• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Otomobil satışlarında yeni dönem: Fabrikadan ikinci el araç satışı da yapılabilecek

2022-01-31 16:50:52
Otomobil satışlarında yeni dönem: Fabrikadan ikinci el araç satışı da yapılabilecek

Türkiye'de artan döviz kurları ve çip krizi otomobil fiyatlarının yükselmesine sebep oldu. Vatandaşların sıfır otomobil alması hayal oldu. Otomobil piyasasında yaşanan bu gelişmeler sonrasında otomobil satış modelinde yeni uygulama geliyor.

#1
Foto - RENAULT BAŞLATTI: Renault'un öncülüğünde başlatılacak bu model ile araçlar fabrikalarda yenilenip kullanılmaya devam edilecek ya da yenilenmiş olarak yeni bir araç satışa sunulacak. İşte otomobil piyasasında yaşanacak yeni dönemle ilgili bilgiler.

RENAULT BAŞLATTI: Renault'un öncülüğünde başlatılacak bu model ile araçlar fabrikalarda yenilenip kullanılmaya devam edilecek ya da yenilenmiş olarak yeni bir araç satışa sunulacak. İşte otomobil piyasasında yaşanacak yeni dönemle ilgili bilgiler.

#2
Foto - İSTEYEN FABRİKADA ARACINI YENİLETEBİLECEK: Vatandaş, elindeki sıfır aracı fabrikaya götürüp sıfırlattıktan sonra bu aracı kullanmaya devam edebilecek ya da fabrikanın yenilediği bir araçla değiştirebilecek.

İSTEYEN FABRİKADA ARACINI YENİLETEBİLECEK: Vatandaş, elindeki sıfır aracı fabrikaya götürüp sıfırlattıktan sonra bu aracı kullanmaya devam edebilecek ya da fabrikanın yenilediği bir araçla değiştirebilecek.

#3
Foto - GERİ DÖNÜŞÜMDE VERİMLİLİK ARTACAK: Bu sayede hem ikinci eldeki kalite artacak hem de araçların geri dönüşümüne katkı sağlanmış olacak.

GERİ DÖNÜŞÜMDE VERİMLİLİK ARTACAK: Bu sayede hem ikinci eldeki kalite artacak hem de araçların geri dönüşümüne katkı sağlanmış olacak.

#4
Foto - AVRUPA'DA UYGULAMA BAŞLADI: Renault,

AVRUPA'DA UYGULAMA BAŞLADI: Renault, "Refactory" olarak isimlendirdiği yeni satış modelini önce Fransa'da, ardından da İspanya'da başlattı. Oyak Renault üst düzey yöneticisi Hakan Doğu, söz konusu modelin Türkiye'ye de gelmesi için çaba sarfediyor.

#5
Foto - TÜRKİYE'DE TUTAR MI? Doğu, yeni satış modelinin Türkiye'de çok başarılı olacağını düşündüğünü söyledi. Renault'un Fransa'nın Flins bölgesinde yer alan fabrikası, Refactory modeli için yeniden dizayn edildi.

TÜRKİYE'DE TUTAR MI? Doğu, yeni satış modelinin Türkiye'de çok başarılı olacağını düşündüğünü söyledi. Renault'un Fransa'nın Flins bölgesinde yer alan fabrikası, Refactory modeli için yeniden dizayn edildi.

#6
Foto - EKONOMİYE BÜYÜK KATKI OLACAK: Şirket, bu fabrikada 45 bin aracı yenilemeyi ve tüketiciyle buluşturmayı amaçlıyor. Üstelik bir aracın fabrikada yenilenmesi için 6 günlük bir hedef var. Şirket, bugün bu işlemi 21 günde yapabiliyor. Sistemin tutup tutmayacağı bilinmiyor olsa da Renault, bu model sayesinde 2030 itibarıyla en az 1 milyar euroluk kazanç sağlamayı hedefliyor.

EKONOMİYE BÜYÜK KATKI OLACAK: Şirket, bu fabrikada 45 bin aracı yenilemeyi ve tüketiciyle buluşturmayı amaçlıyor. Üstelik bir aracın fabrikada yenilenmesi için 6 günlük bir hedef var. Şirket, bugün bu işlemi 21 günde yapabiliyor. Sistemin tutup tutmayacağı bilinmiyor olsa da Renault, bu model sayesinde 2030 itibarıyla en az 1 milyar euroluk kazanç sağlamayı hedefliyor.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23