• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Tavuk çorbası nasıl yapılır? | Grip için tavuk çorbası

2020-03-06 21:24:56
Tavuk çorbası nasıl yapılır? | Grip için tavuk çorbası

Tavuk çorbası nasıl yapılır? Grip denildiğinde akla gelen ilk çorba hiç kuşkusuz tavuk çorbasıdır. Pek çok kişi internette “Tavuk çorbası nasıl yapılır?” , “Lokanta usulü tavuk çorbası” , “Lokanta usulü tavuk çorbası malzemeleri” , “Tavuk çorbası tarifi” konularında araştırma yapıyor. İşte, grip için tavuk çorbası.

#1
Foto - Grip için tavuk çorbası Malzemeler: 1,5 litre su 1 adet tavuk göğsü 2 yemek kaşığı un 4 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yemek kaşığı tel şehriye Yarım adet limon 1 adet yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal Tuz

Grip için tavuk çorbası Malzemeler: 1,5 litre su 1 adet tavuk göğsü 2 yemek kaşığı un 4 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yemek kaşığı tel şehriye Yarım adet limon 1 adet yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal Tuz

#2
Foto - Tavuk çorbası nasıl yapılır? Grip denildiğinde akla gelen ilk tarif tavuk çorbasıdır. Öncelikle işe tavuğu haşlayarak başlayın. 1,5 litre suyun içerisine tavuk göğsünü alın ve haşlanmaya bırakın. Haşlanan tavuk göğsünü iyice didikleyin.

Tavuk çorbası nasıl yapılır? Grip denildiğinde akla gelen ilk tarif tavuk çorbasıdır. Öncelikle işe tavuğu haşlayarak başlayın. 1,5 litre suyun içerisine tavuk göğsünü alın ve haşlanmaya bırakın. Haşlanan tavuk göğsünü iyice didikleyin.

#3
Foto - 4 yemek kaşığı zeytinyağı bir tencereye alın ve unu kavurun. Unun kokusu çıkınca tavuk göğsünü haşladığınız suyu yavaş yavaş unun üzerine ekleyin. Tencereye tel şehriyeyi ekleyip pişmeye bırakın. Bir kasede limon suyunu ve yumurta sarısını çırpın. Tencereden bir, iki kepçe su alın ve yumurtaya ekleyin. Yumurtalı karışım ılınınca yavaşça tencereye boşaltın.

4 yemek kaşığı zeytinyağı bir tencereye alın ve unu kavurun. Unun kokusu çıkınca tavuk göğsünü haşladığınız suyu yavaş yavaş unun üzerine ekleyin. Tencereye tel şehriyeyi ekleyip pişmeye bırakın. Bir kasede limon suyunu ve yumurta sarısını çırpın. Tencereden bir, iki kepçe su alın ve yumurtaya ekleyin. Yumurtalı karışım ılınınca yavaşça tencereye boşaltın.

#4
Foto - Ardından tencereye didiklediğiniz tavuk göğsünü, tuzu ve zerdeçalı ekleyin. Şehriyeler yumuşadığında çorbanız hazır olmuş demektir. Afiyet olsun.

Ardından tencereye didiklediğiniz tavuk göğsünü, tuzu ve zerdeçalı ekleyin. Şehriyeler yumuşadığında çorbanız hazır olmuş demektir. Afiyet olsun.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı