• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Sık şarja son: Cep telefonunuzun şarjı 9 yıl bitmeyecek

2021-04-05 20:05:09
Sık şarja son: Cep telefonunuzun şarjı 9 yıl bitmeyecek

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir batarya şirketi, Elmas ve nükleer atıklardan oluşan ve şarj edilmeden 28 bin yıla kadar dayanabilen pili Amerika Birleşik Devletleri’nde bir batarya şirketi tanıttı. Cep telefonları ve diğer elektronik cihazlar için 9 yıl bitmeyecek pil de üretilecek.

#1
Foto - 28 YIL ÖMÜRLÜ BATARYA: California merkezli Nano Diamond Battery (NDB), elmas ve nükleer atıkları kullanarak hiç bitmeyecek pil üretti. Hiç şarj edilmeden 28 bin yıla kadar dayanabilen batarya, uzay araştırmaları içinde kullanılacak.

28 YIL ÖMÜRLÜ BATARYA: California merkezli Nano Diamond Battery (NDB), elmas ve nükleer atıkları kullanarak hiç bitmeyecek pil üretti. Hiç şarj edilmeden 28 bin yıla kadar dayanabilen batarya, uzay araştırmaları içinde kullanılacak.

#2
Foto - Şirket; elmas pilin gücünü nükleer atıklardan, özellikle de geri dönüştürülen radyoaktif izotoplardan alacağı bildirdi.

Şirket; elmas pilin gücünü nükleer atıklardan, özellikle de geri dönüştürülen radyoaktif izotoplardan alacağı bildirdi.

#3
Foto - İzotoplar tarafından yayılan enerjiyi emmek için batarya, panelli nano-elmas katmanlarıyla çevrelenecek.İzotopların genellikle binlerce yıl süren ömürleri olması ve elmasların da mükemmel ısı iletkenleri olması nedeniyle pili tekrar şarj etmeden enerji yaymaya devam edecek.

İzotoplar tarafından yayılan enerjiyi emmek için batarya, panelli nano-elmas katmanlarıyla çevrelenecek.İzotopların genellikle binlerce yıl süren ömürleri olması ve elmasların da mükemmel ısı iletkenleri olması nedeniyle pili tekrar şarj etmeden enerji yaymaya devam edecek.

#4
Foto - NDB'nin kurucusu Dr. Nima Golsharifi, pilin yüzlerce yıl kullanılabilmesinin yanı sıra, nükleer atığı iyi bir şeye dönüştürmek gibi bir fayda sağlayacağını söyledi.

NDB'nin kurucusu Dr. Nima Golsharifi, pilin yüzlerce yıl kullanılabilmesinin yanı sıra, nükleer atığı iyi bir şeye dönüştürmek gibi bir fayda sağlayacağını söyledi.

#5
Foto - 9 YIL ÖMÜRLÜ PİL: Golsharifi, aynı zamanda cep telefonlarında ve diğer elektronik eşyalarda 9 yıl kullanılabilecek bir elmas pil geliştirdiklerini de sözlerine ekledi. Bu pilin de 2023'te kullanılabilir hale gelebileceğini öne sürdü.

9 YIL ÖMÜRLÜ PİL: Golsharifi, aynı zamanda cep telefonlarında ve diğer elektronik eşyalarda 9 yıl kullanılabilecek bir elmas pil geliştirdiklerini de sözlerine ekledi. Bu pilin de 2023'te kullanılabilir hale gelebileceğini öne sürdü.

#6
Foto - Pilin maliyeti merak edilirken, sentetik elmas ve nükleer atık kullanımı sebebiyle çokta ucuz olmayacağı tahmin ediliyor.

Pilin maliyeti merak edilirken, sentetik elmas ve nükleer atık kullanımı sebebiyle çokta ucuz olmayacağı tahmin ediliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23