• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Uçuş için HES kodu nasıl alınır? HES kodu nedir?

2020-05-22 09:37:47
Uçuş için HES kodu nasıl alınır? HES kodu nedir?

Hayat Eve Sığar uygulamasına bir kullanım özelliği daha eklenecek. Uzun zamandır Apple ve Android koronavirüsü teknoloji ile kontrol altına almak için bir takım çalışmalar geliştiriyor. Bu çalışmaların, kişinin bir uygulama sayesinde korunması hedefleniyor. Peki ama HES uygulamasına uçuş planları nasıl entegre edilecek? HES nedir? HES ile uçuş kodu nasıl alınacak? HES uygulaması nasıl indirilir?

#1
Foto - Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehirlerarası seyahat yasağıyla ilgili olarak Hayat Eve Sığar uygulamasını kullanarak HES kodu alınıp seyahat edilebileceğini duyurdu.

Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehirlerarası seyahat yasağıyla ilgili olarak Hayat Eve Sığar uygulamasını kullanarak HES kodu alınıp seyahat edilebileceğini duyurdu.

#2
Foto - Uygulama, Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir. Uygulamanın içerisinde; Online Covid-19 testi Yakınlarını takip et özelliği Risk bölgeleri

Uygulama, Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir. Uygulamanın içerisinde; Online Covid-19 testi Yakınlarını takip et özelliği Risk bölgeleri

#3
Foto - App Store ve Google Play Store uygulamalarından hangisini kullanıyorsanız giriş yapın. Arama çubuğuna

App Store ve Google Play Store uygulamalarından hangisini kullanıyorsanız giriş yapın. Arama çubuğuna "Hayat Eve Sığar" yazarak, yeşil ev logolu uygulamaya ardındanda logonun yanındaki "Uygulamayı İndir" butonu basarak işlemi gerçekleştirin. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra "İleri" butonuna basark, bilgilendirmeleri okuduktan sonra geçin. Son adımda "telefon numarası doğrulama" ve "konum" işlemiyle, uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

#4
Foto - Bu sistem sayesinde, kişi Bluetooth ile 'corona virüs kapacak kadar uzun süre kiminle temas ettiğini, kime yaklaştığını' takip edecek.

Bu sistem sayesinde, kişi Bluetooth ile 'corona virüs kapacak kadar uzun süre kiminle temas ettiğini, kime yaklaştığını' takip edecek.

#5
Foto - Android ve Apple, bu uygulamayı yüklemeden de kişilerin coronavirüse yakalanıp yakalanmadığını anlamayı hedefliyor.

Android ve Apple, bu uygulamayı yüklemeden de kişilerin coronavirüse yakalanıp yakalanmadığını anlamayı hedefliyor.

#6
Foto - Eğer HES kodu almak istiyorsanız;

Eğer HES kodu almak istiyorsanız; "HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla TC kimlik numaranızı, TC Kimlik Seri numarasının son 4 hanesini ve Paylaşım süresini gün sayısı olarak yazıp 2023’e SMS atın."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23