• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Mutfağınızı düzenlerken çok işinize yarayacak parlak fikirler

2019-09-16 15:08:29
Mutfağınızı düzenlerken çok işinize yarayacak parlak fikirler

Günümüzde çoğu evin mutfağı oldukça dar oluyor, biz de bu dar alanda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kısa sürede dağılan küçük mutfakları bazı basit tekniklerle düzenlemek mümkün. İşte birkaç basit fikir... Mutfaklarımız evlerimizde en sık vakit geçirdiğimiz yerlerden. Hepimiz istiyoruz ki kocaman mutfaklarda gönlümüzce ferah ferah yemekler yapalım. Ancak ne yazık ki günümüzde çoğu evin mutfağı oldukça küçük oluyor, biz de bu dar alanda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ancak özellikle kısa sürede dağılan küçük mutfakları bazı basit tekniklerle düzenlemek ve hem zamandan hem de yerden kazanmak mümkün. Nasıl mı? İşte birkaç basit fikir...

#1
Foto - Mutfağınız gerçekten çok küçükse diğer odalardan biraz alan çalabilirsiniz. Sevdiğiniz tabak ve bardaklarınızı oturma odasındaki kitaplığın bir gözüne yerleştirebilir ya da antreye hareketli bir mutfak adası yerleştirebilirsiniz. Edineceğiniz tekerlekli mutfak raflarına havlularınızı, kuru erzağınızı ya da temizlik ürünlerinizi yerleştirebilir, rafların yerlerini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mutfağınız gerçekten çok küçükse diğer odalardan biraz alan çalabilirsiniz. Sevdiğiniz tabak ve bardaklarınızı oturma odasındaki kitaplığın bir gözüne yerleştirebilir ya da antreye hareketli bir mutfak adası yerleştirebilirsiniz. Edineceğiniz tekerlekli mutfak raflarına havlularınızı, kuru erzağınızı ya da temizlik ürünlerinizi yerleştirebilir, rafların yerlerini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

#2
Foto - Çengeller mutfakta en iyi arkadaşlarınız olabilir. Duvarlara, dolapların içine, rafların alt yüzlerine çengeller monte edin. Böylece fincandan tavaya birçok şeyi bu çengellere asıp yerden kazanabilirsiniz.

Çengeller mutfakta en iyi arkadaşlarınız olabilir. Duvarlara, dolapların içine, rafların alt yüzlerine çengeller monte edin. Böylece fincandan tavaya birçok şeyi bu çengellere asıp yerden kazanabilirsiniz.

#3
Foto - Rafların altına çengeller takabileceğiniz gibi mıknatıs tabakalar da yerleştirebilirsiniz. Bu mıknatıslara metal kapaklı kavanozlarınızı, bıçaklarınızı ya da mutfak robotunun parçalarını yapıştırıp boşluğu rafa dönüştürebilirsiniz. Ancak mıknatısların yeterince güçlü olduğundan emin olun.

Rafların altına çengeller takabileceğiniz gibi mıknatıs tabakalar da yerleştirebilirsiniz. Bu mıknatıslara metal kapaklı kavanozlarınızı, bıçaklarınızı ya da mutfak robotunun parçalarını yapıştırıp boşluğu rafa dönüştürebilirsiniz. Ancak mıknatısların yeterince güçlü olduğundan emin olun.

#4
Foto - Dolaplarınızın yan tarafları çoğunlukla boşa harcanan alanlardır. Eğer açıkta kalan dolap duvarlarınız varsa buralara askılar, çengeller hatta raflar monte edip kendinize alan yaratabilirsiniz. Mutfak duvarlarına borular monte edip bu boruların üzerine askılı raflar da takabilirsiniz. Dolaplarınız içlerine de yaylı çubuklar takıp dikey raflar elde edebilir ve tepsi, kesme tahtası gibi eşyalarınızı fazla yer kaplamadan yerleştirebilirsiniz.

Dolaplarınızın yan tarafları çoğunlukla boşa harcanan alanlardır. Eğer açıkta kalan dolap duvarlarınız varsa buralara askılar, çengeller hatta raflar monte edip kendinize alan yaratabilirsiniz. Mutfak duvarlarına borular monte edip bu boruların üzerine askılı raflar da takabilirsiniz. Dolaplarınız içlerine de yaylı çubuklar takıp dikey raflar elde edebilir ve tepsi, kesme tahtası gibi eşyalarınızı fazla yer kaplamadan yerleştirebilirsiniz.

#5
Foto - Un, makarna, şeker gibi kuru gıdaları (özellikle paketlerini açtıktan sonra) ambalajlarından çıkarıp farklı boylarda kavanozlara yerleştirmeyi deneyin. Hem görüntü kirliliğinden kurtulacak hem de erzağınızın ömrünü uzatacaksınız.

Un, makarna, şeker gibi kuru gıdaları (özellikle paketlerini açtıktan sonra) ambalajlarından çıkarıp farklı boylarda kavanozlara yerleştirmeyi deneyin. Hem görüntü kirliliğinden kurtulacak hem de erzağınızın ömrünü uzatacaksınız.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23