• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Boş şişeden sanata... Burası şişeliköy!

2019-11-12 19:52:40
Boş şişeden sanata... Burası şişeliköy!

Kanadalı girişimci Robert Bezeau, çevreye atılan plastik şişeleri geri dönüştürmek için farklı bir yol denedi.

#1
Foto - Plastik şişelerden oluşan bir köy kurmaya karar veren Bezeau'nun amacı çevreyi kirleten plastik şişelerin sayısını azaltmak ve plastik şişeleri yeni bir form içinde kullanarak geri dönüşümünü sağlamak.

Plastik şişelerden oluşan bir köy kurmaya karar veren Bezeau'nun amacı çevreyi kirleten plastik şişelerin sayısını azaltmak ve plastik şişeleri yeni bir form içinde kullanarak geri dönüşümünü sağlamak.

#2
Foto - Bunun için Bocas del Toro, Panama'ya giden Bezeau burada tamamı plastik şişelerden oluşan bir köy kurmaya karar veriyor.

Bunun için Bocas del Toro, Panama'ya giden Bezeau burada tamamı plastik şişelerden oluşan bir köy kurmaya karar veriyor.

#3
Foto - Ve diyor ki: Dünyanın atık plastik şişeleri farklı şekillerde kullanabileceğimizin farkına varmasını istiyorum.

Ve diyor ki: Dünyanın atık plastik şişeleri farklı şekillerde kullanabileceğimizin farkına varmasını istiyorum.

#4
Foto - Robert şu şekilde sıralamış: Ev yalıtımı yapmak Doğal felaketler sonrasında hızlı geçici barınaklar inşa etmek Çiftlik hayvanları için barınaklar inşa etmek Yüzme havuzları inşa etmek

Robert şu şekilde sıralamış: Ev yalıtımı yapmak Doğal felaketler sonrasında hızlı geçici barınaklar inşa etmek Çiftlik hayvanları için barınaklar inşa etmek Yüzme havuzları inşa etmek

#5
Foto - Yapım aşamasından çok sıra dışı bir görüntü ortaya çıksa da bittikten sonra atık şişelerle yapılan evlerin sıradan bir evden hiçbir farkı yok.

Yapım aşamasından çok sıra dışı bir görüntü ortaya çıksa da bittikten sonra atık şişelerle yapılan evlerin sıradan bir evden hiçbir farkı yok.

#6
Foto - Girişimin internet sitesinde evlerin önceki ve sonraki hallerini görmek de mümkün.

Girişimin internet sitesinde evlerin önceki ve sonraki hallerini görmek de mümkün.

#7
Foto - Köyde 100 metrekarelik bir eve sahip olmak için ortalama 14 bin plastik şişle kullanılıyor.

Köyde 100 metrekarelik bir eve sahip olmak için ortalama 14 bin plastik şişle kullanılıyor.

#8
Foto - Biz burada kullanıp attığımız şeylerin içinde yaşıyoruz ve bu materyalleri son derece şık ve kaliteli yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

Biz burada kullanıp attığımız şeylerin içinde yaşıyoruz ve bu materyalleri son derece şık ve kaliteli yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

#9
Foto - Burada bulunan hücrelerde gecelemeniz mümkün, tabii ki anahtarı sizde oluyor, bir mahkum değilsiniz burada. Plastik atıklardan yapılmış bir hapishanede kalmak biraz da olsa gözünüzü açmaya yardım ediyor.

Burada bulunan hücrelerde gecelemeniz mümkün, tabii ki anahtarı sizde oluyor, bir mahkum değilsiniz burada. Plastik atıklardan yapılmış bir hapishanede kalmak biraz da olsa gözünüzü açmaya yardım ediyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23