• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Uzungöl yeni sezona hazır

2024-05-27 17:59:41
Uzungöl yeni sezona hazır

Son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Uzungöl, yeni turizm sezona hazır.

#1
Foto - Uzungöl yeni sezona hazır

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Uzungöl'de işletmeler, yeni yeni canlanmaya başlayan sezon öncesi hazırlıklarını tamamladı.

#2
Foto - Uzungöl yeni sezona hazır

Trabzon'a 99, Çaykara ilçe merkezine ise 19 kilometre mesafede bulunan Uzungöl, zengin bitki örtüsü, turistik tesisleri ve bungalov yapıların yanı sıra yöresel lezzetleriyle dikkati çekiyor.

#3
Foto - Uzungöl yeni sezona hazır

Bölgeye gelen turistlerin ilk tercihleri arasında yer alan Uzungöl, ziyaretçilerine trekking, zipline, yamaç paraşütü, salıncak, foto safari gibi aktivitelerle tabiatla iç içe vakit geçirme fırsatı sunuyor.

#4
Foto - Uzungöl yeni sezona hazır

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce yaptırılan seyir terasında doğal güzelliklerin kuş bakışı izlenebildiği ünlü turizm beldesinde, 2023-2024 sonbahar-kış döneminde yürüyüş yolları, korkuluk rehabilitasyonu ve yağmur suyu hattı yenileme çalışmaları yapıldı.

#5
Foto - Uzungöl yeni sezona hazır

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Uzungöl'ün Trabzon ve Doğu Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Gün geçtikçe Uzungöl'ün değerinin arttığına işaret eden Tok, bu sene geçen yıla göre çok daha fazla turist beklediklerini dile getirdi.

#6
Foto - Uzungöl yeni sezona hazır

Tok, daha güzel ve kaliteli hizmetle turist sayısını artırmaya gayret edeceklerini belirterek, "Tüm paydaşlarla gelen misafirlerimize kalite, fiyat, ulaşım, asayiş, emniyet noktasında en iyi hizmeti sunacağız. Uzungöl'ü doğasıyla gölüyle yaban hayatıyla beraber işliyoruz. Çok güzel bir sezon olacağını düşünüyorum." dedi. Uzungöl Çevre Koruma Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özen de Karadeniz denilince akla turizm, turizm denilince de Uzungöl'ün geldiğini kaydetti. Uzungöl'ün bölgenin adeta çekim merkezi olduğunu ifade eden Özen, "Hizmetimizle kalitemizle burada sorunsuz bir turizm sezonu geçiriyoruz. İşletmelerimiz hazırlıklarını yerine getirdi. Şu an yerli ve yabancı turistlerimizi bekliyoruz." diye konuştu. Turizm işletmecisi Sinan Toprak da sezon hazırlıklarını tamamladıklarına işaret ederek, hayırlı ve bereketli bir sezon olmasını diledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Birol akdoğan

Her yerde olduğu gibi fiyatlar çığrından çıkmış gitmeye değmez.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23