• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
Sosyal medya kullanıcılarına kötü haber! Görüntü kalitesi düşecek

2020-03-27 22:00:17
Sosyal medya kullanıcılarına kötü haber! Görüntü kalitesi düşecek

Sosyal medya platformları Facebook ve Instagram yayın kalitesini düşürme kararı alırken WhatsApp ise sunucu kapasitesini iki katına çıkarttığını açıkladı.

#1
Foto - AMAÇ İNTERNET TRAFİĞİNİ DÜŞÜRMEK: Sosyal medya platformları Facebook ve Instagram koronavirüs nedeniyle artan internet trafiğini düşürmek için kalitesini düşürme kararı aldığını açıkladı. Facebook’un sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ise herhangi bir kalite düşürmeyeceğini açıklarken, sunucu kapasitesini iki katına çıkarttığını duyurdu.

AMAÇ İNTERNET TRAFİĞİNİ DÜŞÜRMEK: Sosyal medya platformları Facebook ve Instagram koronavirüs nedeniyle artan internet trafiğini düşürmek için kalitesini düşürme kararı aldığını açıkladı. Facebook’un sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ise herhangi bir kalite düşürmeyeceğini açıklarken, sunucu kapasitesini iki katına çıkarttığını duyurdu.

#2
Foto - EVE KAPANAN İNSANLAR SOSYAL MEDYAYA YÜKLENDİ: Koronavirüs salgını sonrasında evlerine kapanan insanlar internet kapasitesinin artmasına neden oldu. Altyapıların yetersiz olması sebebiyle yaşanılan bu durum sonrasında teknoloji devleri internet trafiğini arttırmamak adına kalitelerini düşürdüklerini açıklamaya başlamıştı. Teknoloji devlerinin bu hamlesinin ardından benzer bir hamle de sosyal medya platformlarından geldi. Avrupa Birliği’nin çağrısı sonrasında Facebook ve Instagram’da yaptığı açıklama ile birlikte kalitelerini düşürdüklerini açıkladı.

EVE KAPANAN İNSANLAR SOSYAL MEDYAYA YÜKLENDİ: Koronavirüs salgını sonrasında evlerine kapanan insanlar internet kapasitesinin artmasına neden oldu. Altyapıların yetersiz olması sebebiyle yaşanılan bu durum sonrasında teknoloji devleri internet trafiğini arttırmamak adına kalitelerini düşürdüklerini açıklamaya başlamıştı. Teknoloji devlerinin bu hamlesinin ardından benzer bir hamle de sosyal medya platformlarından geldi. Avrupa Birliği’nin çağrısı sonrasında Facebook ve Instagram’da yaptığı açıklama ile birlikte kalitelerini düşürdüklerini açıkladı.

#3
Foto - SOSYAL MEDYA TRAFİĞİ:Netflix, YouTube, Amazon, Apple ve Disney+ platformları internet trafiğini düşürmek adına yayın kalitelerini düşürme kararı almıştı. Dünyanın en çok video izlenen platformlarından birisi olan Facebook ve Instagram’da kalitelerini düşürdüklerini belirtti. Facebook’un 2.3 milyar civarında aktif kullanıcı sayısı olduğu düşünüldüğünde sosyal medya devinin bu uygulamayı hayata geçirmesi internet trafiğinin önemli oranda düşmesini sağlayabilir.

SOSYAL MEDYA TRAFİĞİ:Netflix, YouTube, Amazon, Apple ve Disney+ platformları internet trafiğini düşürmek adına yayın kalitelerini düşürme kararı almıştı. Dünyanın en çok video izlenen platformlarından birisi olan Facebook ve Instagram’da kalitelerini düşürdüklerini belirtti. Facebook’un 2.3 milyar civarında aktif kullanıcı sayısı olduğu düşünüldüğünde sosyal medya devinin bu uygulamayı hayata geçirmesi internet trafiğinin önemli oranda düşmesini sağlayabilir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı