• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Kuyruk yağının bilinenin aksine inanılmaz faydaları

2020-08-01 09:47:00
Kuyruk yağının bilinenin aksine inanılmaz faydaları

Kuyruk yağı, koyunlarda bulunan omurganın sonunda kuyrukta biriken yağdır. Bilinenin aksine şifa kaynağıdır.

#1
Foto - ÖZELLİKLE GENÇ YAŞLARDA TÜKETİLMESİ... Kuyruk yağı kolesterol bakımından çok yoğun olduğu düşünülse de bir çok dünya araştırma enstitülerinde genç yaşlarda tüketilmesi gereken bir gıda olduğu açıklanmıştır.

ÖZELLİKLE GENÇ YAŞLARDA TÜKETİLMESİ... Kuyruk yağı kolesterol bakımından çok yoğun olduğu düşünülse de bir çok dünya araştırma enstitülerinde genç yaşlarda tüketilmesi gereken bir gıda olduğu açıklanmıştır.

#2
Foto - EKLEM AĞRILARI: İlerleyen yaşlarda yaşlılığın getirmiş olduğu eklem ağrılarını önleyebileceği görülmüştür. Aynı zamanda kuyruk yağının içeriğinde omega asitleri oldukça yüksek miktarda vardır.

EKLEM AĞRILARI: İlerleyen yaşlarda yaşlılığın getirmiş olduğu eklem ağrılarını önleyebileceği görülmüştür. Aynı zamanda kuyruk yağının içeriğinde omega asitleri oldukça yüksek miktarda vardır.

#3
Foto - KALP DAMAR HASTALIKLARI: Bundan dolayıda genç yaşlarda tüketen insanlarda kalp damar hastalıkları daha az görülür. Ayrıca ileri yaşlarda da ara ara tüketilmesi yararlıdır.

KALP DAMAR HASTALIKLARI: Bundan dolayıda genç yaşlarda tüketen insanlarda kalp damar hastalıkları daha az görülür. Ayrıca ileri yaşlarda da ara ara tüketilmesi yararlıdır.

#4
Foto - DİĞER FAYDALARI: Kuyruk yağı, bazı hastalıklara da iyi gelir. Bunların başında Felç, titreme yel, siyatik, romatizma ve kulunç dediğimiz rahatsızlıklar gelir.

DİĞER FAYDALARI: Kuyruk yağı, bazı hastalıklara da iyi gelir. Bunların başında Felç, titreme yel, siyatik, romatizma ve kulunç dediğimiz rahatsızlıklar gelir.

#5
Foto - Kuyruk yağı, mutfağımızın bir nevi vazgeçilmezidir. Her ne kadar bazı hekimler zararlı olduğunu düşünse de bir çok hazır yağlardan daha sağlıklıdır. Özellikle de genç yaşlarda tüketilmesi insan bedeninde bir çok olumlu gelişim yapmasını sağlar. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Bu terim kuyruk yağı içinde geçerlidir.

Kuyruk yağı, mutfağımızın bir nevi vazgeçilmezidir. Her ne kadar bazı hekimler zararlı olduğunu düşünse de bir çok hazır yağlardan daha sağlıklıdır. Özellikle de genç yaşlarda tüketilmesi insan bedeninde bir çok olumlu gelişim yapmasını sağlar. Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Bu terim kuyruk yağı içinde geçerlidir.

#6
Foto - BALIK SEVMEYENLER İÇİN: Kuyruk yağı, içeriğinde omega asitleri sayesinde bir balıktan alacağınız omega yağlarını da vücudunuza ulaştırır. Belki aranızda balık sevmeyenler bu yöntemi genç yaşlarda abartılı olmayacak şekilde kullanır ve tüketir ise vücudun hem kalp damar rahatsızlıklarına karşı korunmasını hemde hazır yağların içeriğindeki kimyasallardan korunmasını sağlar. 

BALIK SEVMEYENLER İÇİN: Kuyruk yağı, içeriğinde omega asitleri sayesinde bir balıktan alacağınız omega yağlarını da vücudunuza ulaştırır. Belki aranızda balık sevmeyenler bu yöntemi genç yaşlarda abartılı olmayacak şekilde kullanır ve tüketir ise vücudun hem kalp damar rahatsızlıklarına karşı korunmasını hemde hazır yağların içeriğindeki kimyasallardan korunmasını sağlar. 

#7
Foto - CANAN KARATAY:Ünlü doktor Canan Karatay da kuyruk yağının çok faydalı olduğunu söylüyor:

CANAN KARATAY:Ünlü doktor Canan Karatay da kuyruk yağının çok faydalı olduğunu söylüyor:"Kavurmayı yağı ile beraber yemelisiniz. Kuyruk yağı ile birlikte yenmeli. O zaman dinç olur, dağlara çıkar inersiniz. Yumurta sarısı ile beraber bol köy yağı ile beraber yenecek. Kavurmada kuyruk yağı ile beraber yenecek. Bu Anadolu'da adettir, kuyruk yağını eritip içerler ve de 90-95 yaşına kadar yaşarlar. 'Yağ dokunuyor kalp hastalığı yapıyor' deniyor. Hangi yağ? Trans yağlar ya da margarin dediğimiz yağlar tehlikelidir. Yoksa senelerdir asırlardır yediğimiz köy tereyağları neden tehlikeli olsun. Evvel yoktu, rivayet yeni çıktı." Kaynak: Kuyruk yağının vücuda yaptığı etki

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı