• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Uzman isim uyardı! Kovid-19 döneminde bunlardan uzak durun

2020-09-16 14:11:06
Uzman isim uyardı! Kovid-19 döneminde bunlardan uzak durun

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Muhammed Fatih Evcimik, "En önemli şikayet nefes darlığıdır. Nefes darlığı varsa Kovid-19 üzerinde duruyoruz. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için dengeli beslenin, özellikle bu dönemde vejetaryen ve vegan beslenmeden uzak durun" dedi.

#1
Foto - Medipol Mega Üniversite Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü’nden Doç. Dr. Muhammed Fatih Evcimik koronavirüste test yaptırıp tanı konulduktan sonra tedaviye başlandığını belirterek, koronavirüsle grip arasında şikayetler açısında bir farklılık olmadığını söyledi.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü’nden Doç. Dr. Muhammed Fatih Evcimik koronavirüste test yaptırıp tanı konulduktan sonra tedaviye başlandığını belirterek, koronavirüsle grip arasında şikayetler açısında bir farklılık olmadığını söyledi.

#2
Foto - Kovid-19'da en önemli şikayetin nefes darlığı olduğunu belirten Evcimik,

Kovid-19'da en önemli şikayetin nefes darlığı olduğunu belirten Evcimik, "Nefes darlığı varsa Covid-19 üzerinde duruyoruz. Ama diğer belirtiler ateş, halsizlik, vücutta kırgınlık, baş ve boğaz ağrısı gripte de olduğu için doktora başvurup test yaptırmalarında fayda var” dedi.

#3
Foto - Doç. Dr. Evcimil koronavirüse karşı dengeli beslenme uyarısında bulundu.

Doç. Dr. Evcimil koronavirüse karşı dengeli beslenme uyarısında bulundu.

#4
Foto - Evcimik, iki hastalığında viral enfeksiyon olduğu için bağışıklık sistemini güçlü tutmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Evcimik, iki hastalığında viral enfeksiyon olduğu için bağışıklık sistemini güçlü tutmanın çok önemli olduğunu söyledi.

#5
Foto - Doç. Dr. Evcimik,

Doç. Dr. Evcimik, "Dengeli beslenmek şart. Özellikle doğal yolla vitamin desteği alalım. Her gün birkaç tane meyve tüketelim. " dedi.

#6
Foto - Pandemi döneminde vejeteryan ve vegan beslenmekten uzak durulması gerektiğini belirten Do. Dr. Evcimik,

Pandemi döneminde vejeteryan ve vegan beslenmekten uzak durulması gerektiğini belirten Do. Dr. Evcimik, "Çünkü bağışıklık sisteminin zayıflığı böyle enfeksiyon kaynaklı hastalıkları ağır geçirmemize neden oluyor" ifadelerini kullandı.

#7
Foto - Öte yandan Dr. Evcimik, kronik akciğer hastalığı, hipertansiyon ve kalp yetmezliği olanların grip ve zatürree aşısı yaptırması gerektiğini de belirtti.

Öte yandan Dr. Evcimik, kronik akciğer hastalığı, hipertansiyon ve kalp yetmezliği olanların grip ve zatürree aşısı yaptırması gerektiğini de belirtti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı