• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Kükürtlü kayısı koronavirüse karşı korur mu? | Kayısının faydaları nelerdir?

2020-03-21 14:47:35
Kükürtlü kayısı koronavirüse karşı korur mu? | Kayısının faydaları nelerdir?

Kükürtlü kayısı koronavirüse karşı korur mu? Koronavirüs vakası sayıları arttıkça vatandaşlar korunma yollarını merak ediyor. Bazı uzmanlar kükürtlü kayısının virüse karşı etkili olabileceğini belirtiyor. Pek çok kişi “Kükürtlü kayısının faydaları nelerdir?” , “Kükürtlü kayısı ne kadar tüketilmeli?” , “Kayısı koronavirüsten korur mu?” sorularının cevaplarını araştırıyor. Peki, kayısının faydaları nelerdir?

#1
Foto - Koronavirüs dünya genelinde 11 bini aşkın can kaybına yol açtı. Salgının başladığı Çin yaşamını yitirenler konusunda İtalya’nın gerisinde kaldı. Avrupa’da salgın pik yaptı ve rakamlar hızla yükseliyor. Ülkemizde ise koronavirüs testi pozitif çıkanların sayısı şimdilik 600’ü aştı. Rakamın ilerleyen günlerde artması bekleniyor. Hal böyle olunca vatandaşlar hijyen kurallarının yanı sıra bağışıklık sistemlerinin nasıl güçlendireceklerini araştırıyor. İşte, detaylar…

Koronavirüs dünya genelinde 11 bini aşkın can kaybına yol açtı. Salgının başladığı Çin yaşamını yitirenler konusunda İtalya’nın gerisinde kaldı. Avrupa’da salgın pik yaptı ve rakamlar hızla yükseliyor. Ülkemizde ise koronavirüs testi pozitif çıkanların sayısı şimdilik 600’ü aştı. Rakamın ilerleyen günlerde artması bekleniyor. Hal böyle olunca vatandaşlar hijyen kurallarının yanı sıra bağışıklık sistemlerinin nasıl güçlendireceklerini araştırıyor. İşte, detaylar…

#2
Foto - Sıcak su içmek koronavirüsten korur mu?

Sıcak su içmek koronavirüsten korur mu?

#3
Foto - Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik katıldığı bir canlı yayında vatandaşlara koronavirüs hakkında bilgi verdi. Çelik, vatandaşların bol bol su içmelerini ve gün içerisinde sıcak çay tüketmelerini tavsiye etti. Çelik, virüsün önce ağız içi ve boğazda tutunduğunu bu süreçte sıvı tüketimiyle virüslerin bağırsaklara atılacağını ifade etti.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik katıldığı bir canlı yayında vatandaşlara koronavirüs hakkında bilgi verdi. Çelik, vatandaşların bol bol su içmelerini ve gün içerisinde sıcak çay tüketmelerini tavsiye etti. Çelik, virüsün önce ağız içi ve boğazda tutunduğunu bu süreçte sıvı tüketimiyle virüslerin bağırsaklara atılacağını ifade etti.

#4
Foto - Kükürtlü kayısı koronavirüse karşı korur mu?

Kükürtlü kayısı koronavirüse karşı korur mu?

#5
Foto - Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik vatandaşların kükürtlü kayısı tüketmelerini de tavsiye etti. Çelik koronavirüse karşı tüketilen kükürtlü kayısının hem bağışıklık sistemini güçlendirdiğini hem de virüslerin boğazda tutunmasını engellediğini ifade etti.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik vatandaşların kükürtlü kayısı tüketmelerini de tavsiye etti. Çelik koronavirüse karşı tüketilen kükürtlü kayısının hem bağışıklık sistemini güçlendirdiğini hem de virüslerin boğazda tutunmasını engellediğini ifade etti.

#6
Foto - Kayısının faydaları nelerdir? Kabızlığın giderilmesine yardımcı olur. Kalp ve damar sağlığı için çok yararlıdır. Göz sağlığı için önemlidir. Cildin erken yaşlanmasının önüne geçer. Kansızlığın giderilmesinde etkilidir. Tokluk hissi verir. Bu nedenle diyetlerde gün kurusuna sıklıkla yer verilir. Gün kurusu bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Gün kurusu saç dökülmesini azaltır. Kemik sağlığı için son derece yararlı olan gün kurusunu çocuklarınıza da yetirebilirsiniz. Birçok kanser türüne karşı koruyucu özellik taşır.

Kayısının faydaları nelerdir? Kabızlığın giderilmesine yardımcı olur. Kalp ve damar sağlığı için çok yararlıdır. Göz sağlığı için önemlidir. Cildin erken yaşlanmasının önüne geçer. Kansızlığın giderilmesinde etkilidir. Tokluk hissi verir. Bu nedenle diyetlerde gün kurusuna sıklıkla yer verilir. Gün kurusu bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Gün kurusu saç dökülmesini azaltır. Kemik sağlığı için son derece yararlı olan gün kurusunu çocuklarınıza da yetirebilirsiniz. Birçok kanser türüne karşı koruyucu özellik taşır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı