• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Siyonist İsrail ilk kez görüntülenen bu tünellerin peşinde

2021-05-15 22:33:32
Siyonist İsrail ilk kez görüntülenen bu tünellerin peşinde

İsrail'in Gazze'ye insanlık dışı saldırıları sürerken, Hamas'ın bu saldırılara karşı koymak için kullandığı tüneller çatışmaların başladığı günden beri ilk kez görüntülendi. İsrail'in yanıltıcı kara harekatı açıklamasının ardında bu tünelleri tespit etme amacı taşıdığı iddia edildi.

#1
Foto - İlk olarak 2007'de ortaya çıkan tüneller Hamas'ın İsrail'e karşı koyduğu savaş taktiği olarak biliniyor.

İlk olarak 2007'de ortaya çıkan tüneller Hamas'ın İsrail'e karşı koyduğu savaş taktiği olarak biliniyor.

#2
Foto - 2014 İsrail - Gazze savaşında kullanılan tüneller İsrail'in topraklarına sızmak ve askerleri pusuya düşürmek için kullanılmıştı.

2014 İsrail - Gazze savaşında kullanılan tüneller İsrail'in topraklarına sızmak ve askerleri pusuya düşürmek için kullanılmıştı.

#3
Foto - Hürriyet'te yer alan bilgilere göre İsrail'in hedefinde olan bu tüneller çatışmalar başladığından beri ilk defa görüntülendi. Dış basında yer alan haberlere göre, İsrail güçleri (IDF) bu tünelleri yok etmek için yoğun bombardıman yapıyor.

Hürriyet'te yer alan bilgilere göre İsrail'in hedefinde olan bu tüneller çatışmalar başladığından beri ilk defa görüntülendi. Dış basında yer alan haberlere göre, İsrail güçleri (IDF) bu tünelleri yok etmek için yoğun bombardıman yapıyor.

#4
Foto - İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, IDF bu 'yanlış anlaşılmayı' bilerek servis etti. Amaç ise Hamas'ı bir kara istilasının başladığına inandırmaktı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, IDF bu 'yanlış anlaşılmayı' bilerek servis etti. Amaç ise Hamas'ı bir kara istilasının başladığına inandırmaktı.

#5
Foto - Aynı habere göre, IDF bu sayede Hamas güçlerinin yer altı tünellerine çekilmesini sağladı ve daha sonra bu noktaları hedef aldı.

Aynı habere göre, IDF bu sayede Hamas güçlerinin yer altı tünellerine çekilmesini sağladı ve daha sonra bu noktaları hedef aldı.

#6
Foto - İŞGALCİ İSRAİL SİVİL KATLİAMINA DEVAM EDİYOR: Filistin Kızılayı Gazze Başkanı Dr. Beşar Murad, kentteki son durumu anlattı. Murad, Gazze’de 950 yaralı bulunduğunu, bunların en az 254’ünün çocuk, 168’inin ise kadın olduğunu kaydederken, 651 yaralının tedavisinin hastanelerde sürdüğü bilgisini verdi.

İŞGALCİ İSRAİL SİVİL KATLİAMINA DEVAM EDİYOR: Filistin Kızılayı Gazze Başkanı Dr. Beşar Murad, kentteki son durumu anlattı. Murad, Gazze’de 950 yaralı bulunduğunu, bunların en az 254’ünün çocuk, 168’inin ise kadın olduğunu kaydederken, 651 yaralının tedavisinin hastanelerde sürdüğü bilgisini verdi.

#7
Foto - SİYONİST YAKIYOR, YIKIYOR, ÖLDÜRÜYOR : Saldırıların sürmesi halinde hastanelerin en fazla 1 hafta daha çalışabileceği uyarısında bulunan Murad, “Son saldırılar öncesine kadar kaynak yetersizliği sebebiyle günde 6 saat elektrik kesintisi uygulanıyordu.

SİYONİST YAKIYOR, YIKIYOR, ÖLDÜRÜYOR : Saldırıların sürmesi halinde hastanelerin en fazla 1 hafta daha çalışabileceği uyarısında bulunan Murad, “Son saldırılar öncesine kadar kaynak yetersizliği sebebiyle günde 6 saat elektrik kesintisi uygulanıyordu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23