• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
Kurban hangi vakitlerde kesilir? | Kurban ne zaman kesilir?

2020-07-01 08:48:42
Kurban hangi vakitlerde kesilir? | Kurban ne zaman kesilir?

Kurban gece kesilir mi? Kurban bayramında yoğunluk sebebiyle bazı kişilerin kurbanları geç saatlerde kesiliyor. Bu sebeple vatandaşlar kurbanların kesilme vaktini merak ediyor. Pek çok kişi "Kurban ne zaman kesilir?" , "Kurban kesmenin saati var mı?" , "Akşam karanlıkta kurban kesilir mi?" , "Kurban 4. gün kesilir mi?" sorularının cevaplarını araştırıyor.

#1
Foto - Kurban bayramına az bir süre kala vatandaşlar akıllarına takılan soru işaretlerinin cevaplarını araştırmaya başladı. Kurban bayramlarından yoğunluklar sebebiyle kesimlerin saatleri bir hayli uzuyor. Bu sene ise kurban bayramı koronavirüs gölgesinde geçecek. Hayvan satışlarından kesim alanlarına kadar pek çok konuda ciddi tedbirler alınacak. Hal böyle olunca normalden daha geç vakitlere kurbanlıkların kesilme ihtimali ortaya çıkabilir. Bu sebeple vatandaşlar kurbanın kesilmesinin vaktini, hayvanların gece kesilip kesilmeyeceğini merak ediyor.

Kurban bayramına az bir süre kala vatandaşlar akıllarına takılan soru işaretlerinin cevaplarını araştırmaya başladı. Kurban bayramlarından yoğunluklar sebebiyle kesimlerin saatleri bir hayli uzuyor. Bu sene ise kurban bayramı koronavirüs gölgesinde geçecek. Hayvan satışlarından kesim alanlarına kadar pek çok konuda ciddi tedbirler alınacak. Hal böyle olunca normalden daha geç vakitlere kurbanlıkların kesilme ihtimali ortaya çıkabilir. Bu sebeple vatandaşlar kurbanın kesilmesinin vaktini, hayvanların gece kesilip kesilmeyeceğini merak ediyor.

#2
Foto - Kurban hangi vakitlerde kesilir? | Kurban ne zaman kesilir?

Kurban hangi vakitlerde kesilir? | Kurban ne zaman kesilir?

#3
Foto - Kurban kesim vakti, bayram namazı kılınan yerlerde bayram namazı kılındıktan sonra; bayram namazı kılınmayan yerlerde ise fecirden (sabah namazı vakti girdikten) sonra başlar. Hanefîlere göre bayramın 3. günü, gün batımına kadar devam eder. Bu süre içinde gece ve gündüz kurban kesilebilir. Şâfiîlere göre ise bayramın 4. günü, gün batımına kadar kesilebilir

Kurban kesim vakti, bayram namazı kılınan yerlerde bayram namazı kılındıktan sonra; bayram namazı kılınmayan yerlerde ise fecirden (sabah namazı vakti girdikten) sonra başlar. Hanefîlere göre bayramın 3. günü, gün batımına kadar devam eder. Bu süre içinde gece ve gündüz kurban kesilebilir. Şâfiîlere göre ise bayramın 4. günü, gün batımına kadar kesilebilir

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı