• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Örnek imam görev yaptığı caminin kapılarını sokaktaki kimsesizlere açtı

2020-10-18 20:46:47
Örnek imam görev yaptığı caminin kapılarını sokaktaki kimsesizlere açtı

İstanbul Taksim'deki Selime Hatun Camisi imamı, görev yaptığı caminin kapılarını sokaktaki kimsesizlere açarak, onlara yardım eli uzatıyor.

#1
Foto - DERTLERE DERMAN İMAM: Taksim Meydanı'nın yanındaki camide 18 yıldır imamlık yapan Osman Görkem, görev yaptığı caminin kapısını sokaktaki evsizlere açtı. Görkem, kimsesizlerin ihtiyaçlarını karşılıyor, dertleriyle dertleniyor ve onlara umut ışığı oluyor.

DERTLERE DERMAN İMAM: Taksim Meydanı'nın yanındaki camide 18 yıldır imamlık yapan Osman Görkem, görev yaptığı caminin kapısını sokaktaki evsizlere açtı. Görkem, kimsesizlerin ihtiyaçlarını karşılıyor, dertleriyle dertleniyor ve onlara umut ışığı oluyor.

#2
Foto - CUMARTESİ GÜNLERİ SICAK YEMEK: Görkem, evsizlerin kullanması için caminin alt katına banyo yaptırdı. Her cumartesi sabahı ise cami önünde sıcak yemek ikramında bulunuyor.

CUMARTESİ GÜNLERİ SICAK YEMEK: Görkem, evsizlerin kullanması için caminin alt katına banyo yaptırdı. Her cumartesi sabahı ise cami önünde sıcak yemek ikramında bulunuyor.

#3
Foto - SAÇ SAKAL TRAŞI DA YAPIYOR: Yardımseverlerden topladığı kıyafetleri kendi imkanlarıyla yıkayan Görkem, saç ve sakalı uzayanları da tıraş ediyor

SAÇ SAKAL TRAŞI DA YAPIYOR: Yardımseverlerden topladığı kıyafetleri kendi imkanlarıyla yıkayan Görkem, saç ve sakalı uzayanları da tıraş ediyor

#4
Foto - KÜS OLANLAR BARIŞTIRIYOR: Ayrıca Görkem, evsizlere iş bulup onları sokaktan kurtarıyor, küs olanları aileleriyle barıştırıyor.

KÜS OLANLAR BARIŞTIRIYOR: Ayrıca Görkem, evsizlere iş bulup onları sokaktan kurtarıyor, küs olanları aileleriyle barıştırıyor.

#5
Foto - AYAKKABI REYONU GİBİ: Görkem, uzun yıllardır yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım ettiğini söyledi. İnsanların sıkıntılarını kendisine dert edindiğini belirten Görkem,

AYAKKABI REYONU GİBİ: Görkem, uzun yıllardır yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım ettiğini söyledi. İnsanların sıkıntılarını kendisine dert edindiğini belirten Görkem, "Uzun yıllardır sokakta kalan insanlara yardım ediyorum ve sıcak çorba, banyo yapma imkanı, kıyafet gibi ihtiyaçlarını karşılıyorum. 6 yılda yaklaşık 60 bin kişiye ulaştım." diye konuştu.

#6
Foto - YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYOR: Görkem, kendisine gelen her insana yardımcı olmaya çalıştığını ifade ederek, şöyle devam etti:

YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYOR: Görkem, kendisine gelen her insana yardımcı olmaya çalıştığını ifade ederek, şöyle devam etti: "Görev yaptığım caminin kapısını sokakta kalan insanlara açtım. Cami, ibadet maksadıyla gelinen mekanın yanında dertlerin dinlendiği, sevinçlerin paylaşıldığı, fakir ile zenginin bir araya geldiği ve kardeşliğin paylaşıldığı bir yerdir. İmam da o caminin görevlisi, rehberi, önderi olması nedeniyle herkese kucak açmakla mesuldur."

#7
Foto - İŞTE O CAMİ: İstanbul Taksim'deki Selime Hatun Camii

İŞTE O CAMİ: İstanbul Taksim'deki Selime Hatun Camii

#8
Foto - SOSYAL İMAM HALKLA İÇ İÇE

SOSYAL İMAM HALKLA İÇ İÇE

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23