• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
4
Papazdan Ramazan mesajı: Oruç tutan herkese hayranlık duyuyorum

2021-04-13 21:49:17
Papazdan Ramazan mesajı: Oruç tutan herkese hayranlık duyuyorum

Avusturya’daki Katolik Papaz Martin Rupprecht, İslâm dünyasının Ramazan ayını yayınladığı Türkçe video ile kutladı.

#1
Foto -

"ORUÇ TUTAN HERKESE HAYRANLIK DUYUYORUM" Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Hildegard Burjan Kilisesinde görevli Papaz Martin Rupprecht, İslam dünyasının kutsal ayı olan Ramazan’ı yayınladığı Türkçe mesajla tebrik etti. Papaz Rupprecht yayınladığı videolu mesajda, “Sevgili Müslüman dostlarım, Ramazan ayınız yarın başlıyor. Ramazan, ayların Sultanıdır. Haklı olarak, çünkü yılın geri kalanı bu günlerin ruhu ile şekillenir. Şekillenen bu ruh, öz disiplin, misafirperverlik, dua ve merhamet ruhu ile aşılanır. Ben oruç tutan herkese hayranlık duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

#2
Foto - “MÜBAREK İBADET İNSAN NEFSİNE AĞIR GELİYOR AMA” “Bu mübarek ibadet, insan nefsine ağır geliyor ama bizi ilahi iradeye yaklaştırıyor ve bize ne olduğumuzu gösteriyor” diyen Rupprecht, mesajına şu ifadelerle sürdürdü: ​”Yaradan’ın armağanlarına bağlı bir insan, yaratıcısının iradesine teslim olmuş bir kul. Bu nedenle Ramazan ayında tüm alemlerin Yaratıcısına şükretmeyi yeniden öğreniyoruz. Rabbin merhameti, sadece tüm insanlığa değil, tüm canlılara ve hatta tüm yaratılmışlara. Mübarek oruç bizi yenilemek istiyor.

“MÜBAREK İBADET İNSAN NEFSİNE AĞIR GELİYOR AMA” “Bu mübarek ibadet, insan nefsine ağır geliyor ama bizi ilahi iradeye yaklaştırıyor ve bize ne olduğumuzu gösteriyor” diyen Rupprecht, mesajına şu ifadelerle sürdürdü: ​”Yaradan’ın armağanlarına bağlı bir insan, yaratıcısının iradesine teslim olmuş bir kul. Bu nedenle Ramazan ayında tüm alemlerin Yaratıcısına şükretmeyi yeniden öğreniyoruz. Rabbin merhameti, sadece tüm insanlığa değil, tüm canlılara ve hatta tüm yaratılmışlara. Mübarek oruç bizi yenilemek istiyor.

#3
Foto - Bu yıl bir feragat daha var: Korona salgını nedeniyle, Teravih namazlarının Türkiye’de evlerde kılınması gerekiyor. Ne büyük bir kayıp. Çoğu kişi bunu anlayamaz. Ama Tanrı bize Ramazan ve kısıtlamalar verdi. Bunlar bizim; insanlığa, ahlaka, kardeşlerimizle sevgi içinde büyümemize ve yaşamamıza, kısacası her şeyimize yardım etmelidir. Bir Hristiyan papaz olarak, sizin için, akşam dualarımda her gün dua etmek istiyorum. Oruç tuttuğunuz için çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayı hepinize mübarek olsun.”

Bu yıl bir feragat daha var: Korona salgını nedeniyle, Teravih namazlarının Türkiye’de evlerde kılınması gerekiyor. Ne büyük bir kayıp. Çoğu kişi bunu anlayamaz. Ama Tanrı bize Ramazan ve kısıtlamalar verdi. Bunlar bizim; insanlığa, ahlaka, kardeşlerimizle sevgi içinde büyümemize ve yaşamamıza, kısacası her şeyimize yardım etmelidir. Bir Hristiyan papaz olarak, sizin için, akşam dualarımda her gün dua etmek istiyorum. Oruç tuttuğunuz için çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayı hepinize mübarek olsun.”

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23