• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
'Ya İstiklal Ya Ölüm' ... TRT'nin yeni dizisi yarın akşam başlıyor

2020-03-15 20:08:02
'Ya İstiklal Ya Ölüm' ... TRT'nin yeni dizisi yarın akşam başlıyor

TRT1'de pazartesi akşamları yayımlanacak yapım, İstanbul’un işgal edildiği 16 Mart 1920 ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açıldığı 23 Nisan 1920 arasındaki 6 haftalık süreci izleyiciye aktaracak.

#1
Foto - DİZİDE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü OYUNCU İLKER KIZMAZ CANLANDIRIYOR: Oyuncu Kızmaz, Atatürk'ü canlandırmanın kendisi için çok gurur verici olduğunu belirterek,

DİZİDE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü OYUNCU İLKER KIZMAZ CANLANDIRIYOR: Oyuncu Kızmaz, Atatürk'ü canlandırmanın kendisi için çok gurur verici olduğunu belirterek, "Hayatımda oynadığım en önemli karakter diyebilirim. Daha evvel 'Çanakkale 1915' filminde de yine Mustafa Kemal'i canlandırmıştım. Şimdi de 16 Mart ve 23 Nisan 1920 arasında geçen bir hikayeyi anlatıyoruz." dedi.

#2
Foto - ÖĞRETİCİ BİR ÇALIŞMA OLACAK: Kızmaz, dönem dizi ve filmlerinde rol almanın oyuncu için öğretici olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

ÖĞRETİCİ BİR ÇALIŞMA OLACAK: Kızmaz, dönem dizi ve filmlerinde rol almanın oyuncu için öğretici olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti: "Altı haftada bunu yapan insanların hikayesini, 10 haftada çekerken zorlanıyoruz. Ama onların yaptıklarından güç alarak daha da iyisini yapmaya çalışıyoruz. Biz 23 Nisan 1920'de Ankara'da TBMM'nin açıldığını biliyoruz ama nasıl açıldığını, insanların ne meşakkatlere katlanarak olayı gerçekleştirdiklerini bilmiyoruz. Neler yaşandığını ben bu kadar bilmiyordum. Onları daha fazla öğrenme şansım oldu. İzleyenler de umarım böyle hisseder ve emeklerin değerini fark eder. Dönem işlerinin yapılması, geçmişin ve tarihin anlatılması açısından bence çok iyi, umarım izleyenler çok beğenir."

#3
Foto - İSTANBUL'UN İŞGALDEKİ 6 HAFTASI CANLANDIRILACAK: Dizi İstanbul'un işgalinin ardından geçen 6 haftayı anlatıyor Yönetmen Yasin Uslu ise kasım ayında projenin kendisine iletildiğini belirterek,

İSTANBUL'UN İŞGALDEKİ 6 HAFTASI CANLANDIRILACAK: Dizi İstanbul'un işgalinin ardından geçen 6 haftayı anlatıyor Yönetmen Yasin Uslu ise kasım ayında projenin kendisine iletildiğini belirterek, "TRT1 Kanal Koordinatörü Cemil Yavuz, İstanbul'un işgalini anlatan ve 6 hafta sonra 23 Nisan 1920'ye kadar, İstanbul ve Ankara'da yaşananları anlatan bir projeden bahsetti. Bu tabii ki çok heyecanlı ama bir yandan da geriyor insanı. Sonra biz de hazırlanmaya başladık." ifadelerini kullandı.

#4
Foto -

"Burada bizim en büyük zorluğumuz, zamanın darlığında bunu başarabilmekti. Olabildiğince başardık. Harici mekanlarda iyi yapmaya gayret ettik. Çünkü bu proje bana teklif edildiğinde, benim en çok istediğim şey dışarıyı görmekti. TRT'den bize çok güzel imkanlar verildi ve şartlar oluşturuldu. Biz de dış mekan çekimlerini gerek platoda gerek gerçek mekanlarda başarmaya gayret ettik."

#5
Foto - Yönetmen Uslu, hikayenin izleyiciler tarafından az bilinen bir dönemde geçtiğine dikkati çekerek, İstanbul'un işgaliyle başlayan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'da TBMM'yi açmasına kadar geçen sürenin anlatıldığına işaret etti.

Yönetmen Uslu, hikayenin izleyiciler tarafından az bilinen bir dönemde geçtiğine dikkati çekerek, İstanbul'un işgaliyle başlayan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'da TBMM'yi açmasına kadar geçen sürenin anlatıldığına işaret etti.

#6
Foto - İlker Kızmaz'ın Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırdığı dizide, Birkan Sokullu, Dolunay Soysert, Osman Sonant, Mehmet Özgür, Rıza Kocaoğlu, Melis Sezen, Ushan Çakır ve Altan Erkekli'nin de aralarında olduğu çok sayıda ünlü isim rol alıyor. Altı haftalık süreci 6 bölümle ekrana taşıyacak dizi, 16 Mart Pazartesi TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

İlker Kızmaz'ın Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırdığı dizide, Birkan Sokullu, Dolunay Soysert, Osman Sonant, Mehmet Özgür, Rıza Kocaoğlu, Melis Sezen, Ushan Çakır ve Altan Erkekli'nin de aralarında olduğu çok sayıda ünlü isim rol alıyor. Altı haftalık süreci 6 bölümle ekrana taşıyacak dizi, 16 Mart Pazartesi TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23