• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
Yaşlı Alman, yaşlı gözlerle itiraf etti: Müslümanları yanlış tanımışım

2020-04-07 20:36:12
Yaşlı Alman, yaşlı gözlerle itiraf etti: Müslümanları yanlış tanımışım

Almanya’nın Wiesbaden kentindeki Türk dernekleri tek bir çatıda toplanarak, koronavirüs nedeniyle evden çıkamayan yaşlılara kapılarına kadar giderek yardım eli uzattı.

#1
Foto -

"ONCA YILDIR SİZİ YANLIŞ TANIMIŞIM" Kapısını çalan Müslüman gençleri karşısında gören bir Alman vatandaşı, “Siz gerçekten camiden mi geliyorsunuz?” diyerek ağlamaya başladı. Gözyaşlarına boğulan Alman vatandaşı, “Onca yıldır ben sizi yanlış tanımışım, sizleri hiç böyle bilmiyordum. Özür dilerim” dedi, sonra da teşekkür etti.

#2
Foto -

"KOMŞUNA YARDIM ET KAMPANYASI" Yardım ekibinde bulunan Osman Bilgili ise din, ırk, cinsiyet ayırımı yapmadan koronavirüse karşı mücadele kapsamında evinden çıkamayan komşularına yardım ettiklerini söyledi. Risk gurubunda olan yaşlılara yardım için ülke genelinde yapılan ‘Komşuna yardım et’ kampanyasını arkadaşlarıyla birlikte Wiesbaden’de başlattıklarını belirten Bilgili, şöyle konuştu:

#3
Foto - MÜSLÜMAN HIRIİSTİYAN AYRIMI YUAPMADAN: “Daha çok yaşlı ve yardıma muhtaç insanları tespit edip, cami gençleriyle kapılarını çalarak ihtiyaçları var mı diye soruyoruz. Müslüman, Hıristiyan ayırımı yapmadan yüzlerce yaşlı insana ulaştık. İnsanların çoğu hatırlarını sormamızdan oldukça memnun ve şaşkınlıkla bizi yanlış tanıdıklarını ifade ediyorlar. Bazı Almanlar gönderdikleri mektupla bizlere teşekkür ettiklerini yazdılar. Ayrıca bu kriz döneminde özveriyle çalışan şehrimizdeki Paulinen Hastanesi çalışanlarına kumanya hediye paketleri verdik. Doktorlar, yaptığımız bu ziyaretten oldukça memnu oldular, ‘Normal şartlarda tekrar bekleriz’ dediler.”

MÜSLÜMAN HIRIİSTİYAN AYRIMI YUAPMADAN: “Daha çok yaşlı ve yardıma muhtaç insanları tespit edip, cami gençleriyle kapılarını çalarak ihtiyaçları var mı diye soruyoruz. Müslüman, Hıristiyan ayırımı yapmadan yüzlerce yaşlı insana ulaştık. İnsanların çoğu hatırlarını sormamızdan oldukça memnun ve şaşkınlıkla bizi yanlış tanıdıklarını ifade ediyorlar. Bazı Almanlar gönderdikleri mektupla bizlere teşekkür ettiklerini yazdılar. Ayrıca bu kriz döneminde özveriyle çalışan şehrimizdeki Paulinen Hastanesi çalışanlarına kumanya hediye paketleri verdik. Doktorlar, yaptığımız bu ziyaretten oldukça memnu oldular, ‘Normal şartlarda tekrar bekleriz’ dediler.”

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı