• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
MTV borçları nasıl yapılandırılır? MTV borç yapılandırma ekranı

2021-01-16 15:16:11
MTV borçları nasıl yapılandırılır? MTV borç yapılandırma ekranı

MTV borç yapılandırma son başvuru tarihi | Geçmiş dönemlere ait MTV borçları bulunanlar yapılandırma işleminin nasıl nereden yapılacağını merak ediyor. MTV borç yapılandırma son başvuru tarihi | MTV borcu ne zamana kadar yapılandırılabiliyor?

#1
Foto - MTV borç yapılandırma ekranı | 17 Ekim’de bazı alacakların yapılandırılmasına yönelik karar Resmi Gazte’de yayımlandı. Kararın ardından milyonlarca borçlu yapılandırma işlemi başvurusunda bulundu. Söz konusu borçlar arasında MTV borçları da bulunuyor. Peki, MTV borcu nereden nasıl yapılandırılıyor?

MTV borç yapılandırma ekranı | 17 Ekim’de bazı alacakların yapılandırılmasına yönelik karar Resmi Gazte’de yayımlandı. Kararın ardından milyonlarca borçlu yapılandırma işlemi başvurusunda bulundu. Söz konusu borçlar arasında MTV borçları da bulunuyor. Peki, MTV borcu nereden nasıl yapılandırılıyor?

#2
Foto - MTV borçları nasıl yapılandırılır? MTV borç yapılandırma ekranı | 31 Ağustos 2020'den önce tahakkuk eden MTV ile bu vergiye bağlı gecikme faizleri ve zamları, 17 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşmiş ve ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş olmak şartıyla yapılandırılabiliyor.

MTV borçları nasıl yapılandırılır? MTV borç yapılandırma ekranı | 31 Ağustos 2020'den önce tahakkuk eden MTV ile bu vergiye bağlı gecikme faizleri ve zamları, 17 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşmiş ve ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş olmak şartıyla yapılandırılabiliyor.

#3
Foto - MTV aslının tamamı ile birikmiş gecikme faizi ve zammı yerine, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranları esas alınarak hesaplanan tutarın ödenmesi halinde, MTV'ye ilişkin vergi ziyaı cezası ile gecikme faizi ve zammının tahsilinden vazgeçiliyor. Yapılandırma işlemi 31 Aralık 2020’de sona eriyordu. Alınan kararla süreç 1 Şubat 2021’e kadar uzatıldı. MTV yapılandırma işlemini vergi dairelerinden ya da İnteraktif Vergi Dairesi’nden ödeyebilirsiniz. Ayrıca, il veya ilçedeki MTV'yi tahsile yetkili vergi dairelerine/mal müdürlüğüne de şahsen başvuru imkanı bulunuyor.

MTV aslının tamamı ile birikmiş gecikme faizi ve zammı yerine, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranları esas alınarak hesaplanan tutarın ödenmesi halinde, MTV'ye ilişkin vergi ziyaı cezası ile gecikme faizi ve zammının tahsilinden vazgeçiliyor. Yapılandırma işlemi 31 Aralık 2020’de sona eriyordu. Alınan kararla süreç 1 Şubat 2021’e kadar uzatıldı. MTV yapılandırma işlemini vergi dairelerinden ya da İnteraktif Vergi Dairesi’nden ödeyebilirsiniz. Ayrıca, il veya ilçedeki MTV'yi tahsile yetkili vergi dairelerine/mal müdürlüğüne de şahsen başvuru imkanı bulunuyor.

#4
Foto - Birden fazla aracı olanların, her bir araç için ayrı ayrı başvuru yapması önem taşıyor. Yapılandırma hükümlerinin ihlal edilmemesi şartıyla taksitlendirme süresi sonuna kadar taşıtların fenni muayenelerinin yaptırılmasına imkan verilecek.
 Yapılandırılan borçlar, borçlunun tercihine göre peşin veya taksitler halinde ödenebilecek.


Birden fazla aracı olanların, her bir araç için ayrı ayrı başvuru yapması önem taşıyor. Yapılandırma hükümlerinin ihlal edilmemesi şartıyla taksitlendirme süresi sonuna kadar taşıtların fenni muayenelerinin yaptırılmasına imkan verilecek.
 Yapılandırılan borçlar, borçlunun tercihine göre peşin veya taksitler halinde ödenebilecek.


#5
Foto - Borcun peşin ödenmesi halinde bir katsayı uygulanmayacak ve Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan yüzde 90 indirim yapılacak. Ödemelerin ise 1 Mart 2021'e kadar yapılması gerekiyor.

Borcun peşin ödenmesi halinde bir katsayı uygulanmayacak ve Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan yüzde 90 indirim yapılacak. Ödemelerin ise 1 Mart 2021'e kadar yapılması gerekiyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23