• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
12
Trafiğin durma noktasına geldiği otoyollar tam kapanmayla birlikte kamyonlara kaldı

2021-05-03 00:38:16
Trafiğin durma noktasına geldiği otoyollar tam kapanmayla birlikte kamyonlara kaldı

Korona virüsü salgını nedeniyle ülke genelinde 17 günlük tam kapanma uygulaması başladı.

#1
Foto - Kapanma öncesi trafiğin durma noktasına geldiği otoyollarda kapanma sonrası ise araç trafiği azaldı. Yolu bugünlerde neredeyse sadece ticari araçlar kullanıyor.

Kapanma öncesi trafiğin durma noktasına geldiği otoyollarda kapanma sonrası ise araç trafiği azaldı. Yolu bugünlerde neredeyse sadece ticari araçlar kullanıyor.

#2
Foto - Yurt genelinde uygulanan 17 günlük tam kapanma Perşembe günü saat 19.00’da başlamasıyla birlikte Tüm yurtta denetimlerde arttı. Bir gün önce İstanbul’dan Anadolu’ya akın edenlerin Düzce TEM Otoyolu Bolu Dağında oluşturduğu yoğunluk Cuma günü itibariyle yerini kamyon ve tırlara bıraktı. Boşalan TEM otoyolu havadan görüntülendi.

Yurt genelinde uygulanan 17 günlük tam kapanma Perşembe günü saat 19.00’da başlamasıyla birlikte Tüm yurtta denetimlerde arttı. Bir gün önce İstanbul’dan Anadolu’ya akın edenlerin Düzce TEM Otoyolu Bolu Dağında oluşturduğu yoğunluk Cuma günü itibariyle yerini kamyon ve tırlara bıraktı. Boşalan TEM otoyolu havadan görüntülendi.

#3
Foto - Ayrıca son kesimi geçtiğimiz yıl Aralık ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılan Kuzey Marmara Otoyolu da, bu süreçte önemli bir rol üstlenerek trafik yükünün azaltılmasında önemli katkılar sağladı.

Ayrıca son kesimi geçtiğimiz yıl Aralık ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılan Kuzey Marmara Otoyolu da, bu süreçte önemli bir rol üstlenerek trafik yükünün azaltılmasında önemli katkılar sağladı.

#4
Foto - Silivri Kınalı'dan başlayan Kuzey Marmara Otoyolu Sakarya Akyazı'da son buluyor ve transit geçişi sağlıyor.

Silivri Kınalı'dan başlayan Kuzey Marmara Otoyolu Sakarya Akyazı'da son buluyor ve transit geçişi sağlıyor.

#5
Foto - Geçtiğimiz senelerde özellikle bayram tatilleri öncesinde önemli ölçüde trafik yoğunluğu yaşayan ve bundan dolayı gereksiz zaman kaybına ve yakıt israfına sebep olan TEM Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu'nun tamamen hizmete açılmasıyla büyük ölçüde rahatlamış oldu.

Geçtiğimiz senelerde özellikle bayram tatilleri öncesinde önemli ölçüde trafik yoğunluğu yaşayan ve bundan dolayı gereksiz zaman kaybına ve yakıt israfına sebep olan TEM Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu'nun tamamen hizmete açılmasıyla büyük ölçüde rahatlamış oldu.

#6
Foto - Yap İşlet Devret Modeliyle hizmete sunulan Kuzey Marmara Otoyolu'nda geçiş ücretlerinin yüksek olması eleştiri konusu olsa da, tam kapanma öncesinde birçok vatandaş tarafından ilk defa kullanıldı ve memnuniyetle karşılandı.

Yap İşlet Devret Modeliyle hizmete sunulan Kuzey Marmara Otoyolu'nda geçiş ücretlerinin yüksek olması eleştiri konusu olsa da, tam kapanma öncesinde birçok vatandaş tarafından ilk defa kullanıldı ve memnuniyetle karşılandı. "İyi ki bu yol yapılmış ve bu hizmetler devam ediyor" diyen vatandaşlar, "Yol ücreti fazla gibi, lakin trafiğin yoğun olduğu dönemlerde gereksiz zaman kaybını önlüyor ve bize alternatif sunuyor" diyerek otoyol çalışmalarına destek verdiler.

#7
Foto - Yeni otoyol, 4 şeritlik genişliğiyle büyük konfor sağlıyor.

Yeni otoyol, 4 şeritlik genişliğiyle büyük konfor sağlıyor.

#8
Foto - Alternatifsiz TEM Otoyolu geçtiğimiz yıllarda özellikle bayram ve tatil dönemleri öncesindeki yoğun trafiği kaldırmıyordu.

Alternatifsiz TEM Otoyolu geçtiğimiz yıllarda özellikle bayram ve tatil dönemleri öncesindeki yoğun trafiği kaldırmıyordu.

#9
Foto - Bu noktada; Kuzey Marmara Otoyolu ve İstanbul-İzmir Otoyolu gibi dev projeler, 'bulunmaz nimet' olarak değerlendirildi.

Bu noktada; Kuzey Marmara Otoyolu ve İstanbul-İzmir Otoyolu gibi dev projeler, 'bulunmaz nimet' olarak değerlendirildi.

#10
Foto - 2016 yılından bu yana hizmet veren İstanbul İzmir Otoyolu da önemli bir trafik yükünü aldı.

2016 yılından bu yana hizmet veren İstanbul İzmir Otoyolu da önemli bir trafik yükünü aldı.

#11
Foto - Yapılan her hizmete

Yapılan her hizmete "istemezük" diyerek karşı çıkan vizyondan yoksun zihniyet, bu otoyol projelerine de karşı çıkmıştı. Ama bugünlerde görüldü ki; bu projeler gerçek manada bir gereklilikmiş. Kamuoyu, benzer projelerin devam etmesini talep ediyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23