• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Vatandaşlar balkonlarda İstiklal Marşı okuyarak tek yürek oldu

2020-04-23 22:19:28
Vatandaşlar balkonlarda İstiklal Marşı okuyarak tek yürek oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin açılışının 100. yılında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evinde bulunan vatandaşlar balkon ve pencerelere çıkarak İstiklal Marşı'nı okudu. Saat 21.00'da gerçekleştirilen kutlama anları ise drone ile havadan görüntülendi.

#1
Foto - KUTLAMALARA KORONA AYARI: Dünyayı etkisi altına alan ve her gün binlerce kişinin ölümüne sebep olan yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 4 gün süreyle geçerli olacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan'ı kutlamak için vatandaşları saat 21.00'da balkonlara ve camlara İstiklal Marşını okumak için davet etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine vatandaşlar Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için saat 21.00'da balkon ve camlara çıktı. Virüs nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşlar bayrak sallayıp hep bir ağızdan İstiklal Marşını okuyarak 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı. Megakentin bazı bölgelerinde ise vatandaşlar meşaleler yaktı. İstanbul'daki kutlamalar ise drone ile havadan görüntülenirken, seyrine doyumsuz görüntüler ortaya çıktı.

KUTLAMALARA KORONA AYARI: Dünyayı etkisi altına alan ve her gün binlerce kişinin ölümüne sebep olan yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 4 gün süreyle geçerli olacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan'ı kutlamak için vatandaşları saat 21.00'da balkonlara ve camlara İstiklal Marşını okumak için davet etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine vatandaşlar Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için saat 21.00'da balkon ve camlara çıktı. Virüs nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşlar bayrak sallayıp hep bir ağızdan İstiklal Marşını okuyarak 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı. Megakentin bazı bölgelerinde ise vatandaşlar meşaleler yaktı. İstanbul'daki kutlamalar ise drone ile havadan görüntülenirken, seyrine doyumsuz görüntüler ortaya çıktı.

#2
Foto - KOCAELİ: Kocaeli'de korona virüs önlemleri kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı saatler 21.00 gösterdiğinde evlerinin balkonlarında ve pencerelerine çıkıp İstiklal Marşını okuyarak kutladı.

KOCAELİ: Kocaeli'de korona virüs önlemleri kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı saatler 21.00 gösterdiğinde evlerinin balkonlarında ve pencerelerine çıkıp İstiklal Marşını okuyarak kutladı.

#3
Foto - İZMİT: 23 Nisan coşkusunu meşale ve marşlarla yaşadılar Balkonlara çıkan vatandaşlar, saatler 21.00'i gösterdiğinde bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudular. İstiklal Marşı'nı okuyan çocuğundan yaşlısına binlerce vatandaş, coşkularını marşlar ve şarkılar söyleyerek sürdürdü. İzmit ilçesi Karabaş Mahallesi'nde de mahalle eline Türk bayrağını alarak sokağa çıkan mahalle muhtarını gören vatandaşlar da balkonlara çıkarak İstiklal Marşı'nı söylemeden önce marşlar okuyup, meşaleler yaktılar. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de sokağa gelerek vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

İZMİT: 23 Nisan coşkusunu meşale ve marşlarla yaşadılar Balkonlara çıkan vatandaşlar, saatler 21.00'i gösterdiğinde bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudular. İstiklal Marşı'nı okuyan çocuğundan yaşlısına binlerce vatandaş, coşkularını marşlar ve şarkılar söyleyerek sürdürdü. İzmit ilçesi Karabaş Mahallesi'nde de mahalle eline Türk bayrağını alarak sokağa çıkan mahalle muhtarını gören vatandaşlar da balkonlara çıkarak İstiklal Marşı'nı söylemeden önce marşlar okuyup, meşaleler yaktılar. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de sokağa gelerek vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

#4
Foto - ADANA: Adana'da korona virüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkusunu vatandaşlar evlerinde İstiklal Marşı okuyarak yaşadı.

ADANA: Adana'da korona virüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkusunu vatandaşlar evlerinde İstiklal Marşı okuyarak yaşadı.

#5
Foto - KAYSERİ: Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin (TBMM) 100. açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kayseri`de coşkuyla kutlandı.

KAYSERİ: Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin (TBMM) 100. açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kayseri`de coşkuyla kutlandı.

#6
Foto - TBMM`nin 100. açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kayseri`de de coşkuyla kutlandı. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında balkon ve pencerelere saat 21.00`de çıkan vatandaşlar hep birlikte İstiklal Marşı`nı okudu. Çocuklar ise ellerindeki Türk Bayraklarıyla etkinliklere eşlik etti. Balkon ve pencereler, vatandaşlar tarafından süslenirken, ortaya renkli görüntüler çıktı.

TBMM`nin 100. açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kayseri`de de coşkuyla kutlandı. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında balkon ve pencerelere saat 21.00`de çıkan vatandaşlar hep birlikte İstiklal Marşı`nı okudu. Çocuklar ise ellerindeki Türk Bayraklarıyla etkinliklere eşlik etti. Balkon ve pencereler, vatandaşlar tarafından süslenirken, ortaya renkli görüntüler çıktı.

#7
Foto - SAMSUN: Atakum Belediyesi tarafından, Türkiye Büyük Millet Meclisinin(TBMM) kuruluşunun 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci`nin katılımıyla Lozan Caddesi`nde yapılan programda sosyal mesafeye dikkat edilerek dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri etrafında marşlar söylendi. Balkonlardan vatandaşlar da kutlamalara eşlik etti.

SAMSUN: Atakum Belediyesi tarafından, Türkiye Büyük Millet Meclisinin(TBMM) kuruluşunun 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci`nin katılımıyla Lozan Caddesi`nde yapılan programda sosyal mesafeye dikkat edilerek dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri etrafında marşlar söylendi. Balkonlardan vatandaşlar da kutlamalara eşlik etti.

#8
Foto - TEKİRDAĞ: Tekirdağ'da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin 100`üncü kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle görsel şölen düzenlendi. Saatler 21.00'ı gösterdiğinde ise tüm vatandaşlar hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu.

TEKİRDAĞ: Tekirdağ'da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin 100`üncü kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle görsel şölen düzenlendi. Saatler 21.00'ı gösterdiğinde ise tüm vatandaşlar hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu.

#9
Foto - MANİSA: Manisa'da 23 Nisan coşkusu saat 21.00'de balkonlarda İstiklal Marşının okunmasıyla zirve yaptı. Manisa'nın Yunusemre ilçesindeki bir sitede gerçekleştirilen programda ise vatandaşlar 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı. Ellerinde Türk bayrakları yanan maytap ve meşaleler ile marşlara eşlik eden Manisalılar unutulmaz bir bayrama tanıklık etti.

MANİSA: Manisa'da 23 Nisan coşkusu saat 21.00'de balkonlarda İstiklal Marşının okunmasıyla zirve yaptı. Manisa'nın Yunusemre ilçesindeki bir sitede gerçekleştirilen programda ise vatandaşlar 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı. Ellerinde Türk bayrakları yanan maytap ve meşaleler ile marşlara eşlik eden Manisalılar unutulmaz bir bayrama tanıklık etti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı