• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Signal hesabı nasıl açılır? Signal indirme, kurma, hesap açma

2021-01-13 12:57:19
Signal hesabı nasıl açılır? Signal indirme, kurma, hesap açma

Signal hesabı nasıl açılır? Signal hesabı nasıl silinir? WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi dayatmacı politikasıdan rahatsız olan kullanıcılar, Signal’ı kullanmak istemekte. Peki Peki Signal nasıl kullanılır? Signal hesabı nasıl açılır? İşte Signal indirme, kurma, hesap açma en hızlı bir şekilde. Signal'ı kullanabilmeniz için, görüşmek istediğiniz kişinin Signal kullanıyor olması gerekmektedir. Eğer Signal kullanmayan biriyle görüşmeye çalışırsanız, uygulama bu kişiye standart, şifrelenmemiş bir metin mesajı yollar.

#1
Foto - Eğer aynı kişiyi aramaya çalışırsanız, sıradan bir arama gerçekleştirirsiniz. Signal diğer Signal kullanıcılarının olduğu bir kişi listesini size sunar. Signal bunu yapmak için telefon numaralarınızı temsil eden veriyi Signal’ın sunucularına gönderir, ancak bu veri sunuculara ulaşır ulaşmaz silinir. Signal indirme, kurma ve hesap açma konusunda ilk adım, Android ya da iOS işletim sisteminde uygulama mağazalarına giderek Signal’i indirmek. WhatsApp’ın aksine Signal, iPad için de bir uygulamaya sahip. Bununla birlikte kullanıcılar, Signal’i WhatsApp gibi Windows ve Mac’e de yükleyebilirler. Ancak Signal’i bu platformlarda kullanabilmek için, mobil uygulamanın yüklenmiş ve kurulmuş olması gerekiyor.

Eğer aynı kişiyi aramaya çalışırsanız, sıradan bir arama gerçekleştirirsiniz. Signal diğer Signal kullanıcılarının olduğu bir kişi listesini size sunar. Signal bunu yapmak için telefon numaralarınızı temsil eden veriyi Signal’ın sunucularına gönderir, ancak bu veri sunuculara ulaşır ulaşmaz silinir. Signal indirme, kurma ve hesap açma konusunda ilk adım, Android ya da iOS işletim sisteminde uygulama mağazalarına giderek Signal’i indirmek. WhatsApp’ın aksine Signal, iPad için de bir uygulamaya sahip. Bununla birlikte kullanıcılar, Signal’i WhatsApp gibi Windows ve Mac’e de yükleyebilirler. Ancak Signal’i bu platformlarda kullanabilmek için, mobil uygulamanın yüklenmiş ve kurulmuş olması gerekiyor.

#2
Foto - Signal nasıl yüklenir? Android telefonunuza Signal'ı yüklemek Anchor link 1. Adım: Signal'ı indirin ve yükleyin Android cihazınızla Google Play store uygulamasını açın ve arama kısmına

Signal nasıl yüklenir? Android telefonunuza Signal'ı yüklemek Anchor link 1. Adım: Signal'ı indirin ve yükleyin Android cihazınızla Google Play store uygulamasını açın ve arama kısmına "Signal" yazın. Signal Private Messenger ismindeki uygulamayı bulun ve "Install" (Yükle)'ye basın. Signal indirildikten sonra, "Open" (Aç)'a basın ve uygulamayı çalıştırın. 2. Adım: Telefon numaranızı kaydedin ve onaylayın Uygulamayı açtıktan sonra Signal kişi listenize ve medya dosyalarınıza (fotoğraf, video vb. gibi) erişim izni isteyebilir. "Continue" (Devam) butonuna basarsanız, Signal bu izinleri verirken size her adımda yardımcı olacaktır. Eğer izin isteklerini reddederseniz, Signal bu izinleri daha sonra tekrar talep edebilir. İzin verme adımını geçtikten sonra aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Mobil cihazınızda kullandığınız telefon numaranızı girin, ve "Register" (Kaydol) butonuna basın. Bu aşamada, SMS mesajlarınızı okuyabilmesi için Signal'a izin vermeniz istenecek. Bu izin, Signal'ın telefon numaranızı daha kolay doğrulamasına yardımcı olur. Bu izni önce "Continue" (Devam), sonra da "Deny" (İzin Verme) diyerek reddedebilir, ya da "Continue" (Devam), sonra da "Allow" (İzin Ver) diyerek kabul edebilirsiniz. Eğer izin vermezseniz, kurulumu tamamlamak için SMS metin mesajı olarak gelecek 6 haneli kodu sizin girmeniz gerekir. SMS metin mesajı olarak gelen kodu girdiğinizde veya Signal'a bu kodu okuması için izin verdiğinizde, kaydolma işleminiz tamamlanacak.

#3
Foto - Signal’da mesaj nasıl gönderilir? Signal ile mesaj gönderme çok pratiktir. Signal’da mesaj göndermek için Uygulamada sağ alt köşede yer alan kalem simgesine dokunun. Bir kişi seçin, ardından yeni bir sohbet penceresi açılacaktır. Mesajınızı yazın ve gönder butonuna basın. Signal’de fotoğraf ve video gönderme nasıl olur? Signal ile fotoğraf ve video gönderme nasıl yapılır? Signal indirme, kurma ve hesap açma kadar, multimedya içerikleri nasıl gönderilir sorusu da merak edilenlerden. Signal’da bir sohbet penceresinde “+” simgesine dokunun. Burada galeri, GIF, Dosya ve konum arasında bir seçim yapabilirsiniz. Sağ seçeneğe dokunun, dosyayı, fotoğrafı veya videoyu seçin ve gönderin. Signal ile nasıl sesli arama yapılır diyorsanız, sohbet penceresinde bir arama yapmak için “sesli veya görüntülü arama” simgesine dokunmanız yeterlidir.

Signal’da mesaj nasıl gönderilir? Signal ile mesaj gönderme çok pratiktir. Signal’da mesaj göndermek için Uygulamada sağ alt köşede yer alan kalem simgesine dokunun. Bir kişi seçin, ardından yeni bir sohbet penceresi açılacaktır. Mesajınızı yazın ve gönder butonuna basın. Signal’de fotoğraf ve video gönderme nasıl olur? Signal ile fotoğraf ve video gönderme nasıl yapılır? Signal indirme, kurma ve hesap açma kadar, multimedya içerikleri nasıl gönderilir sorusu da merak edilenlerden. Signal’da bir sohbet penceresinde “+” simgesine dokunun. Burada galeri, GIF, Dosya ve konum arasında bir seçim yapabilirsiniz. Sağ seçeneğe dokunun, dosyayı, fotoğrafı veya videoyu seçin ve gönderin. Signal ile nasıl sesli arama yapılır diyorsanız, sohbet penceresinde bir arama yapmak için “sesli veya görüntülü arama” simgesine dokunmanız yeterlidir.

#4
Foto -

#5
Foto -

#6
Foto -

#7
Foto -

#8
Foto - Signal şifrelenmiş görüntülü arama nasıl başlatılır? Görüntülü bir sohbet gerçekleştirmek için yukarıda tarif edilen adımları izleyin. Görüntülü arama gerçekleştirebilmeniz için, Signal cihazınızın kamera ve mikrofonuna erişim izni isteyebilir. Video kamera simgesine dokunun. Böylece videonuzu arkadaşınızla paylaşırsınız. (Aynı işlemi arkadaşınızın da yapması gerekebilir.)

Signal şifrelenmiş görüntülü arama nasıl başlatılır? Görüntülü bir sohbet gerçekleştirmek için yukarıda tarif edilen adımları izleyin. Görüntülü arama gerçekleştirebilmeniz için, Signal cihazınızın kamera ve mikrofonuna erişim izni isteyebilir. Video kamera simgesine dokunun. Böylece videonuzu arkadaşınızla paylaşırsınız. (Aynı işlemi arkadaşınızın da yapması gerekebilir.)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23