• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
La Liga başladı mı? | La Liga ne zaman başlıyor?

2020-05-23 17:34:30
La Liga başladı mı? | La Liga ne zaman başlıyor?

La Liga maçları ne zaman? Koronavirüs salgını sebebiyle pek çok futbol ligi tatil edildi. Salgından en çok hasar alan ülkelerden biri olan İspanya'da haftalardır spor müsabakaları oynanmıyor. Futbolseverler, "La Liga başladı mı?" , "La Liga ne zaman başlıyor?" , "Avrupa futbol ligleri başlıyor mi?" , "Avrupa maçları başladı mı?", "İspanya ligi başladı mı?" sorularının cevaplarını araştırıyor. İşte, detaylar.

#1
Foto - Koronavirüsün Avrupa’da en çok etkilediği ülkeler arasında yer alan İspanya’da hayat normale dönmeye başladı. Kısıtlamalar kademe kademe kaldırılırken, futbol maçlarının oynanacağı tarih de belli oldu.

Koronavirüsün Avrupa’da en çok etkilediği ülkeler arasında yer alan İspanya’da hayat normale dönmeye başladı. Kısıtlamalar kademe kademe kaldırılırken, futbol maçlarının oynanacağı tarih de belli oldu.

#2
Foto - La Liga başladı mı? | La Liga ne zaman başlıyor?

La Liga başladı mı? | La Liga ne zaman başlıyor?

#3
Foto - İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı 14 Mart'tan bu yana durdurulan İspanya 1. Futbol Ligi'nde (La Liga) kalan maçlara 8 Haziran haftasından itibaren başlanacağını açıkladı. Başbakan Sanchez, salgının ekonomik ve sosyal etkilerini hafifletmek için belirledikleri kademeli normalleşme süreciyle ilgili atılan yeni adımları kamuoyuna duyurdu.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı 14 Mart'tan bu yana durdurulan İspanya 1. Futbol Ligi'nde (La Liga) kalan maçlara 8 Haziran haftasından itibaren başlanacağını açıkladı. Başbakan Sanchez, salgının ekonomik ve sosyal etkilerini hafifletmek için belirledikleri kademeli normalleşme süreciyle ilgili atılan yeni adımları kamuoyuna duyurdu. "En zoru geride kaldı, tünelin ucunu görebiliyoruz." diyen Sanchez, "İspanya yapması gerekeni yaptı. Şimdi herkes için yeni ufuklar açılıyor. Günlük birçok rutin aktivitemizin yeniden başlama zamanı geldi. Futbolda da La Liga, 8 Haziran'dan itibaren geri dönecek." dedi. Sanchez'in açıklaması La Liga kurumunun öngörüleriyle uyuşurken, 12 Haziran'da ligin tekrar başlaması planlanıyor. Kovid-19 önlemlerinin gevşetilmesiyle ilk tanı testleri olan, ardından 6 Mayıs'tan itibaren bireysel antrenmanlara başlayan La Liga kulüpleri, bu hafta da 10 kişilik grup çalışmalarına başlamıştı. Şimdiye kadar yapılan testlerde La Liga kulüplerinden üç futbolcuda Kovid-19 tespit edilmişti. La Liga, 27. hafta sonunda Kovid-19 salgınından dolayı durdurulurken, mevcut durumda 58 puanlı Barcelona, Real Madrid'in 2 puan önünde lider durumda bulunuyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23