• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Son günlerin en çok aranan baharatı oldu... İşte sumakın bitmeyen faydaları

2020-03-27 21:43:01
Son günlerin en çok aranan baharatı oldu... İşte sumakın bitmeyen faydaları

Üst solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği bilinen ve ekşi tadıyla pek çok yemek içerisinde kullanılan sumak, son günlerde koronavirüse karşı iyi geldiği söylentileri sebebiyle yoğun talep görüyor.

#1
Foto - ŞEKER VE TANSİYAONA DA İYİ GELİYOR: Diyabete, yüksek tansiyona ve daha birçok rahatsızlığa iyi gelen baharatın faydaları saymakla bitmiyor.

ŞEKER VE TANSİYAONA DA İYİ GELİYOR: Diyabete, yüksek tansiyona ve daha birçok rahatsızlığa iyi gelen baharatın faydaları saymakla bitmiyor.

#2
Foto - ÜST SOLUNUM YOLU HASTALIKLARI İÇİN: Diyabet ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarında kullanılmasının yanı sıra kandaki insülin oranını da dengeleyen bu baharat, özellikle üst solunum yolu hastalıklarındaki rolü nedeniyle koronavirüs salgınıyla mücadelede kendine önemli bir yer buldu. Sosyal medya platformlarında da hızla yayılan ekşi baharat Sumağın faydaları nelerdir sorusuyla ilgili detaylar da merak konusu oldu..

ÜST SOLUNUM YOLU HASTALIKLARI İÇİN: Diyabet ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarında kullanılmasının yanı sıra kandaki insülin oranını da dengeleyen bu baharat, özellikle üst solunum yolu hastalıklarındaki rolü nedeniyle koronavirüs salgınıyla mücadelede kendine önemli bir yer buldu. Sosyal medya platformlarında da hızla yayılan ekşi baharat Sumağın faydaları nelerdir sorusuyla ilgili detaylar da merak konusu oldu..

#3
Foto - 150 TÜRÜ VAR: Neredeyse 150 tane türü bulunan sumağın, sadece iki türü zehirsizdir. Limonun bulunmadığı yerlerde ekşi tadıyla sofralarda kullanılan bu baharat, antioksidan özelliğine sahip.

150 TÜRÜ VAR: Neredeyse 150 tane türü bulunan sumağın, sadece iki türü zehirsizdir. Limonun bulunmadığı yerlerde ekşi tadıyla sofralarda kullanılan bu baharat, antioksidan özelliğine sahip.

#4
Foto - YÜKSEK ATEŞ: Yüksek ateşin düşmesine yardımcı olan baharat, diğer yandan beyin sağlığını da koruyor.

YÜKSEK ATEŞ: Yüksek ateşin düşmesine yardımcı olan baharat, diğer yandan beyin sağlığını da koruyor.

#5
Foto - BOĞAZ AĞRISI: Sumak bitkisinin yapraklarının suda kaynatılması ise yapılan gargara sonrasında boğaz ağrısını hafifletiyor.

BOĞAZ AĞRISI: Sumak bitkisinin yapraklarının suda kaynatılması ise yapılan gargara sonrasında boğaz ağrısını hafifletiyor.

#6
Foto - AKCİĞER ENFEKSİYONLARI: Özellikle sumak tohumlarının akciğerde meydana gelebilecek enfeksiyonlara karşı iyi geldiğini ve bu baharatın mantarı iyileştirdiği bilgisinin altını çizmek gerekiyor.

AKCİĞER ENFEKSİYONLARI: Özellikle sumak tohumlarının akciğerde meydana gelebilecek enfeksiyonlara karşı iyi geldiğini ve bu baharatın mantarı iyileştirdiği bilgisinin altını çizmek gerekiyor.

#7
Foto - KOLESTROL: Kolesterolü düzenleyen faydalı baharat, idrar söktürücü özelliği ile de ön plana çıkıyor.

KOLESTROL: Kolesterolü düzenleyen faydalı baharat, idrar söktürücü özelliği ile de ön plana çıkıyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı