• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Muz reçeli nasıl yapılır? Muzdan reçel yapılır mı?

2022-05-15 23:00:57
Muz reçeli nasıl yapılır? Muzdan reçel yapılır mı?

Kararan muzları nasıl değerlendirebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Muzlardan leziz reçeller hazırlamanız mümkün. Peki, muz reçeli nasıl yapılır? Muz reçeli için hangi malzemeler gerekli?

#1
Foto - Malzemeler: 6 adet muz, yarım kilo şeker, 1 paket vanilya, çeyrek limonun suyu

Malzemeler: 6 adet muz, yarım kilo şeker, 1 paket vanilya, çeyrek limonun suyu

#2
Foto - 'Muzdan reçel olur mu?' sorusunun duyar gibiyiz. Muzlarla dillere destan reçeller hazırlayabilirsiniz. Muz reçelini kahvaltı sofralarında ikram edebilirsiniz. Ayrıca bu leziz reçelle kurabiyeleri, kekleri süsleyebilirsiniz.

'Muzdan reçel olur mu?' sorusunun duyar gibiyiz. Muzlarla dillere destan reçeller hazırlayabilirsiniz. Muz reçelini kahvaltı sofralarında ikram edebilirsiniz. Ayrıca bu leziz reçelle kurabiyeleri, kekleri süsleyebilirsiniz.

#3
Foto - Öncelikle muzları ince ince dilimleyin. Ardından muzların üzerine şeker ve vanilyayı döküp karıştırın. Yaklaşık bir saatin sonunda limon suyunu da tencereye ekleyin.

Öncelikle muzları ince ince dilimleyin. Ardından muzların üzerine şeker ve vanilyayı döküp karıştırın. Yaklaşık bir saatin sonunda limon suyunu da tencereye ekleyin.

#4
Foto - Orta ateşte reçeli kaynatın. Reçel kaynayınca blendardan geçirin. Reçel kaynadıktan 5 dakika sonra ocağın altını kapatın. Sıcak reçeli kavanozları doldurup kapaklarını kapatın.

Orta ateşte reçeli kaynatın. Reçel kaynayınca blendardan geçirin. Reçel kaynadıktan 5 dakika sonra ocağın altını kapatın. Sıcak reçeli kavanozları doldurup kapaklarını kapatın.

#5
Foto - Muz reçeli ve milföy hamuruyla leziz bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. 5-6 yaprak milföy hamurunu buzluktan çıkarın. Milföyler biraz yumuşadığında içlerine reçelden sürün.

Muz reçeli ve milföy hamuruyla leziz bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. 5-6 yaprak milföy hamurunu buzluktan çıkarın. Milföyler biraz yumuşadığında içlerine reçelden sürün.

#6
Foto - Milföyleri rulo olarak sarın. Rulo yaptığınız milföyleri bir parmak kalınlığında dilimleyin. Dilimlediğiniz milföyü yağlı kağıt serili tepsiye alın. Arzu ederseniz rulonun yanlarına yumurta sarısı sürebilirsiniz.

Milföyleri rulo olarak sarın. Rulo yaptığınız milföyleri bir parmak kalınlığında dilimleyin. Dilimlediğiniz milföyü yağlı kağıt serili tepsiye alın. Arzu ederseniz rulonun yanlarına yumurta sarısı sürebilirsiniz.

#7
Foto - Muzlu milföyleri önceden 180 derece ısıtılmış fırında kızarana kadar pişirebilirsiniz. Milföyleri üzerlerine pudra şekeri serperek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Muzlu milföyleri önceden 180 derece ısıtılmış fırında kızarana kadar pişirebilirsiniz. Milföyleri üzerlerine pudra şekeri serperek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23