• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
KYK yurt sabah kahvaltısı yardımı KYK yurt akşam yemeği ücreti kaç para?

2021-09-26 15:55:29
KYK yurt sabah kahvaltısı yardımı KYK yurt akşam yemeği ücreti kaç para?

KYK yurt sabah kahvaltısı yardımı ne kadar? KYK yurt başvuruları 12 Eylül’de sona erdi. KYK yurt yerleştirmelerin sona ermesiyle birlikte KYK yurt yerleştirme sonuçları 16 Eylül’de açıklandı. KYK yurt yerleştirme sonuçlarına göre KY yurtlarda kalmaya hak kazanan öğrenciler KYK yurt ilk kayıt ücretlerini ödeyerek ve e devlet üzerinden KYK Yurt taahhütnameyi onaylayarak KYK yurt kayıtlarını gerçekleştirmiş oldu.

#1
Foto - KYK yurt ilk yedek yerleştirme 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 23 Eylül’de yapıldı. Üçüncü yedek yerleştirme 27 Eylül’de gerçekleştirilecek. KYK yurtlarında kalmaya hak kazanan öğrenciler KYK yurt ilk kayıt ücretini ve taahhütnameyi onaylamaları durumunda KYK yurtlarına kayıt yaptırmış olmakta. KYK yurtları 27 Eylül’den itibaren öğrenci almaya başladı. KYK yurtlarında kalacak olan öğrenciler KYK yurt yemek saatlerini merak etmeye başladı. Peki KYK yurt sabah kahvaltı saati kaçta? KYK yurt akşam yeğini saati kaç? KYK yurt sabah kahvaltı ücreti ile KYK yurt akşam yemeği ücreti ne kadar? İşte KYK yurt yemek ücretleri.

KYK yurt ilk yedek yerleştirme 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 23 Eylül’de yapıldı. Üçüncü yedek yerleştirme 27 Eylül’de gerçekleştirilecek. KYK yurtlarında kalmaya hak kazanan öğrenciler KYK yurt ilk kayıt ücretini ve taahhütnameyi onaylamaları durumunda KYK yurtlarına kayıt yaptırmış olmakta. KYK yurtları 27 Eylül’den itibaren öğrenci almaya başladı. KYK yurtlarında kalacak olan öğrenciler KYK yurt yemek saatlerini merak etmeye başladı. Peki KYK yurt sabah kahvaltı saati kaçta? KYK yurt akşam yeğini saati kaç? KYK yurt sabah kahvaltı ücreti ile KYK yurt akşam yemeği ücreti ne kadar? İşte KYK yurt yemek ücretleri.

#2
Foto - KYK yurtlarında barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve ucuz beslenebilmeleri için lokanta-kantin hizmet yerleri bulunmaktadır. Yemeklerin fiyatı, piyasa fiyatları ortalamasının en az %35 oranında indirimli olup mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu yurt yöneticileri ve diyetisyenler tarafından devamlı kontrol edilmektedir. KYK yurt öğrencilerine yemekler çoktan seçmeli olarak verilmektedir.

KYK yurtlarında barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve ucuz beslenebilmeleri için lokanta-kantin hizmet yerleri bulunmaktadır. Yemeklerin fiyatı, piyasa fiyatları ortalamasının en az %35 oranında indirimli olup mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu yurt yöneticileri ve diyetisyenler tarafından devamlı kontrol edilmektedir. KYK yurt öğrencilerine yemekler çoktan seçmeli olarak verilmektedir.

#3
Foto - KYK yurtlarında barınan öğrencilere yapılan günlük beslenme yardımı; 2020-2021 öğretim dönemi için 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren sabah kahvaltısı yardımı 5,00 TL, akşam yemeği yardımı ise 11,00 TL olmak üzere toplam 16,00 TL olarak uygulanmaktadır. Bakanlık yurtlarında yurt ücreti ve güvence bedeli alınmadan barındırılan öğrencilere, günlük 26,00 TL beslenme yardımı yapılmaktadır.

KYK yurtlarında barınan öğrencilere yapılan günlük beslenme yardımı; 2020-2021 öğretim dönemi için 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren sabah kahvaltısı yardımı 5,00 TL, akşam yemeği yardımı ise 11,00 TL olmak üzere toplam 16,00 TL olarak uygulanmaktadır. Bakanlık yurtlarında yurt ücreti ve güvence bedeli alınmadan barındırılan öğrencilere, günlük 26,00 TL beslenme yardımı yapılmaktadır.

#4
Foto - KYK YURT ÜCRETLERİ 1. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 230 DEPOZİTO ÜCRETİ: 314 2. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 250 DEPOZİTO ÜCRETİ: 342 3. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 290 DEPOZİTO ÜCRETİ: 342 4. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 325 DEPOZİTO ÜCRETİ: 444

KYK YURT ÜCRETLERİ 1. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 230 DEPOZİTO ÜCRETİ: 314 2. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 250 DEPOZİTO ÜCRETİ: 342 3. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 290 DEPOZİTO ÜCRETİ: 342 4. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 325 DEPOZİTO ÜCRETİ: 444

#5
Foto - 5. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 360 DEPOZİTO ÜCRETİ: 492 6. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 390

5. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 360 DEPOZİTO ÜCRETİ: 492 6. TİP KYK YURTLARI KYK YURT ÜCRETİ: 390

#6
Foto - 1. Öncelik Belgesi (Önceliği Olanlar İçin); Öğrencilerin öncelik durumları, Bakanlığımız tarafından ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından doğrulanmaktadır. Doğrulaması yapılamayan öğrencilerin, sonuç ekranında belirtilen belgelerden engel raporunu yurtta kalmaya başladıkları tarihten itibaren en geç bir ay, diğer öncelik belgelerini ise yurtta kalmaya başladıkları tarihten itibaren en geç 7 gün içinde yerleştirildikleri yurt müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Bakanlığımız tarafından doğrulanamayan belgeyi verilen sürede teslim edemeyen öğrencilerin kayıtları, kayıtlı kaldıkları günlerin bedeli tahsil edilerek yanlış beyandan silinir.

1. Öncelik Belgesi (Önceliği Olanlar İçin); Öğrencilerin öncelik durumları, Bakanlığımız tarafından ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından doğrulanmaktadır. Doğrulaması yapılamayan öğrencilerin, sonuç ekranında belirtilen belgelerden engel raporunu yurtta kalmaya başladıkları tarihten itibaren en geç bir ay, diğer öncelik belgelerini ise yurtta kalmaya başladıkları tarihten itibaren en geç 7 gün içinde yerleştirildikleri yurt müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Bakanlığımız tarafından doğrulanamayan belgeyi verilen sürede teslim edemeyen öğrencilerin kayıtları, kayıtlı kaldıkları günlerin bedeli tahsil edilerek yanlış beyandan silinir.

#7
Foto - • Şehit eşi ve çocukları, şehidin çocuğu yoksa bekar kardeşleri ile gazi ve gazi çocukları (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından alınan Seyahat Kartı veya Sosyal Güvenlik Kurumundan ilgili kanun maddelerine göre aylık bağlandığını gösterir belge), • % 40 ve üzerinde engelli olduğunu beyan eden öğrenciler ( Tam teşekküllü hastaneden alınacak rapor), • Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından alınacak belge) • Devlet koruması altında olan öğrenciler (Devlet koruması altında olduklarına dair Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından alınacak belge veya Mahkeme Kararı) • Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar, (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)

• Şehit eşi ve çocukları, şehidin çocuğu yoksa bekar kardeşleri ile gazi ve gazi çocukları (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından alınan Seyahat Kartı veya Sosyal Güvenlik Kurumundan ilgili kanun maddelerine göre aylık bağlandığını gösterir belge), • % 40 ve üzerinde engelli olduğunu beyan eden öğrenciler ( Tam teşekküllü hastaneden alınacak rapor), • Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından alınacak belge) • Devlet koruması altında olan öğrenciler (Devlet koruması altında olduklarına dair Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından alınacak belge veya Mahkeme Kararı) • Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar, (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)

#8
Foto - • Bakanlık tarafından yurtlarda barınmada öncelikli olacak milli sporcu belgesine sahip sporculara ilişkin belirlenen kriterleri taşıyanlar (Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı) •Gönüllü güvenlik korucusu olarak çalışan, çalışırken vefat eden veya emekliye ayrılanların çocukları (Valilikten alınacak belge) 2. 4 adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf yurtta kalmaya başladıkları tarihte, 3. % 40 ve üzeri engelli ebeveyni olanların (Tam teşekküllü hastaneden alınacak rapor). Bakanlık tarafından doğrulanamadığı takdirde yurtta kalmaya başladıkları tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde, 4. 18 yaşından küçükler için Veli/Vasi İzin Belgesi doldurularak yurtta kalmaya başladıkları tarihte, yerleştirildikleri yurt müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Verilen süre içinde ilgili yurt müdürlüklerine kayıt yaptırmayan öğrenciler, haklarını kaybedeceklerdir.

• Bakanlık tarafından yurtlarda barınmada öncelikli olacak milli sporcu belgesine sahip sporculara ilişkin belirlenen kriterleri taşıyanlar (Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı) •Gönüllü güvenlik korucusu olarak çalışan, çalışırken vefat eden veya emekliye ayrılanların çocukları (Valilikten alınacak belge) 2. 4 adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf yurtta kalmaya başladıkları tarihte, 3. % 40 ve üzeri engelli ebeveyni olanların (Tam teşekküllü hastaneden alınacak rapor). Bakanlık tarafından doğrulanamadığı takdirde yurtta kalmaya başladıkları tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde, 4. 18 yaşından küçükler için Veli/Vasi İzin Belgesi doldurularak yurtta kalmaya başladıkları tarihte, yerleştirildikleri yurt müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Verilen süre içinde ilgili yurt müdürlüklerine kayıt yaptırmayan öğrenciler, haklarını kaybedeceklerdir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23