• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Türkiye'nin sakin şehirleri belli oldu

2021-12-04 19:57:09
Türkiye'nin sakin şehirleri belli oldu

Hemen herkesin hayalidir sakin, huzurlu bir yerde yaşamak. Fakat, çoğu zaman bu mümkün olamamaktadır. İşte Türkiye'nin sakinliğiyle ünlenen şehirleri...

#1
Foto - SEFERİHİSAR/İZMİR: Seferihisar, Sakin Şehir hareketine ülkemizden ilk katılan şehir olma özelliği nedeni ile Türkiye'nin Sakin Şehir başkenti olarak anılıyor. Bölgede tarım tamamen organik ürünlerle yapılıyor. Sokak lambaları güneş enerjisiyle aydınlatılıyor.

SEFERİHİSAR/İZMİR: Seferihisar, Sakin Şehir hareketine ülkemizden ilk katılan şehir olma özelliği nedeni ile Türkiye'nin Sakin Şehir başkenti olarak anılıyor. Bölgede tarım tamamen organik ürünlerle yapılıyor. Sokak lambaları güneş enerjisiyle aydınlatılıyor.

#2
Foto - AKYAKA/MUĞLA: Çeşitli medeniyetlerin izlerini taşıyan bölge, mimari yapısıyla herkesi büyülüyor. 2011 yılında sakin şehir unvanını alan Akyaka, yemyeşil dağları ve masmavi sularıyla eşsiz bir güzelliğe sahip.

AKYAKA/MUĞLA: Çeşitli medeniyetlerin izlerini taşıyan bölge, mimari yapısıyla herkesi büyülüyor. 2011 yılında sakin şehir unvanını alan Akyaka, yemyeşil dağları ve masmavi sularıyla eşsiz bir güzelliğe sahip.

#3
Foto - GÖKÇEADA/ÇANAKKALE: Tüm kriterleri karşılayarak 2011 yılında sakin şehir olarak anılan Gökçeada, Türkiye'nin batı ucunda yer alması nedeni ile günbatımıyla meşhur bir bölge olarak biliniyor. Türkiye'nin ilk ve tek sualtı parkı da burada bulunuyor.

GÖKÇEADA/ÇANAKKALE: Tüm kriterleri karşılayarak 2011 yılında sakin şehir olarak anılan Gökçeada, Türkiye'nin batı ucunda yer alması nedeni ile günbatımıyla meşhur bir bölge olarak biliniyor. Türkiye'nin ilk ve tek sualtı parkı da burada bulunuyor.

#4
Foto - YENİPAZAR/AYDIN: Merkeze 40 kilometre uzaklıkta olan Yenipazar, 2011 yılında Cittaslow listesine girdi. Aydın'ın yüzölçümü en küçük ve nüfus olarak en az olan ilçesi, birçok medeniyete ev sahipliği yapıyor.

YENİPAZAR/AYDIN: Merkeze 40 kilometre uzaklıkta olan Yenipazar, 2011 yılında Cittaslow listesine girdi. Aydın'ın yüzölçümü en küçük ve nüfus olarak en az olan ilçesi, birçok medeniyete ev sahipliği yapıyor.

#5
Foto - TARAKLI/SAKARYA: Etrafı yüksek dağ ve tepelerle çevrili olan Taraklı, Osmanlı mimarisiyle ün salıyor. Ahşaptan yapılan yayla evleri, doğayla iç içe eşsiz bir manzara sunuyor.

TARAKLI/SAKARYA: Etrafı yüksek dağ ve tepelerle çevrili olan Taraklı, Osmanlı mimarisiyle ün salıyor. Ahşaptan yapılan yayla evleri, doğayla iç içe eşsiz bir manzara sunuyor.

#6
Foto - VİZE/KIRKLARELİ: İstanbul'a yakın olması nedeni ile özellikle hafta sonları kaçamak yapılan Vize, 2012 yılında sakin şehir unvanını aldı. Birçok medeniyetin izlerini taşıyan bölge, tarihi yapılarıyla ön plana çıkıyor. Vize'nin doğal güzellikleri tarihi kadar zengin bir özelliğe sahip.

VİZE/KIRKLARELİ: İstanbul'a yakın olması nedeni ile özellikle hafta sonları kaçamak yapılan Vize, 2012 yılında sakin şehir unvanını aldı. Birçok medeniyetin izlerini taşıyan bölge, tarihi yapılarıyla ön plana çıkıyor. Vize'nin doğal güzellikleri tarihi kadar zengin bir özelliğe sahip.

#7
Foto - PERŞEMBE/ORDU: Karadeniz'in sakin şehri Perşembe... Ordu'nun en güzel ilçesi olan bölge, tarım ürünlerinin bol olmasının yanı sıra başıl çeşitliliğiyle de ün salıyor. 2010 yılında sakin şehir olmak için çalışmalara başlayan Perşembe, 2012 yılında bu listede yer almayı başardı.

PERŞEMBE/ORDU: Karadeniz'in sakin şehri Perşembe... Ordu'nun en güzel ilçesi olan bölge, tarım ürünlerinin bol olmasının yanı sıra başıl çeşitliliğiyle de ün salıyor. 2010 yılında sakin şehir olmak için çalışmalara başlayan Perşembe, 2012 yılında bu listede yer almayı başardı.

#8
Foto - PERŞEMBE/ORDU: Yalvaç'ın tarihi Neolitik döneme kadar uzanıyor. Geleneksel mahalle fırınları ve mmutfak kültürüyle de adından sıkça bahsettiren bölge, 2012 yılında Türkiye'nin Cittaslow listesine girmeye hak kazandı.

PERŞEMBE/ORDU: Yalvaç'ın tarihi Neolitik döneme kadar uzanıyor. Geleneksel mahalle fırınları ve mmutfak kültürüyle de adından sıkça bahsettiren bölge, 2012 yılında Türkiye'nin Cittaslow listesine girmeye hak kazandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23