• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Ramazan Bayramı sonrası 3 aşamalı normalleşme planı nasıl olacak?

2021-05-12 22:56:53
Ramazan Bayramı sonrası 3 aşamalı normalleşme planı nasıl olacak?

Tam kapanma 17 Mayıs'ta bitiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bayramdan sonra normalleşeceğiz" dedi. Türkiye'nin normalleşme planı 3 aşamalı olarak hazırlandı. Yüz yüze eğitim bu öğretim yılı için bitti. Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? İşte tüm ayrıntılar...

#1
Foto - İLK ETAP: Pazartesi sonrası uygulanacak planlamada ilk etapta kafeler, restoranlar ve lokantalar açılıyor ama saat 20.00'ye kadar.

İLK ETAP: Pazartesi sonrası uygulanacak planlamada ilk etapta kafeler, restoranlar ve lokantalar açılıyor ama saat 20.00'ye kadar.

#2
Foto - SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI: Sokağa çıkma kısıtlaması artık 19.00'da değil eskisi gibi 21.00'den sonra olacak. Cumartesi günleri ise sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak. İlk etapta sokağa çıkma kısıtlamasının pazar günü sürmesi bekleniyor.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI: Sokağa çıkma kısıtlaması artık 19.00'da değil eskisi gibi 21.00'den sonra olacak. Cumartesi günleri ise sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak. İlk etapta sokağa çıkma kısıtlamasının pazar günü sürmesi bekleniyor.

#3
Foto - EĞİTİMDE PERDE KAPANACAK MI? Uzaktan eğitim devam edecek: Eğitim içinse kötü haber var. Kulislere göre bu sene okullar açılmayacak, yani uzaktan eğitim devam edecek. Her şey yolunda giderse okulların en erken Eylül, Ekim döneminde eğitime başlaması bekleniyor.

EĞİTİMDE PERDE KAPANACAK MI? Uzaktan eğitim devam edecek: Eğitim içinse kötü haber var. Kulislere göre bu sene okullar açılmayacak, yani uzaktan eğitim devam edecek. Her şey yolunda giderse okulların en erken Eylül, Ekim döneminde eğitime başlaması bekleniyor.

#4
Foto - NORMALLEŞMEDE 2. AŞAMA: Planlamanın ikinci aşamasındaki belirlenen tarih ise 31 Mayıs. İkinci aşama adımlarının bu tarihte başlaması bekleniyor.

NORMALLEŞMEDE 2. AŞAMA: Planlamanın ikinci aşamasındaki belirlenen tarih ise 31 Mayıs. İkinci aşama adımlarının bu tarihte başlaması bekleniyor.

#5
Foto - KAFE VE LOKANTALAR: Kefe ve restoranlar açılacak: Bu dönemde kafe, restoran, lokanta gibi iş yerleri 22.00'de kapanmaya başlanacak ancak kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranla kullanıma açık olacak.

KAFE VE LOKANTALAR: Kefe ve restoranlar açılacak: Bu dönemde kafe, restoran, lokanta gibi iş yerleri 22.00'de kapanmaya başlanacak ancak kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranla kullanıma açık olacak.

#6
Foto - KAHVEHANE VE ÇAY OCAKLARI: Daha küçük işletmeler, kahvehane ve çay ocağı gibi yerler için valilik üzerinden izin çıkarılacak. Örnek olarak kapınızın önüne masa atarak çalışın denilebilecek.

KAHVEHANE VE ÇAY OCAKLARI: Daha küçük işletmeler, kahvehane ve çay ocağı gibi yerler için valilik üzerinden izin çıkarılacak. Örnek olarak kapınızın önüne masa atarak çalışın denilebilecek.

#7
Foto - SOKAK KISTLAMALARI SÜRECEK Mİ? Sokağa çıkma yasağı yok: Bu dönem pazar günü de sokağa çıkma kısıtlaması da olmayacak.

SOKAK KISTLAMALARI SÜRECEK Mİ? Sokağa çıkma yasağı yok: Bu dönem pazar günü de sokağa çıkma kısıtlaması da olmayacak.

#8
Foto - TEMMUZ AYINDA 3. AŞAMA: ÜÇÜNCÜ AŞAMA TEMMUZ AYINDA Düğünler kısıtlamalarla başlayacak: Üçüncü aşama için işaret edilen tarih temmuz ayı, hayat neredeyse normale dönecek. Düğünler belirli kısıtlamalarla yapılabilecek.

TEMMUZ AYINDA 3. AŞAMA: ÜÇÜNCÜ AŞAMA TEMMUZ AYINDA Düğünler kısıtlamalarla başlayacak: Üçüncü aşama için işaret edilen tarih temmuz ayı, hayat neredeyse normale dönecek. Düğünler belirli kısıtlamalarla yapılabilecek.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23