• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
MEB yaz okulları ne zaman açılacak? BİLSEM yaz okulu kayıt tarihleri:

2022-05-27 22:26:58
MEB yaz okulları ne zaman açılacak? BİLSEM yaz okulu kayıt tarihleri:

Milli Eğitim Bakanlığı bu yaz Bilim ve Sanat Merkezleri’nde öğrencilere yaz okulu imkanı sunacak. Aileler ve öğrenciler ise yaz okullarının ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. BİLSEM yaz okuluna kimler kayıt yaptırabilir?

#1
Foto - 2021-2022 eğitim öğretim yılı 17 Haziran Cuma günü sona erecek. Aileler ise şimdiden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılacak olan yaz okullarına odaklandı. Peki, BİLSEM yaz okulları ne zaman açılacak?

2021-2022 eğitim öğretim yılı 17 Haziran Cuma günü sona erecek. Aileler ise şimdiden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılacak olan yaz okullarına odaklandı. Peki, BİLSEM yaz okulları ne zaman açılacak?

#2
Foto - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yaz BİLSEM’lerde yaz okulları açılacağını duyurdu. Bakan Özer, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada “Bilim sanat merkezlerimiz, eğitim öğretim dönemi içerisinde özel yetenekli öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmeye katkı veren birimler. İlk kez bu yaz itibarıyla bilim sanat merkezlerinde sadece bilim sanat merkezine seçilmiş öğrenciler değil, 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrencilerimize yaz okulu açacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yaz BİLSEM’lerde yaz okulları açılacağını duyurdu. Bakan Özer, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada “Bilim sanat merkezlerimiz, eğitim öğretim dönemi içerisinde özel yetenekli öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmeye katkı veren birimler. İlk kez bu yaz itibarıyla bilim sanat merkezlerinde sadece bilim sanat merkezine seçilmiş öğrenciler değil, 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrencilerimize yaz okulu açacağız” dedi.

#3
Foto - Özer, “ Yaz okulunda iki ders olacak, biri bilim ikincisi sanat... Okullar arasındaki imkan farklılıklarını azaltmak için kullandığımız bir mekanizma var, destekleme ve yetiştirme kursları. Artık bilim sanat merkezleriniz de destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında alıyoruz. Öğretmenlerimiz, bilim, sanat merkezindeki öğretmenlerimiz de bu kapsamda tüm öğrencilerimize yaz okullarında bilim ve sanat ile ilgili hazırlamış oldukları programı paylaşacaklar. Yani biz artık Milli Eğitim Bakanlığı olarak sadece akademik eğitim-öğretim yılına değil 12 aya bakacağız ve gençlerimizi hiç yalnız bırakmayacağız” diye konuştu.

Özer, “ Yaz okulunda iki ders olacak, biri bilim ikincisi sanat... Okullar arasındaki imkan farklılıklarını azaltmak için kullandığımız bir mekanizma var, destekleme ve yetiştirme kursları. Artık bilim sanat merkezleriniz de destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında alıyoruz. Öğretmenlerimiz, bilim, sanat merkezindeki öğretmenlerimiz de bu kapsamda tüm öğrencilerimize yaz okullarında bilim ve sanat ile ilgili hazırlamış oldukları programı paylaşacaklar. Yani biz artık Milli Eğitim Bakanlığı olarak sadece akademik eğitim-öğretim yılına değil 12 aya bakacağız ve gençlerimizi hiç yalnız bırakmayacağız” diye konuştu.

#4
Foto - Bakan Özer, “Her zaman gençlerimizin akademik gelişimi, kültür, sanat, medeniyet bilinci Türkiye'nin nereye doğru gittiği, Türkiye'nin iddiaları hepsini kapsayacak, içselleştirerek şekilde her daim yanında olup her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz

Bakan Özer, “Her zaman gençlerimizin akademik gelişimi, kültür, sanat, medeniyet bilinci Türkiye'nin nereye doğru gittiği, Türkiye'nin iddiaları hepsini kapsayacak, içselleştirerek şekilde her daim yanında olup her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

#5
Foto - BİLSEM yaz okullarına ilişkin detaylar henüz paylaşılmadı. Bu sebeple BİLSEM yaz okulu kayıtlarının ne zaman alınacağı henüz açıklanmadı. Konu hakkında detaylar paylaşıldığında haberlerimizde yer vereceğiz.

BİLSEM yaz okullarına ilişkin detaylar henüz paylaşılmadı. Bu sebeple BİLSEM yaz okulu kayıtlarının ne zaman alınacağı henüz açıklanmadı. Konu hakkında detaylar paylaşıldığında haberlerimizde yer vereceğiz.

#6
Foto - Matematik yaz okulları ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bilim ve Sanat Merkezlerinde yaz okulları açılacağını duyurdu. Özer, öğrencilerin bu programa yaz aylarında gittikleri illerde katılabilme imkanı getireceklerini ve konuya ilişkin detayları yakın zamanda açıklayacaklarını söyledi.

Matematik yaz okulları ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bilim ve Sanat Merkezlerinde yaz okulları açılacağını duyurdu. Özer, öğrencilerin bu programa yaz aylarında gittikleri illerde katılabilme imkanı getireceklerini ve konuya ilişkin detayları yakın zamanda açıklayacaklarını söyledi.

#7
Foto - Matematik seferberliği ile ilgili yeni bir adım attıklarını vurgulayan Özer,

Matematik seferberliği ile ilgili yeni bir adım attıklarını vurgulayan Özer, "4'üncü sınıftan 12'nci sınıfa kadar destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında tüm il ve ilçelerimizde matematik yaz okulları açıyoruz" ifadesini kullandı.

#8
Foto - Matematik seferberliği nedir? Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, matematik seferberliği konusunda açıklamalarda bulundu. Bakan Özer,

Matematik seferberliği nedir? Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, matematik seferberliği konusunda açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, "Son Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) ve Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) araştırmalarına baktığınız zaman fen okuryazarlığının da çok ciddi bir iyileşme olduğunu görebiliyoruz ama matematikteki iyileşmenin istediğimiz seviyede olmadığını gördük. Sayısal eğilimi güçlü olan veya sözel yetenekleri güçlü olan öğrenci olarak ayırarak değil tüm öğrencilerimizin matematik okuryazarlığını güçlendirmek için bir seferberlik başlattık. Bunun için Bakanlığımız, tüm yükseköğretim kurumları, üniversiteler, TÜBİTAK, akademisyenler, bilim insanlarıyla birlikte çocuklarımızın daha kolay öğrenebilmesi ve matematiğin günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesi yönünde yaklaşık 3 aydan beri yoğun bir şekilde çalışma yapıyor. İllerimizde farklı uygulamalar ve matematik atölyeleri kurulmaya başlandı. Matematik eğitiminde de ciddi iyileşmeler var" dedi.

#9
Foto - Özer,

Özer, "Matematik seferberliği kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalıştaylarda hem materyal hem doküman üretimi hem de matematik öğretme yaklaşımını değiştirecek ve yeni eğilimleri de içerecek şekilde yürüttüğümüz çalışmalar olgunlaştırıldı. Matematik seferberliğinde çalışmalar, son aşamasına geldi. Önümüzdeki hafta salı günü, tüm Türkiye'ye tüm illerimizde başlatmış olduğumuz bu süreci bir şekilde tüm eylem planı ile birlikte açıklayacağız ve fiili olarak başlatmış olduğumuz projeyi resmi olarak da başlamış olacağız” diye konuştu.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23