• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Tarihte, trajik bir o kadar da ilginç ölüm vakaları

2019-12-13 18:29:21
Tarihte, trajik bir o kadar da ilginç ölüm vakaları

Her canlı ölümü tadıcıdır. Fakat ölüm şekilleri farklı olabilmektedir. İşte tarihte ilginç, sıradışı ölümlerden sadece bir kaçı...

#1
Foto - ISORA DUNCAN: Dansçı Isora Duncan, boynuna bağladığı atkı arabanın kapısına sıkışınca boğularak hayatını kaybetti.

ISORA DUNCAN: Dansçı Isora Duncan, boynuna bağladığı atkı arabanın kapısına sıkışınca boğularak hayatını kaybetti.

#2
Foto - JİM HASELDEN: 2010 yılında Jim Heselden şirketi aldıktan aldıktan sonra kendi gingerıyla evinin yakınlarındaki bir patikadan geçiyordu. Daha sonra dengesini kaybetti ve 30 fitlik yükseklikten nehre düşerek hayatını kaybetti.

JİM HASELDEN: 2010 yılında Jim Heselden şirketi aldıktan aldıktan sonra kendi gingerıyla evinin yakınlarındaki bir patikadan geçiyordu. Daha sonra dengesini kaybetti ve 30 fitlik yükseklikten nehre düşerek hayatını kaybetti.

#3
Foto - AŞIRI SU İÇMEK: Resmi olarak hiponatremi olarak bilinen bu ölüm türü, sodyum seviyeleri inanılmaz derecede düşük olduğu zaman gerçekleşiyor. 2007'de bir kadın üç saat içinde, Nintendo Wii kazanmak için altı litre su içti, kustu ve saatler sonra öldü. Birçok sporcu da aşırı hidrasyon sonucunda hayatını kaybetti.

AŞIRI SU İÇMEK: Resmi olarak hiponatremi olarak bilinen bu ölüm türü, sodyum seviyeleri inanılmaz derecede düşük olduğu zaman gerçekleşiyor. 2007'de bir kadın üç saat içinde, Nintendo Wii kazanmak için altı litre su içti, kustu ve saatler sonra öldü. Birçok sporcu da aşırı hidrasyon sonucunda hayatını kaybetti.

#4
Foto - TRAŞ FIRÇASINDAN ÖLÜM: ABD'li kongre üyesi traş olduktan sonra hayatını kaybetti. Çünkü tıraş fırçasının üzerinde Şarbon hastalığını taşıyan bakteriler vardı. Michael F. Farley, tıraş olduktan sonra yüzündeki şikinlikten ve ağrıdan rahatsız olduğu için hastaneye gitti. Daha sonradan anlaşıldı ki tıraş fırçasında ve o fırça hangi hayvanın kılından yapıldıysa üzerinde şarbon bakterileri vardı.

TRAŞ FIRÇASINDAN ÖLÜM: ABD'li kongre üyesi traş olduktan sonra hayatını kaybetti. Çünkü tıraş fırçasının üzerinde Şarbon hastalığını taşıyan bakteriler vardı. Michael F. Farley, tıraş olduktan sonra yüzündeki şikinlikten ve ağrıdan rahatsız olduğu için hastaneye gitti. Daha sonradan anlaşıldı ki tıraş fırçasında ve o fırça hangi hayvanın kılından yapıldıysa üzerinde şarbon bakterileri vardı.

#5
Foto - YÜN FABRİKASI: Yün fabrikasının sahibi 800 yardlık yünün içine sıkışarak öldü. 1987 yılında gerçekleşen bu kaza, Paul Thomas'ın çalıştırdığı makinenin yanlışlıkla içine düşmesiyle gerçekleşti. Polisin anlattığına göre kaza baya hızlı gerçekleşmiş

YÜN FABRİKASI: Yün fabrikasının sahibi 800 yardlık yünün içine sıkışarak öldü. 1987 yılında gerçekleşen bu kaza, Paul Thomas'ın çalıştırdığı makinenin yanlışlıkla içine düşmesiyle gerçekleşti. Polisin anlattığına göre kaza baya hızlı gerçekleşmiş

#6
Foto - HAVUÇ SUYU: Çok fazla havuç suyu içtiği için karaciğeri iflas etti. 1974'te Basil Brown kelimenin tam anlamıyla havuçtan öldü.

HAVUÇ SUYU: Çok fazla havuç suyu içtiği için karaciğeri iflas etti. 1974'te Basil Brown kelimenin tam anlamıyla havuçtan öldü.

#7
Foto - PLASTİK ŞİŞE KAPAĞI: 1983 yılında gerçekleşen bu olay burun spreyindeki veya lens solüsyonlarında kullanılan plastik kapaklarla gerçekleşti. Doktorlar yazarın boğazındaki bu kapağın başka ilaçları kullanırken yanlışlıkla boğazına kaçtığını söylüyor.

PLASTİK ŞİŞE KAPAĞI: 1983 yılında gerçekleşen bu olay burun spreyindeki veya lens solüsyonlarında kullanılan plastik kapaklarla gerçekleşti. Doktorlar yazarın boğazındaki bu kapağın başka ilaçları kullanırken yanlışlıkla boğazına kaçtığını söylüyor.

#8
Foto - PEKMEZ TANKI PATLAMASI: 1919 yılında Boston'da dev bir pekmez tankı patladı ve yarattığı sel nedeniyle 21 kişi hayatını kaybetti. 2.3 milyon gallonluk pekmez tankı 15 fit yükseklikten düşerek patladı. Yarattığı selde birçok at boğuldu hatta tren platformunu bile kırıldı.

PEKMEZ TANKI PATLAMASI: 1919 yılında Boston'da dev bir pekmez tankı patladı ve yarattığı sel nedeniyle 21 kişi hayatını kaybetti. 2.3 milyon gallonluk pekmez tankı 15 fit yükseklikten düşerek patladı. Yarattığı selde birçok at boğuldu hatta tren platformunu bile kırıldı.

#9
Foto - BOĞULARAK ÖLDÜ KİMSE MÜDAHALE ETMEDİ: Eski Tayland kraliçesi yüzlerce insanın önünde boğularak öldü. Çünkü kraliyet ailesinden birine dokunmanın (hayatını kurtarmak için bile olsa) cezası ölümdü. 1880 yılında Siam Kraliçesi Sunanda Kumarıratana'nın teknesi devrildi. Kraliyet ailesinden birine dokunmak yasak olduğu için kimse kraliçeye yardım etmedi ve kraliçe boğularak can verdi.

BOĞULARAK ÖLDÜ KİMSE MÜDAHALE ETMEDİ: Eski Tayland kraliçesi yüzlerce insanın önünde boğularak öldü. Çünkü kraliyet ailesinden birine dokunmanın (hayatını kurtarmak için bile olsa) cezası ölümdü. 1880 yılında Siam Kraliçesi Sunanda Kumarıratana'nın teknesi devrildi. Kraliyet ailesinden birine dokunmak yasak olduğu için kimse kraliçeye yardım etmedi ve kraliçe boğularak can verdi.

#10
Foto - DANS VEBASINDAN ÖLDÜLER: 1518 yılında oldukça büyük bir kitle

DANS VEBASINDAN ÖLDÜLER: 1518 yılında oldukça büyük bir kitle "dans vebası" yüzünden hayatını kaybetti. 10. ve 16. yüzyıllar arasında ortaya çıkan bu psikolojik hastalık yüzünden 400 kişi dans ederken fazla yorgunluktan can verdi çünkü kendilerini durduramıyorlardı.

#11
Foto - BİRA SELİNDEN ÖLDÜLER: Londra'da dev bir bira seli sekiz kişiyi öldürdü 6.6 metre uzunluğunda ahşap bira tankı kırıldı ve beraberinde yarattığı selle diğer bira tanklarınıda kırıldı. 320.000 galonluk bira selinde birçok kişi hayatını kaybetti.

BİRA SELİNDEN ÖLDÜLER: Londra'da dev bir bira seli sekiz kişiyi öldürdü 6.6 metre uzunluğunda ahşap bira tankı kırıldı ve beraberinde yarattığı selle diğer bira tanklarınıda kırıldı. 320.000 galonluk bira selinde birçok kişi hayatını kaybetti.

#12
Foto - TUVALETE GİTMEDİĞİ İÇİN ÖLDÜ: Danimarkalı soylu, bir akşam yemeğinde tuvalete gitmediği için öldü. Tycho Brahe özel bir akşam yemeğinde konuklardan tuvalete gitmek için izin istemenin kabalık olduğunu düşünüyordu ve tuvalete gitmedi. Daha sonra mesanesi patladığı için hayatını kaybetti.

TUVALETE GİTMEDİĞİ İÇİN ÖLDÜ: Danimarkalı soylu, bir akşam yemeğinde tuvalete gitmediği için öldü. Tycho Brahe özel bir akşam yemeğinde konuklardan tuvalete gitmek için izin istemenin kabalık olduğunu düşünüyordu ve tuvalete gitmedi. Daha sonra mesanesi patladığı için hayatını kaybetti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23