• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Türkiye'nin en akıllı karayolunda 3 bin kişiye istihdam sağlanıyor

2021-09-26 22:07:22
Türkiye'nin en akıllı karayolunda 3 bin kişiye istihdam sağlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye'nin en akıllı yolu olarak geçtiğimiz yıl hizmete açılan Ankara- Niğde otoyolu gidiş gelişte toplam 10 tesis ile vatandaşlara hizmet veriyor.

#1
Foto - Erg Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş CEO'su Tijen Sipahi, Türkiye'nin satış hacmi en büyük 4 akaryakıt markasının güzergah üzerinde hizmet verdiğini belirterek,

Erg Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş CEO'su Tijen Sipahi, Türkiye'nin satış hacmi en büyük 4 akaryakıt markasının güzergah üzerinde hizmet verdiğini belirterek, "Hem gidiş hem dönüşte toplamda 10 dinlenme tesisi de yolcularımızı misafir ediyor. Bu otoyol akıllı sistemle yönetiliyor. Sanırım otoyola laf edemeyenler sosyal tesislere laf etti ama orada da pandemi nedeniyle yaşadığımız küçük sorunları çözerek yolumuza devam ettik. Ülkemizde hane halkı büyüklüğünün 3 ila 4 olduğu göz önüne alınırsa burada sağlanacak istihdam yaklaşık 10 bin kişiyi ekonomik olarak etkileyecek." dedi.

#2
Foto - Türkiye’nin 2023 vizyonunun bir parçası olan ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından “Önemli Küresel Proje” olarak listelenen Ankara-Niğde Otoyolu ile Türkiye’nin (Trans-European Motorway) TEM Projesinin eksik bağlantısı tamamlandı. Proje ile birlikte Türkiye’nin Edirne’deki Bulgaristan sınırından Suriye sınırı yakınlarındaki Şanlıurfa’ya kadar kesintisiz trafik akışı sağlanmış oldu.

Türkiye’nin 2023 vizyonunun bir parçası olan ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından “Önemli Küresel Proje” olarak listelenen Ankara-Niğde Otoyolu ile Türkiye’nin (Trans-European Motorway) TEM Projesinin eksik bağlantısı tamamlandı. Proje ile birlikte Türkiye’nin Edirne’deki Bulgaristan sınırından Suriye sınırı yakınlarındaki Şanlıurfa’ya kadar kesintisiz trafik akışı sağlanmış oldu.

#3
Foto - Bölgesel olarak görülen ancak önemli bir otoyol zincirinin bağlantı halkası olan Ankara-Niğde Otoyolunu açıldığı ilk gün 10 bin araç kullanmıştı. Erg Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş CEO’su Tijen Sipahi, otoyol güzergahının Ankara başlangıcı öncesi ve Niğde çıkışı sonrası mevcut otoyollar ile birleştiğine dikkati çekti.

Bölgesel olarak görülen ancak önemli bir otoyol zincirinin bağlantı halkası olan Ankara-Niğde Otoyolunu açıldığı ilk gün 10 bin araç kullanmıştı. Erg Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş CEO’su Tijen Sipahi, otoyol güzergahının Ankara başlangıcı öncesi ve Niğde çıkışı sonrası mevcut otoyollar ile birleştiğine dikkati çekti.

#4
Foto - Türkiye’nin satış hacmi en büyük 4 akaryakıt markasının güzergah üzerinde hizmet verdiğini belirten Sipahi, “Gölbaşı Gökçehöyük’te, Bala Sofular’da, Şereflikoçhisar Büyükdamlacık’ta, Evren Hirfanlı’da ve Aksaray Gülpınar olmak üzere hem gidiş hem dönüşte toplamda 10 dinlenme tesisi de yolcularımızı misafir ediyor. Bu otoyol akıllı sistemle yönetiliyor. Sanırım otoyola laf edemeyenler sosyal tesislere laf etti ama orada da pandemi nedeniyle yaşadığımız küçük sorunları çözerek yolumuza devam ettik.” diye konuştu.

Türkiye’nin satış hacmi en büyük 4 akaryakıt markasının güzergah üzerinde hizmet verdiğini belirten Sipahi, “Gölbaşı Gökçehöyük’te, Bala Sofular’da, Şereflikoçhisar Büyükdamlacık’ta, Evren Hirfanlı’da ve Aksaray Gülpınar olmak üzere hem gidiş hem dönüşte toplamda 10 dinlenme tesisi de yolcularımızı misafir ediyor. Bu otoyol akıllı sistemle yönetiliyor. Sanırım otoyola laf edemeyenler sosyal tesislere laf etti ama orada da pandemi nedeniyle yaşadığımız küçük sorunları çözerek yolumuza devam ettik.” diye konuştu.

#5
Foto - Sipahi, Ankara-Niğde Otoyolu üzerinde bulunan otoyol hizmet tesislerinin (OHT) 724 esasına göre çalışacağını vurgulayarak, “Bu güzergâhtaki tesislerin toplamda 3 bin kişiye direkt istihdam sağlayacağını öngörüyoruz. Ülkemizde hane halkı büyüklüğünün 3 ila 4 olduğu göz önüne alınırsa burada sağlanacak istihdam yaklaşık 10 bin kişiyi ekonomik olarak etkileyecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Sipahi, Ankara-Niğde Otoyolu üzerinde bulunan otoyol hizmet tesislerinin (OHT) 724 esasına göre çalışacağını vurgulayarak, “Bu güzergâhtaki tesislerin toplamda 3 bin kişiye direkt istihdam sağlayacağını öngörüyoruz. Ülkemizde hane halkı büyüklüğünün 3 ila 4 olduğu göz önüne alınırsa burada sağlanacak istihdam yaklaşık 10 bin kişiyi ekonomik olarak etkileyecek.” değerlendirmesinde bulundu.

#6
Foto - Söz konusu tesislerin her gün alacağı mal ve hizmetlerle yaklaşık 3 bin kişiye de dolaylı istihdam sağlayacağının altını çizen Sipahi, “İşgücünün, Ankara-Niğde Otoyolu güzergâhı üzerinde yer alan yerleşimlerden sağlanacağı gerçeği ile bölgesel işsizliğe sağlayacağı katkıda ortadadır.” şeklinde konuştu.

Söz konusu tesislerin her gün alacağı mal ve hizmetlerle yaklaşık 3 bin kişiye de dolaylı istihdam sağlayacağının altını çizen Sipahi, “İşgücünün, Ankara-Niğde Otoyolu güzergâhı üzerinde yer alan yerleşimlerden sağlanacağı gerçeği ile bölgesel işsizliğe sağlayacağı katkıda ortadadır.” şeklinde konuştu.

#7
Foto - Sipahi, Türkiye’nin bölgesel olarak potansiyelinin çok büyük olduğunu ve ticaretin kapısını da yollar, deniz limanları ve havaalanlarının açtığını anımsatarak, “Ticaretin artması için de tarım, turizm kilit rol oynuyor. Biz bunu 3T olarak da özetleyebiliriz. Ankara-Niğde otoyolu 3T’yi çok ileri taşımayı hedefliyor. Otoyolumuz aynı zamanda Avrupa Otoyolu’nun eksik kesimini tamamladı. Biz bunlara bakalım istiyoruz…” ifadelerini kullandı.

Sipahi, Türkiye’nin bölgesel olarak potansiyelinin çok büyük olduğunu ve ticaretin kapısını da yollar, deniz limanları ve havaalanlarının açtığını anımsatarak, “Ticaretin artması için de tarım, turizm kilit rol oynuyor. Biz bunu 3T olarak da özetleyebiliriz. Ankara-Niğde otoyolu 3T’yi çok ileri taşımayı hedefliyor. Otoyolumuz aynı zamanda Avrupa Otoyolu’nun eksik kesimini tamamladı. Biz bunlara bakalım istiyoruz…” ifadelerini kullandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23