15 Mart’ta ihaleye çıkarıyor

Emlak Konut GYO, İstanbul Nişantaşı’ndaki Marmara Üniversitesi arazisinin ihalesi için tarihi belirledi.

Emlak Konut GYO, TOKİ’den satın aldığı Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü arsasını 15 Mart’ta ihaleye çıkarıyor. Yaklaşık 25 dönümlük arazide 7 dönümlük park alanı da olacak. İhalenin ilk oturumu 15 Mart Perşembe yapılacak. Yaklaşık 25 dönümlük arazide, ticaret ve konut alanları ile park alanları yer alacak. 20 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret+konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrıldı.

Nişantaşı arsasının ihalesine, hem konumu hem de büyüklüğü nedeniyle gayrimenkul firmalarının yoğun katılımının olması bekleniyor. Sektörün durgun olduğu bir dönemde yapılacak bu ihalede oluşacak rakamlarla gayrimenkul sektörüne güvenin tazelenmesi de hedefleniyor.

455 milyon liraya aldı

TOKİ ile Marmara Üniversitesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Nisan 2016’da Halkalı, Nişantaşı ve Bahçelievler Yerleşkeleri TOKİ’ye devredilmişti. TOKİ de bunun karşılığında Maltepe’deki 2 milyon 455 bin metrekare büyüklüğündeki Kenan Evren Kışlası arazisini üniversiteye vermişti. 3 kampüsü alan TOKİ, Halkalı ve Nişantaşı arazilerini Haziran 2016’da Emlak Konut GYO’ya satmıştı. Emlak Konut GYO, Nişantaşı’ndaki toplam 24 bin 468 metrekare olan arsaları 455 milyon liraya satın aldığını duyurmuştu.