• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5

2021-12-04 21:16:03
"Müslüman olmaktan gurur duyuyorum, başörtümü çıkarmamı asla beklemeyin"

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Üyesi Ilhan Omar, Cumhuriyetçi milletvekillerinin söylemleri nedeniyle İslamofobik mesajlar ve ölüm tehditleri aldığını söyledi.

#1
Foto - İSLAMOFOBİK SALDIRILAR: Omar, Cumhuriyetçi Lauren Boebert'in kendisi hakkında dile getirdiği İslamofobik söylemlerin tehdit mesajlarına dönüştüğünü ve ölümle tehdit edildiğini açıkladı.Somali asıllı Amerikan vatandaşı Ilhan Omar, Müslüman olmaktan gurur duyduğunu, kendisine yapılan ırkçı ve İslamofobik saldırıların kendisini yıldırmayacağını söyledi.

İSLAMOFOBİK SALDIRILAR: Omar, Cumhuriyetçi Lauren Boebert'in kendisi hakkında dile getirdiği İslamofobik söylemlerin tehdit mesajlarına dönüştüğünü ve ölümle tehdit edildiğini açıkladı.Somali asıllı Amerikan vatandaşı Ilhan Omar, Müslüman olmaktan gurur duyduğunu, kendisine yapılan ırkçı ve İslamofobik saldırıların kendisini yıldırmayacağını söyledi.

#2
Foto - MÜSLÜMANLARA HAKARET: Omar, Cumhuriyetçi Lauren Boebert’in kendisine ve Müslümanlara hakaret ettiği ses kaydını basına dinletti.Boebert, Müslümanlara açıkça küfürler ederken, Müslümanları cihatçı olarak tanımladı. İğrenç küfürler sıralayan Boebert’in hakaretleri ve İslam düşmanlığı hakkında konuşan Omar,

MÜSLÜMANLARA HAKARET: Omar, Cumhuriyetçi Lauren Boebert’in kendisine ve Müslümanlara hakaret ettiği ses kaydını basına dinletti.Boebert, Müslümanlara açıkça küfürler ederken, Müslümanları cihatçı olarak tanımladı. İğrenç küfürler sıralayan Boebert’in hakaretleri ve İslam düşmanlığı hakkında konuşan Omar, "Bu sözler, Anayasa'ya inandığını söyleyen biri hakkında oldukça fazla şeyi açıklıyor. Çünkü belli ki onu (anayasayı) hiç okumamış." dedi

#3
Foto -

"BAŞÖRTÜME DOKUNDURMAM" ABD tarihinde Temsilciler Meclisine giren ilk başörtülü milletvekili olan Omar’a yönelik ırkçı ve İslam düşmanlığı içeren söylemlerin Cumhuriyetçi kanattan geldiği aktarılırken Omar, “Başörtümü çıkarıp kaçmak benim için hiçbir zaman bir seçenek olmadı. Ve bu asla Müslüman bir kadının, kamusal hayata girmek istiyorsa düşünmesi gereken bir şey olmamalı.” dedi.

#4
Foto - Meslektaşlarının İslamofobik saldırılarını kınayan Omar, ABD’deki Müslümanlar açısından oldukça önemli bir misyonu yürütmeye devam ediyor.

Meslektaşlarının İslamofobik saldırılarını kınayan Omar, ABD’deki Müslümanlar açısından oldukça önemli bir misyonu yürütmeye devam ediyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23