• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? Vergi borcu yapılandırma son tarih

2021-01-15 13:36:07
Vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? Vergi borcu yapılandırma son tarih

Online vergi borcu yapılandır | Milyonlarca borçlunun beklediği karar 17 Ekim'de Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararın yürürlüğe girmesiyle milyonlarca kişi vergi yapılandırma işlemlerine başladı. Peki, vergi borcu taksitlendirme işlemi ne zaman son? KYK borç yapılandırma işlemi | Vergi borcu internetten yapılandırılıyor mu?

#1
Foto - Borç yapılandırma işlemi | Milyonlarca kişinin beklediği

Borç yapılandırma işlemi | Milyonlarca kişinin beklediği "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" 17 Ekim'de Resmi Gazete'de yayımlandı. Vergi yapılandırma işlemi 31 Aralık 2020'de sona erecekti. Ancak alınan kararla süreç uzatıldı. Peki, vergi yapılandırma ilk taksit ne zaman ödenecek?

#2
Foto - Vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? Vergi borcu yapılandırma son tarih Yürürlüğe giren karara göre; gelir, kurumlar KDV, ÖTV, MTV, gümrük vergileri, emlak, çevre temizlik vergileri, ceza ve gecikme faizleri, prim borçları, köprü ve trafik cezaları, öğrenim kredisi borcu, kamunun kira alacakları, TOBB-TESK-Barolar Birliği aidatları, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçları ile orman köylülerinin kredileri kapsam dahilinde yer alıyor. 31 Aralık 2020'de sona ermesi gereken yapılandırma Resmi Gazete'de yayımlanan kararla 31 Ocak 2021'e kadar uzatıldı. İlk taksitlerin ödenmesi de bir ay uzatıldı. SGK borçlarına ait ilk taksit 28.02.2021 tarihine kadar; vergi borçları, belediye borçları ve diğer kamu borçlarına ait yapılandırmaların ilk taksiti 31.01.2021 tarihine kadar ödenecekti. Alınan kararla ilk taksit ödemeleri de 1 ay uzatıldı.

Vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? Vergi borcu yapılandırma son tarih Yürürlüğe giren karara göre; gelir, kurumlar KDV, ÖTV, MTV, gümrük vergileri, emlak, çevre temizlik vergileri, ceza ve gecikme faizleri, prim borçları, köprü ve trafik cezaları, öğrenim kredisi borcu, kamunun kira alacakları, TOBB-TESK-Barolar Birliği aidatları, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçları ile orman köylülerinin kredileri kapsam dahilinde yer alıyor. 31 Aralık 2020'de sona ermesi gereken yapılandırma Resmi Gazete'de yayımlanan kararla 31 Ocak 2021'e kadar uzatıldı. İlk taksitlerin ödenmesi de bir ay uzatıldı. SGK borçlarına ait ilk taksit 28.02.2021 tarihine kadar; vergi borçları, belediye borçları ve diğer kamu borçlarına ait yapılandırmaların ilk taksiti 31.01.2021 tarihine kadar ödenecekti. Alınan kararla ilk taksit ödemeleri de 1 ay uzatıldı.

#3
Foto - Vatandaşlar vergi borçlarının nereden nasıl yapılandıracağını araştırıyor. Vatandaşlar vergi bonçlarını vergi daireleri ya a İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden kolaylıkla yapabiliyor. İnteraktif Vergi Dairesine internet tarayıcınız ya da uygulamadan ulaşabilirsiniz. Online vergi dairesine kullanıcı adı ve şifrenizle girmeniz gerekiyor. Daha önce bir şifre almadıysanız sisteme TC kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle de giriş yapabilirsiniz.

Vatandaşlar vergi borçlarının nereden nasıl yapılandıracağını araştırıyor. Vatandaşlar vergi bonçlarını vergi daireleri ya a İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden kolaylıkla yapabiliyor. İnteraktif Vergi Dairesine internet tarayıcınız ya da uygulamadan ulaşabilirsiniz. Online vergi dairesine kullanıcı adı ve şifrenizle girmeniz gerekiyor. Daha önce bir şifre almadıysanız sisteme TC kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle de giriş yapabilirsiniz.

#4
Foto - İnteraktif Vergi Dairesi'ne giriş yaptığınızda sol bölümde menü yer alıyor. Menünün en alt kısmında 'Yapılandırma İşlemleri' ifadesini bulunuyor. Söz konusu ifadeye tıkladığınızda karşınıza üç seçenek çıkacak. Buradan '7256 Başvuru Formu' ifadesine tıklayın. Ardından ekranda borçlarınız listelenecek. Borçlarınızı seçerek yapılandırma işlemini hızla tamamlayabilirsiniz.

İnteraktif Vergi Dairesi'ne giriş yaptığınızda sol bölümde menü yer alıyor. Menünün en alt kısmında 'Yapılandırma İşlemleri' ifadesini bulunuyor. Söz konusu ifadeye tıkladığınızda karşınıza üç seçenek çıkacak. Buradan '7256 Başvuru Formu' ifadesine tıklayın. Ardından ekranda borçlarınız listelenecek. Borçlarınızı seçerek yapılandırma işlemini hızla tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23