• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Perde nasıl yıkanır? Perde yıkama ve beyazlatma tüyoları

2020-04-09 12:59:24
Perde nasıl yıkanır? Perde yıkama ve beyazlatma tüyoları

Perde nasıl yıkanır? Perdeler evin süsü olarak en görünen yerde sergileniyor adeta. Sıklıkla tozlanan ya da hava şartlarından dolayı kirlenen perdelerin beyazlaması için ev hanımları binlerce yöntem deniyor. Peki ama perdeler nasıl beyazlar? Bembeyaz perde için perde yıkama tüyoları, önerileri ve perde yıkama derecesini haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

#1
Foto - BULAŞIK MAKİNESİ KAPSÜLÜ Bulaşık makinesi kapsülüyle yıkadığınız perdeler ilk günkü gibi bembeyaz olacaktır. Perdeleriniz çok tozluysa ilk önce 30 derecede en kısa program ve en düşük devirde yıkayıp tozun arınmasını sağlayın. Ardından bulaşık makinesi kapsülünü perdelerinizin arasına koyun. 40 derecede en fazla 600 devirde yıkayın. Islak şekilde asarak düzelmesini sağlayın. Bembeyaz perdeleriniz hazır.

BULAŞIK MAKİNESİ KAPSÜLÜ Bulaşık makinesi kapsülüyle yıkadığınız perdeler ilk günkü gibi bembeyaz olacaktır. Perdeleriniz çok tozluysa ilk önce 30 derecede en kısa program ve en düşük devirde yıkayıp tozun arınmasını sağlayın. Ardından bulaşık makinesi kapsülünü perdelerinizin arasına koyun. 40 derecede en fazla 600 devirde yıkayın. Islak şekilde asarak düzelmesini sağlayın. Bembeyaz perdeleriniz hazır.

#2
Foto - KARBONAT Deterjan gözüne 2 çorba kaşığı karbonat koyun ve normal yıkama ayarlarında çalıştırın. İsterseniz karbonatı yıkama esnasında da atabilirsiniz. Perdenizin normal yıkadığınız dan daha farklı bir şekilde temizlediğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Evde karbonatınız yoksa kabartma tozu da kullanabilirsiniz fakat iki kat ölçü kullanmalısınız.

KARBONAT Deterjan gözüne 2 çorba kaşığı karbonat koyun ve normal yıkama ayarlarında çalıştırın. İsterseniz karbonatı yıkama esnasında da atabilirsiniz. Perdenizin normal yıkadığınız dan daha farklı bir şekilde temizlediğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Evde karbonatınız yoksa kabartma tozu da kullanabilirsiniz fakat iki kat ölçü kullanmalısınız.

#3
Foto - BEYAZ SABUN RENDESİ Katı banyo sabunlarını rendenizin kalın kısmıyla rendeleyin. Perdelerinizin içine 1 yemek kaşığı ekleyin. 40 derecede yıkarken yarım saat sonra makinenizi beklemeye alın, ardından devam etmesini sağlayın. Bembeyaz perdeleriniz mis kokularıyla odalarınızı süslemeye hazır.

BEYAZ SABUN RENDESİ Katı banyo sabunlarını rendenizin kalın kısmıyla rendeleyin. Perdelerinizin içine 1 yemek kaşığı ekleyin. 40 derecede yıkarken yarım saat sonra makinenizi beklemeye alın, ardından devam etmesini sağlayın. Bembeyaz perdeleriniz mis kokularıyla odalarınızı süslemeye hazır.

#4
Foto - SİRKE Bir çay bardağı sirkeyi deterjan gözüne ekleyin ve 30-40 derecede perdeleri yıkayın. Durulandıktan sonra hemen perdeleri ütüleyin ve asın. Koku kalmayacağına emin olabilirsiniz.

SİRKE Bir çay bardağı sirkeyi deterjan gözüne ekleyin ve 30-40 derecede perdeleri yıkayın. Durulandıktan sonra hemen perdeleri ütüleyin ve asın. Koku kalmayacağına emin olabilirsiniz.

#5
Foto - TOZ ŞEKER Yine aynı yöntemle tozlu perdeler için ön yıkama yapıp durulayın. Bu sefer çamaşır makinenizin deterjan gözüne 3 yemek kaşığı toz şeker ilave ederek 40 derecede yıkayın. Bu yöntemde bembeyaz perdelerinizin olmasını sağlayacak.

TOZ ŞEKER Yine aynı yöntemle tozlu perdeler için ön yıkama yapıp durulayın. Bu sefer çamaşır makinenizin deterjan gözüne 3 yemek kaşığı toz şeker ilave ederek 40 derecede yıkayın. Bu yöntemde bembeyaz perdelerinizin olmasını sağlayacak.

#6
Foto - SODA Sodayla perde yıkamak biraz meşakkatli olabilir. Öncelikle geniş bir kabın içerisine perdelerinizi alın ve üzerine gelecek kadar su ekleyin. Üzerine soda ekleyip bir gece bekletin. Süzülen perdeleri makineye yerleştirip durulayın.

SODA Sodayla perde yıkamak biraz meşakkatli olabilir. Öncelikle geniş bir kabın içerisine perdelerinizi alın ve üzerine gelecek kadar su ekleyin. Üzerine soda ekleyip bir gece bekletin. Süzülen perdeleri makineye yerleştirip durulayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı