• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Yüksek Hızlı Tren YHT HES kodu ile bilet nasıl alınır?

2020-05-25 18:38:55
Yüksek Hızlı Tren YHT HES kodu ile bilet nasıl alınır?

Yüksek Hızlı Tren Ankara-İstanbul seferleri ne zaman başlayacak? YHT Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Konya-İstanbul seferleri ne zaman başlayacak? YHT seferleri koronavirüsle mücadele normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte başlıyor. Normalleşme sürecinde YHT'ler 28 Mayıs'tan itibaren Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 sefer yapacak. Peki YHT Yüksek Hızlı Tren HES kodu ile bilet nasıl alınır?

#1
Foto - Tren biletleri öncelikli temassız olarak internet sitesinden, mobil uygulama üzerinden, Çağrı merkezlerinden alınabilecek. Ayrıca gişelerden de bilet alımı yapılacak. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hayat Eve Sığar uygulaması kodu ile şehirler arası otobüs tren havayolu bileti alınacağını ifade etmişti.

Tren biletleri öncelikli temassız olarak internet sitesinden, mobil uygulama üzerinden, Çağrı merkezlerinden alınabilecek. Ayrıca gişelerden de bilet alımı yapılacak. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hayat Eve Sığar uygulaması kodu ile şehirler arası otobüs tren havayolu bileti alınacağını ifade etmişti.

#2
Foto - Şu anda Hes kodu ile satışlar gerçekleştirmeye başladı Ayrıca bazı seyahat yasağı olan illerde için ise seyahat izin belgesi alması gerekiyor. HES kodu olmayanlar için bilet satışı yapılamayacak. Yeni normalleşme adımlarından bir tanesi olan sosyal mesafe İzolasyon maske gibi tedbirler gerektiren YHT tren seferlerinde ve hava yolu seferlerinde dikkate alınacak.

Şu anda Hes kodu ile satışlar gerçekleştirmeye başladı Ayrıca bazı seyahat yasağı olan illerde için ise seyahat izin belgesi alması gerekiyor. HES kodu olmayanlar için bilet satışı yapılamayacak. Yeni normalleşme adımlarından bir tanesi olan sosyal mesafe İzolasyon maske gibi tedbirler gerektiren YHT tren seferlerinde ve hava yolu seferlerinde dikkate alınacak.

#3
Foto - Çapraz koltuk sistemi, kapasite yoğunluğunun yarısı oranında yolcu taşınması havalimanlarına yönelik bazı sertifikasyon işlemleri ve sıkı denetimler bu sürecin en önemli ayağını oluşturacak.

Çapraz koltuk sistemi, kapasite yoğunluğunun yarısı oranında yolcu taşınması havalimanlarına yönelik bazı sertifikasyon işlemleri ve sıkı denetimler bu sürecin en önemli ayağını oluşturacak.

#4
Foto - HES kodu nasıl alınır? HES kodu nasıl alınacak Android cihazlar üzerinden Play Store üzerinden ve Apple Store üzerinden indirilecek olan Sağlık Bakanlığı Hayat Eve uygulamasının giriş yapılması gerekecek.

HES kodu nasıl alınır? HES kodu nasıl alınacak Android cihazlar üzerinden Play Store üzerinden ve Apple Store üzerinden indirilecek olan Sağlık Bakanlığı Hayat Eve uygulamasının giriş yapılması gerekecek.

#5
Foto - Anasayfa üzerinde Hes kodu işlemleri menüsü yer alıyor. Hes kodu sorgulama Hes kodu oluştur ekranı şehirlerarası otobüs tren gibi ulaşımlar da kullanılacak.

Anasayfa üzerinde Hes kodu işlemleri menüsü yer alıyor. Hes kodu sorgulama Hes kodu oluştur ekranı şehirlerarası otobüs tren gibi ulaşımlar da kullanılacak.

#6
Foto - Bunun için öncelikle Hes kodu işlemleri menüsü altında Hes kodu oluştur butonuna tıklamaları, ardından hangi tarihe kadar kullanabilirsin seçeneğinde;

Bunun için öncelikle Hes kodu işlemleri menüsü altında Hes kodu oluştur butonuna tıklamaları, ardından hangi tarihe kadar kullanabilirsin seçeneğinde;

#7
Foto - ister süresiz, isterse tarih seçerek hesap koduna isim vermeniz daha sonra devam demeniz sonucunda HES kodunuz oluşturulacak. İster QR kodu ile kopyalayarak ise paylaşımda bulunarak bu kodu başka bir bilet satışında kullanabileceksiniz. Daha önce aldığınız hes kodu sorgulaması için hayat eve sığar uygulamasında menüsü altında HES kodu sorgulama butonundan önceki sorguladığınız yaptığınız işlemleri görebilirsiniz.

ister süresiz, isterse tarih seçerek hesap koduna isim vermeniz daha sonra devam demeniz sonucunda HES kodunuz oluşturulacak. İster QR kodu ile kopyalayarak ise paylaşımda bulunarak bu kodu başka bir bilet satışında kullanabileceksiniz. Daha önce aldığınız hes kodu sorgulaması için hayat eve sığar uygulamasında menüsü altında HES kodu sorgulama butonundan önceki sorguladığınız yaptığınız işlemleri görebilirsiniz.

#8
Foto - Konvansiyonel ve yüksek hızlı tren hatlarında da sefer hazırlıklarını başlattıklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

Konvansiyonel ve yüksek hızlı tren hatlarında da sefer hazırlıklarını başlattıklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

#9
Foto -

"Normalleşme sürecinde YHT'ler 28 Mayıs'tan itibaren Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 sefer yapacak. YHT biletlerinin satışına Ramazan Bayramı'nın ikinci günü başlanacak. Ancak tren biletleri öncelikle temassız olarak mobil uygulama/internet sitesinden ya da gişelerden satın alınabilecek. Çağrı merkezi ve acentelerden bilet satışı yapılmayacak. Bilet satış işlemleri yolcuların Kovid-19 ile ilgili durumlarını tetkik etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı bilişim sistemleri veri tabanı üzerinden HES (Hayat Eve Sığar) koduyla gerçekleştirilecek. Sağlık otoritelerinin seyahat engeli koyduğu veya HES kodu alamayan kişilere bilet satışı yapılmayacak."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23