• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

12 yaşında üniversite mezunu oldular

YÖK onaylı Üsküdar Çocuk Üniversitesi, üçüncü dönem mezunlarını verdi.

2019-05-15 11:57:00 -
12 yaşında üniversite mezunu oldular

YÖK onaylı ilk ve tek çocuk üniversitesi üçüncü mezunlarını verdi... Üsküdar Belediyesi ve Medeniyet Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin YÖK onaylı ilk ve tek ‘Çocuk Üniversitesi’ olma özelliği taşıyan Üsküdar Çocuk Üniversitesi, üçüncü dönem mezunlarını verdi. Üsküdar Fikir ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik ile Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in de katıldığı törende 330 öğrenci diplomalarını aldı.

Üsküdar’ın dahileri

Törende konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’ın dahilerinin 4 yıl boyunca eğitim aldığı YÖK onaylı ilk ve tek Çocuk Üniversitesi’nin mezuniyet törenini gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi: “Bugün bizim en mutlu günümüz! 4 yıl bilimden sanata, teknolojiden spora, gelenekten evrensele özel eğitim alan Üsküdar’ın dahi çocuklarını yuvadan uğurladık. Türkiye’nin tek YÖK onaylı Çocuk Üniversitesi yeni mezunlarını verdi. Gözümüz hep sizde olacak, tebrik ediyorum arkadaşlar. Önceki mezunlar şimdiden büyük başarılara imza attı, gözümüz kulağımız sizde olacak çocuklar.

Çocuklarının heyecan ve sevincini paylaştılar

Başkan Hilmi Türkmen, 15 yaş grubuna yönelik yeni bir program hazırladıklarını belirterek, mezun olan dâhilerin eğitimlerinin devamını sağlayacakları müjdesini de verdi. Göztepe’de bulunan Prof. Dr. İsmet Sezgin ve Altunizade’deki Korkut Özal Kampüsü’nde 4 yıl boyunca dramadan yazılıma kadar çok farklı alanlardaki eğitimleri tamamlayarak mezun olan öğrenciler, mezuniyet sevinç ve heyecanlarını aileleriyle paylaştı. Mezuniyet cübbesi giyen öğrenciler, diploma töreninin ardından geleneksel kep fırlatarak merasimini gerçekleştirdiler. Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nin 4 yıllık eğitimini tamamlayan ikiz kardeşler Tahsin Nezih ve Muhammed Salih Orbay kardeşler de mezuniyet töreninde diplomalarını aldılar.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23