıl bizim çocuklarımızı almış eğitmiş, parayı da bizden toplamış ve bir gecede bu ülkeyi zapt etmeye kalkmışlardır"

10 Şubat 2019 Pazar 16:10
"15 Temmuz Haçlı seferidir"

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, "15 Temmuz bize göre Haçlı seferidir. Haçlılar şekil değiştirmiş, kılık değiştirmiş, 40 yıl bizim çocuklarımızı almış eğitmiş, parayı da bizden toplamış ve bir gecede bu ülkeyi zapt etmeye kalkmışlardır." dedi.

Yıldırım, Yenimahalle ilçesinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçiler öncesinde, "Bu seçim beka seçimi midir? Yok efendim bir muhtarlık, aza seçimi midir?" tartışmasının yapıldığını anımsattı.

Kendilerine göre bu seçimin bir beka seçimi olduğunu ifade eden Yıldırım, "Beka problemimiz olmasa ordumuz niye güneye indi? Beka problemimiz olmasa 700 kilometrelik hatta niye çukurlar açılıyor? Beka problemimiz yoksa Amerika'nın verdiği tank, top YPG'nin elinde, namluları Türkiye'ye niye çevrilmiş? Beka problemimiz yoksa bizim Afrin'de, Cerablus'ta, El Bab'da işimiz ne? Yine beka problemimiz yoksa 2,5 yıl evvel elinizden bu ülkeyi, bu vatanı bu devleti bir gecede almaya kalkmadılar mı?" diye konuştu.

Yaşar Yıldırım, FETÖ ile mücadelenin devam ettiğine ve hemen hemen her gün yeni operasyonların yapıldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"15 Temmuz bize göre Haçlı seferidir. Haçlılar şekil değiştirmiş, kılık değiştirmiş, 40 yıl bizim çocuklarımızı almış eğitmiş, parayı da bizden toplamış ve bir gecede bu ülkeyi zapt etmeye kalkmışlardır. Bu milletin feraseti bunu püskürtmüş, geri atmıştır. İşte meşhur, dilimizden düşmeyen Cumhur İttifakı da o gece oldu. Cumhur İttifakı'nı kuran Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti değil, Cumhur İttifakı'nı kuran o gece saat 10 itibarıyla tankların üzerine çıplak elle saldıran bu millettir, bu vatandaşlardır, bu ülkenin insanlarıdır. Bu nedenle bizim beka sorunumuz vardır."

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin sorgulanmasına ya da tesciline yol açacağını değerlendiren Yıldırım, "Eğer muhalefet, zillet cephesi, CHP'nin başını çektiği bu cephe, arzu ettikleri neticeyi alırlarsa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmaya açılacaktır." dedi.

- Tunç Soyer'in adaylığı

Yıldırım, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer'in babasıyla ilgili tartışmaların son günlerde Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden olduğunu belirtti.

"12 Eylül darbecisinin ve son 50 yılın en büyük işkencecisinin çocuğu İzmir'e CHP'den aday yapıldı." ifadesini kullanan Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

"Nurettin Soyer'in en büyük özelliği MHP ve ülkücü kuruluşlar davasını açmak ve o davanın sanıklarının hepsine işkence yaptırmaktır. Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki 'Çok iyi bir hukukçuydu.', öbürü de 'Ben babamdan şeref duyarım, iyi bir subaydı...' Bir de tartışma var, 'Babadan bebeğe geçmez.' Peki bizim bebeler ne olacak? O davada zorla ifadesi alınanların, işkenceyle imza attırılanların çoğu ceza aldı. Ceza alanların da çocuğu polis, uzman çavuş, hakim, savcı, subay, astsubay olmaz. Cumhuriyet Halk Partisinin yaptığı bu en son iş, Milliyetçi Hareket Partisinin tarihine küfretmektir, Alparslan Türkeş'e küfretmektir. Aramızda bulunan ve Alparslan Türkeş'e zerre-i miskal vefası olan varsa CHP'ye tavır almaya devam ediyor."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Şubat 2019 Pazar 16:10

YORUM YAZ

  • İhanetİhanet8 ay önce
    Haçlılar haçlı başbakanı konyada mesih dedikleri ordoks karamanlı ermeni burada mesih-isa kutsal ruh diye sahte belge ile finans sağlayanalr sahte hükümetler sahte seçimler haçlıalr devletimizi yıktı.agüldavutoğlu tbmm ele geçiren haçlıların başkenti karaman-laranda konya derler ya.Haçlı ordoks karamanlı emrinde siyasler haçlı başbakanın erminde davutoğlu hükümeti cia mossad bnd devleti yıkıp darbe cuntsı yeni devlet kurmuşlar darbeciler devletin yıkılığını ankarada herkes bllirmiş.darbeciler vali-aydın nezih doğanı-vali-muammr erolu ygçgaklap tüm bakancıkalr nur cmeatin müritelri seçimlerde sahte hükümetlerde ülkeyi haçlı 17-25 aralık deikleri isanın mesih oğumu dedikleri ordoks karamanlılar-ordos ermeni kürtler devleti yıktı.TBMM agül bunalrın temcilcileri.darbeciler devletimizi yıkıp bağımsızlıkalrını ilan ettiler.darp cebir şiddet işkence bu ülkede can güvenliğiniz başvuracağınız bir yer varmı.darbeciler devleti yıktı darbeciler vali aydın nezih doğanı vali muammr erolu atarke bakan faruk çelik içişleri diğer bakanlar kimin emrinde derler.darbe cuntası gladyo konyada.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019