• İSTANBUL
  • İMSAK
    00:00
    GÜNEŞ
    00:00
    ÖĞLE
    00:00
    İKİNDİ
    00:00
    AKŞAM
    00:00
    YATSI
    00:00
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
6
Tarihi keşiflerde şaşırtan gerçekler

2020-03-26 21:05:48
Tarihi keşiflerde şaşırtan gerçekler

Tarihi çalışmalarda ulaşılan ilginç bilgiler ve belgeler araştırmacıları şaşkına çeviriyor. İşte onlardan bir kaçı...

#1
Foto - ISITMA SİSTEMİ: Bu sarayda üstten ve yerden ısıtma bulunuyor. Bilim insanları yaptıkları çalışmalar sırasında binanın özel silindirler ile ısıtıldığını fark ettiler.

ISITMA SİSTEMİ: Bu sarayda üstten ve yerden ısıtma bulunuyor. Bilim insanları yaptıkları çalışmalar sırasında binanın özel silindirler ile ısıtıldığını fark ettiler.

#2
Foto - KÜKÜRT GAZI İLE İNSANLARI ÖLÜME TERKETMİŞLER: Roma ve Pers zamanından kalma bir tünelde bulunan yüzlerce insan iskeleti o kişilerin tünelde hapsedildiğini düşündürüyordu. Fakat gerçek sonradan ortaya çıktı. Karşı taraf tünele kükürt gazı doldurarak insanların ölümüne neden olmuştu.

KÜKÜRT GAZI İLE İNSANLARI ÖLÜME TERKETMİŞLER: Roma ve Pers zamanından kalma bir tünelde bulunan yüzlerce insan iskeleti o kişilerin tünelde hapsedildiğini düşündürüyordu. Fakat gerçek sonradan ortaya çıktı. Karşı taraf tünele kükürt gazı doldurarak insanların ölümüne neden olmuştu.

#3
Foto - DÜNYADA İLK DUŞ SİSTEMİ: Bergama antik kentinde tarihin ilk duş sistemi bulundu. Dünya üzerinde duş sistemini ilk kez Yunan İmparatorluğu'nun kullandığı ortaya çıktı.

DÜNYADA İLK DUŞ SİSTEMİ: Bergama antik kentinde tarihin ilk duş sistemi bulundu. Dünya üzerinde duş sistemini ilk kez Yunan İmparatorluğu'nun kullandığı ortaya çıktı.

#4
Foto - VAMBİR İNSANLAR: Venedik'te toprak altından çıkarılan bir mezarın kendi dönemindeki kayıtlara göre “vampire” ait olduğu ortaya çıkarıldı. Burada bulunan çoğu cesetin ağzında taş vardı.

VAMBİR İNSANLAR: Venedik'te toprak altından çıkarılan bir mezarın kendi dönemindeki kayıtlara göre “vampire” ait olduğu ortaya çıkarıldı. Burada bulunan çoğu cesetin ağzında taş vardı. "Bunun sebebi ne?" diye soracak olursanız; cesetlerin öldükten sonra canlanıp birilerini ısırmasını engellemekmiş..

#5
Foto - ÇOK SAYIDA İNSAN KAFATASI: Aztek İmparatorluğu'ndan kalma 676'dan fazla kafatasını buldu.

ÇOK SAYIDA İNSAN KAFATASI: Aztek İmparatorluğu'ndan kalma 676'dan fazla kafatasını buldu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı