• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
6
Miniklerin merhametli yürekleri... Harçlıklarıyla ihtiyaç sahiplerini sevindirdiler

2021-04-30 23:31:19
Miniklerin merhametli yürekleri... Harçlıklarıyla ihtiyaç sahiplerini sevindirdiler

Sivas'ta değerler eğitimi kapsamında paylaşma duygusunu öğrenen anaokulu öğrencileri, okulun kumbarasında biriktirdikleri harçlıklarıyla alınan gıda ürünlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

#1
Foto - YÜREKLERİ KÜÇÜK AMA... Ramazan ayı öncesinde, kent merkezindeki Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu öğrencilerinin değerler eğitimi dersinde sevgi ve paylaşma duygularını öğrenmesi için her sınıfa kumbara konuldu.

YÜREKLERİ KÜÇÜK AMA... Ramazan ayı öncesinde, kent merkezindeki Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu öğrencilerinin değerler eğitimi dersinde sevgi ve paylaşma duygularını öğrenmesi için her sınıfa kumbara konuldu.

#2
Foto - RAMAZAN'DA İYİLİĞİN AYRILACIĞI: Harçlıklarından artırdıklarını sınıflarındaki kumbaralara atan öğrenciler, biriken paranın ramazanda ihtiyaç sahipleri için kullanılmasını istedi.Öğrencilerin anlamlı isteğine kayıtsız kalmayan öğretmenler ve veliler de destek verdi.

RAMAZAN'DA İYİLİĞİN AYRILACIĞI: Harçlıklarından artırdıklarını sınıflarındaki kumbaralara atan öğrenciler, biriken paranın ramazanda ihtiyaç sahipleri için kullanılmasını istedi.Öğrencilerin anlamlı isteğine kayıtsız kalmayan öğretmenler ve veliler de destek verdi.

#3
Foto - 30 GIDA KOLİSİ OLUŞTURDULAR: Ramazanın ikinci haftası açılan kumbaralarda biriken paralarla ilk aşamada ihtiyaç sahiplerinin mutfak masrafını karşılayacak 30 gıda kolisi oluşturuldu.Minik yürekler, öğretmenleriyle paketledikleri gıda kolilerinin önemli bir kısmını, okulun bulunduğu mahalledeki ihtiyaç sahiplerine teslim etti.Okulun müdürü Burak Şahinarslan, AA muhabirine, söz konusu eğitim kapsamında kumbaraları kendilerinin kurduğunu ancak burada biriken paranın ramazanda ihtiyaç sahipleri için kullanılması fikrinin ise tamamen öğrencilere ait olduğunu söyledi.

30 GIDA KOLİSİ OLUŞTURDULAR: Ramazanın ikinci haftası açılan kumbaralarda biriken paralarla ilk aşamada ihtiyaç sahiplerinin mutfak masrafını karşılayacak 30 gıda kolisi oluşturuldu.Minik yürekler, öğretmenleriyle paketledikleri gıda kolilerinin önemli bir kısmını, okulun bulunduğu mahalledeki ihtiyaç sahiplerine teslim etti.Okulun müdürü Burak Şahinarslan, AA muhabirine, söz konusu eğitim kapsamında kumbaraları kendilerinin kurduğunu ancak burada biriken paranın ramazanda ihtiyaç sahipleri için kullanılması fikrinin ise tamamen öğrencilere ait olduğunu söyledi.

#4
Foto - HAZIRLANAN KOLİLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI:

HAZIRLANAN KOLİLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI: "Çocuklarımızın ve velilerimizin hayırları gerçek yerlerine ulaşmış olacak"Öğrencilerin, harçlıklarıyla kuruş kuruş biriktirdikleri paranın büyüdüğünü görünce daha da şevke geldiğini anlatan Şahinarslan şunları kaydetti:"Çocuklarımız bu kumbaralarda biriken harçlıklarla ihtiyaç sahibi aileler için gıda ürünü alınmasını istedi. Biz birkaç koliyle başlayalım istedik ama sağ olsun velilerimiz, öğretmenlerimiz ve hayırseverler bu işi büyüttü ve neticesinde 30 koliye ulaştık. Dağıtıma da başladık, inşallah kısa sürede muhtarlarımız ve mahallemizin ileri gelenlerinin belirlediği ailelere bu yardımları ulaştıracağız. Çocuklarımızın ve velilerimizin hayırları gerçek yerlerine ulaşmış olacak. Öğrencilerimizin başlattığı bu hareketi, velilerimiz ve hayırseverlerimizle büyüttük."

#5
Foto - PAYLAŞMAK NE GÜZEL... Minik öğrencilerden Fadime Elif Karakaya ise

PAYLAŞMAK NE GÜZEL... Minik öğrencilerden Fadime Elif Karakaya ise "Ramazanda ihtiyaç sahiplerinin yemek yapması için kumbaramızda para biriktirdik." dedi.İhtiyaç sahibi aileler için harçlığından artırdıklarını biriktirdiğini dile getiren Hifanur Atayeter de paylaşmanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getirdi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23