• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7

2020-01-22 11:37:41
"Yok daha neler!" demeyin... 18 yaşındaki genç kız düğün yapılıp köpekle evlendirildi

Karmaşık inanç sistemlerinin olup ineğe bile tapıldığı gariplikler ülkesi Hindistan'da tuhaf bir gelenek daha...

#1
Foto - HER YIL EKİM ve KASIM AYLARINDA TİHAR FESTİVALİ DÜZENLENİYOR: Tihar festivalinin düzenlenme sebebi karanlığın içindeki aydınlığın, cehaletin içindeki bilginin çıkarılmasında yardımcı olan dostlarımız köpekleri dünyaya getiren tanrıya şükretmek olarak açıklanıyor.

HER YIL EKİM ve KASIM AYLARINDA TİHAR FESTİVALİ DÜZENLENİYOR: Tihar festivalinin düzenlenme sebebi karanlığın içindeki aydınlığın, cehaletin içindeki bilginin çıkarılmasında yardımcı olan dostlarımız köpekleri dünyaya getiren tanrıya şükretmek olarak açıklanıyor.

#2
Foto - 2 YIL KÖPEKLE EVLİ KALINIYOR: Bu ilginç festivalde ise ayrıca Hintli kadınlar buradaki köpeklerle evlendiriliyor. Bunun sebebi ise köpeklerin kadınların yaşamına iyi şans ve bol bereket getireceği ve onları kötü ruhlardan arındırılacağına inanılması. Evlilik toplamda iki yıl sürüyor.

2 YIL KÖPEKLE EVLİ KALINIYOR: Bu ilginç festivalde ise ayrıca Hintli kadınlar buradaki köpeklerle evlendiriliyor. Bunun sebebi ise köpeklerin kadınların yaşamına iyi şans ve bol bereket getireceği ve onları kötü ruhlardan arındırılacağına inanılması. Evlilik toplamda iki yıl sürüyor.

#3
Foto - KÖPEK EVDEN KAÇARSA NİKAH BOZULMUŞ SAYILIYOR: Ayrıca bu garip evlilikte köpek bir şekilde evden kaçarsa nikah bozulmuş sayılıyor. 2 yılın sonunda evlilik sorunsuz geçtiyse kadının tamamen kötü ruhlardan arındığı kabul edilip evlilik bozuluyor.

KÖPEK EVDEN KAÇARSA NİKAH BOZULMUŞ SAYILIYOR: Ayrıca bu garip evlilikte köpek bir şekilde evden kaçarsa nikah bozulmuş sayılıyor. 2 yılın sonunda evlilik sorunsuz geçtiyse kadının tamamen kötü ruhlardan arındığı kabul edilip evlilik bozuluyor.

#4
Foto - DÜĞÜN İÇİN KÖPEK VE KIZ İÇİN ÖZEL KIYAFET HAZIRLANIYOR: Bu garip evlilik çeşidinin düğünü de elbette sıradışı oluyor. Köpeklerle evlenen kadınlara ve müstakbel damat köpeğe ihtişamlı kıyafetler dikiliyor. Düğün için kutsal yerler tercih ediliyor ve düğün günü altı saat boyunca fakirlere, çocuklara ve sokak hayvanlarına yemekler dağıtılıyor.

DÜĞÜN İÇİN KÖPEK VE KIZ İÇİN ÖZEL KIYAFET HAZIRLANIYOR: Bu garip evlilik çeşidinin düğünü de elbette sıradışı oluyor. Köpeklerle evlenen kadınlara ve müstakbel damat köpeğe ihtişamlı kıyafetler dikiliyor. Düğün için kutsal yerler tercih ediliyor ve düğün günü altı saat boyunca fakirlere, çocuklara ve sokak hayvanlarına yemekler dağıtılıyor.

#5
Foto - DAMAT KÖPEĞE ZARAR VERİLİRSE BÜYÜK GÜNAH İŞLENDİĞİNE İNANILIYOR: Hindistan’da inekler kadar değer verilen köpekler el üstünde tutulmaz ve onlara yanlışlıkla dahi zarar verilirse o kişinin büyük günah işlediği kabul ediliyor. Sonrasında ise o kişinin kötü ruhlardan kurtulmak için 6-12 ay arasında yıkanmaması, temizlenmemesi ve tırnaklarını dahi kesmemesi gerekmekte.

DAMAT KÖPEĞE ZARAR VERİLİRSE BÜYÜK GÜNAH İŞLENDİĞİNE İNANILIYOR: Hindistan’da inekler kadar değer verilen köpekler el üstünde tutulmaz ve onlara yanlışlıkla dahi zarar verilirse o kişinin büyük günah işlediği kabul ediliyor. Sonrasında ise o kişinin kötü ruhlardan kurtulmak için 6-12 ay arasında yıkanmaması, temizlenmemesi ve tırnaklarını dahi kesmemesi gerekmekte.

#6
Foto - KÖTÜ RUHLAR KÖPEĞE: Ailesi ve komşularına göre; Munda'ya musallat olan lanet onunla evlenen her adamın kısa sürede ölmesine neden olacaktı, ve bu lanetten kurtulması için bir köpekle evlilik gerçekleştirmesi gerekiyordu. Yeni gelinin bu sembolik evlilikle üzerindeki kötü ruhları köpeğe aktardığı düşünülüyor.

KÖTÜ RUHLAR KÖPEĞE: Ailesi ve komşularına göre; Munda'ya musallat olan lanet onunla evlenen her adamın kısa sürede ölmesine neden olacaktı, ve bu lanetten kurtulması için bir köpekle evlilik gerçekleştirmesi gerekiyordu. Yeni gelinin bu sembolik evlilikle üzerindeki kötü ruhları köpeğe aktardığı düşünülüyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı