• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Teröristlere inlerinde de rahat yok... 'Kapan-4 Mava Operasyonu' sürüyor

2020-01-17 17:44:16
Teröristlere inlerinde de rahat yok... 'Kapan-4 Mava Operasyonu' sürüyor

#1
Foto - TERÖRİSTLERE İNLERİNDE DE RAHAT YOK: Yurt içinde terörle mücadeleye yönelik geçen hafta başlatılan Kapan operasyonları, zorlu hava koşullarına rağmen tüm hızıyla sürüyor.

TERÖRİSTLERE İNLERİNDE DE RAHAT YOK: Yurt içinde terörle mücadeleye yönelik geçen hafta başlatılan Kapan operasyonları, zorlu hava koşullarına rağmen tüm hızıyla sürüyor.

#2
Foto - 13 MAĞARA 28 BARINAK İMHA EDİLDİ: Bu kapsamda, Batman'da Mava barınma alanında bulunduğu öngörülen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla dün başlatılan ve Diyarbakır Jandarma Bölge ile Batman İl Jandarma Komutanlarının bizzat arazide sevk ve idare ettiği

13 MAĞARA 28 BARINAK İMHA EDİLDİ: Bu kapsamda, Batman'da Mava barınma alanında bulunduğu öngörülen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla dün başlatılan ve Diyarbakır Jandarma Bölge ile Batman İl Jandarma Komutanlarının bizzat arazide sevk ve idare ettiği "Kapan-4 Mava Operasyonu"nda, şimdiye kadar teröristlerce kullanılan 13 barınak ve 28 mağara kullanılamaz hale getirildi.

#3
Foto - ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER İMHA EDİLDİ: Mağaralarda yapılan aramalarda ele geçirilen toprak altına tuzaklanmış 5 kilogram patlayıcı, çok sayıda gıda, yaşam malzemesi ve tüp imha edildi.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER İMHA EDİLDİ: Mağaralarda yapılan aramalarda ele geçirilen toprak altına tuzaklanmış 5 kilogram patlayıcı, çok sayıda gıda, yaşam malzemesi ve tüp imha edildi.

#4
Foto - ÖRGÜT İÇİ İNFAZ: Öte yandan, operasyon kapsamında tespit edilen bir mağarada, örgüt içi infaz olduğu tahmin edilen, alnından vurulmuş bir kişinin cesedi bulundu.

ÖRGÜT İÇİ İNFAZ: Öte yandan, operasyon kapsamında tespit edilen bir mağarada, örgüt içi infaz olduğu tahmin edilen, alnından vurulmuş bir kişinin cesedi bulundu.

#5
Foto - BATMAN VALİSİ: OPERASYONLAR SÜRECEK: Vali Hulusi Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgede artık örgütün son kalıntılarının temizlendiğini söyledi. Operasyonun zorlu kış koşullarına rağmen devam ettiğini vurgulayan Vali Şahin, şöyle dedi:

BATMAN VALİSİ: OPERASYONLAR SÜRECEK: Vali Hulusi Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgede artık örgütün son kalıntılarının temizlendiğini söyledi. Operasyonun zorlu kış koşullarına rağmen devam ettiğini vurgulayan Vali Şahin, şöyle dedi: "İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü unsurları tarafından Batman, Gercüş ve Hasankeyf kırsalında Kapan-4 Operasyonu düzenledik. Operasyon Mava diye tabir edilen bölgede. Kuzeyinde Dicle, güneyinde de Karakuş üs bölgesi olan bir arazi parçası. Batı tarafında Mardin, doğu tarafında da Şırnak kırsalı bulunur. Bu bölgede tam bir süpürme harekatı yaptık. Çok sayıda sığınak tespit ettik. Fakat sığınaklar uzun zamandır kullanılmamış. Yani bölgede artık örgütün son kalıntılarını temizliyoruz. Mava, örgütün zamanında çok etkin kullandığı bir bölgeydi. Tamamen temizledik. Yıkıcı, bölücü unsurlardan tamamen temizlemiş haldeyiz." Vali Şahin, terör örgütüne yönelik operasyonların süreceğini bildirdi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı