• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
Taksitle kurbanlık alınır mı? | Kurbanlığı taksitle almak caiz mi?

2020-06-30 18:14:07
Taksitle kurbanlık alınır mı? | Kurbanlığı taksitle almak caiz mi?

Kurbanlık taksitle alınır mı? Kurban bayramı öncesinde vatandaşların bir kısmı kurbanlık hayvanların taksitle alınmasının bir mahsuru olup olmadığını araştırıyor. Birçok kişi “Taksitle kurbanlık almak caiz mi?” , “Kurbanlık hayvanı taksitle alabilir miyim?” , “Taksitle alınan hayvandan kurbanlık olmaz mı?” sorularının cevaplarını araştırıyor. İşte, detaylar.

#1
Foto - Kurban bayramı öncesinde vatandaşlar bütçelerine uygun kurbanlık aramaya başladı. Kurbanlık satışı yapan bazı yerlerde taksit seçenekleri de sunuluyor. Hal böyle olunca vatandaşlar kurbanlık hayvanların taksitle satın alınmasının caiz olup olmadığını merak ediyor.

Kurban bayramı öncesinde vatandaşlar bütçelerine uygun kurbanlık aramaya başladı. Kurbanlık satışı yapan bazı yerlerde taksit seçenekleri de sunuluyor. Hal böyle olunca vatandaşlar kurbanlık hayvanların taksitle satın alınmasının caiz olup olmadığını merak ediyor.

#2
Foto - Taksitle kurbanlık alınır mı? | Kurbanlığı taksitle almak caiz mi? Kurban, Allah’a yakınlaşma niyeti ile yerine getirilen bir ibadettir. Bu amaç ise ancak kişinin kendi mülkiyetindeki hayvanı kurban etmesi ile gerçekleşir. Mülkiyet, hayvanı bizzat yetiştirme, hibe veya miras yolu ile olabileceği gibi satın alma yolu ile de gerçekleşebilir.

Taksitle kurbanlık alınır mı? | Kurbanlığı taksitle almak caiz mi? Kurban, Allah’a yakınlaşma niyeti ile yerine getirilen bir ibadettir. Bu amaç ise ancak kişinin kendi mülkiyetindeki hayvanı kurban etmesi ile gerçekleşir. Mülkiyet, hayvanı bizzat yetiştirme, hibe veya miras yolu ile olabileceği gibi satın alma yolu ile de gerçekleşebilir.

#3
Foto - Esasen vadeli satış caizdir. Dolayısıyla taksitlendirme yolu ile satın alınan bir mal, alıcının mülkiyetine geçtiğine göre, bu yolla alınan bir hayvanın kurban edilmesinde bir sakınca yoktur.

Esasen vadeli satış caizdir. Dolayısıyla taksitlendirme yolu ile satın alınan bir mal, alıcının mülkiyetine geçtiğine göre, bu yolla alınan bir hayvanın kurban edilmesinde bir sakınca yoktur.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı