• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Zeytinyağlı baklava nasıl yapılır? | Kıyır kıyır baklava tarifi

2020-05-20 10:38:11
Zeytinyağlı baklava nasıl yapılır? | Kıyır kıyır baklava tarifi

Zeytinyağlı baklava nasıl yapılır? Tereyağının kokusunu sevmeyenler ya da daha hafif bir tatlı tarifi arayanlar "Zeytinyağlı baklava olur mu?" , "Sıvıyağlı baklava olur mu?" , "Ayçiçek yağlı baklava tarifi" , "Kolay baklava tarifi" , "Kıyır kıyır baklava tarifi" , "Pratik zeytinyağlı baklava tarifi" , "Denenmiş baklava tarifi" konularını inceliyor. İşte, Kıyır kıyır baklava tarifi.

#1
Foto - Kıyır kıyır baklava tarifi | Sıvı yağlı baklava tarifi 40 yaprak baklava yufkası 2 su toz Antep fıstığı ya da ceviz Zeytinyağı Şerbeti için: 4 su bardağı su 3.5 su bardağı şeker Yarım limon

Kıyır kıyır baklava tarifi | Sıvı yağlı baklava tarifi 40 yaprak baklava yufkası 2 su toz Antep fıstığı ya da ceviz Zeytinyağı Şerbeti için: 4 su bardağı su 3.5 su bardağı şeker Yarım limon

#2
Foto - Zeytinyağlı baklava nasıl yapılır?

Zeytinyağlı baklava nasıl yapılır?

#3
Foto - Kimi tadında kimi kokusundan kimi ise alerjisi sebebiyle tereyağı tüketemiyor. Hazır bayram gelirken tereyağına alternatif baklava tarifi arayanlar “Terayağsız baklava olur mu?” , “Ayçiçek yağ ile baklava olur mu?” , “Zeytinyağı ile baklava olur mu?” sorularının cevaplarını araştırıyor. Sizlerle paylaşacağımız bu tarifi zeytinyağı ya da ayçiçek yağı kullanarak hazırlayabilirsiniz.

Kimi tadında kimi kokusundan kimi ise alerjisi sebebiyle tereyağı tüketemiyor. Hazır bayram gelirken tereyağına alternatif baklava tarifi arayanlar “Terayağsız baklava olur mu?” , “Ayçiçek yağ ile baklava olur mu?” , “Zeytinyağı ile baklava olur mu?” sorularının cevaplarını araştırıyor. Sizlerle paylaşacağımız bu tarifi zeytinyağı ya da ayçiçek yağı kullanarak hazırlayabilirsiniz.

#4
Foto - Baklava yaparken öncelikle işe şerbeti hazırlayarak başlamanız gerekiyor. Şerbet için tencereye suyu, şekeri ve limon suyunu alın. Şerbet kıvam alınca ocağın altını kapatın. Şerbet ılınırken siz yufkaları dizmeye başlayın. Baklava tepsisini zeytinyağı ile güzelce yağlayın. Sonrasında üst üste üç adet baklava yufkasını yerleştirin.

Baklava yaparken öncelikle işe şerbeti hazırlayarak başlamanız gerekiyor. Şerbet için tencereye suyu, şekeri ve limon suyunu alın. Şerbet kıvam alınca ocağın altını kapatın. Şerbet ılınırken siz yufkaları dizmeye başlayın. Baklava tepsisini zeytinyağı ile güzelce yağlayın. Sonrasında üst üste üç adet baklava yufkasını yerleştirin.

#5
Foto - Üç katta bir yufkaların üzerine zeytinyağı gezdirin. 20. kata gelince araya antep fıstığı ya da çekilmiş ceviz ekleyin. Ardından 20 kat yufkayı üç katta bir zeytin yağlayarak sermeye devam edin. Baklavanın en üstüne fırça yardımıyla zeytinyağını sürün. Baklavanızı dilimlemeyi de ihmal etmeyin. Baklavanızı önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 20-25 dakika pişirin. Fırından aldığınız baklavanın üzerine ılık şerbeti boşaltın.

Üç katta bir yufkaların üzerine zeytinyağı gezdirin. 20. kata gelince araya antep fıstığı ya da çekilmiş ceviz ekleyin. Ardından 20 kat yufkayı üç katta bir zeytin yağlayarak sermeye devam edin. Baklavanın en üstüne fırça yardımıyla zeytinyağını sürün. Baklavanızı dilimlemeyi de ihmal etmeyin. Baklavanızı önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 20-25 dakika pişirin. Fırından aldığınız baklavanın üzerine ılık şerbeti boşaltın.

#6
Foto - Afiyet olsun.

Afiyet olsun.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı